Masajowie

Filmy - Masajowie (5)

 • "Polacy za granicą": W Kenii wciąż żyją plemiona koczownicze. Tak wygląda wioska Masajów

  Afryka to też dzikie plemiona, które wciąż tu żyją. Wśród nich są Masajowie, którzy są bardzo przyjaźni wobec innych ludzi. Warto tam zajrzeć by chociażby zobaczyć tradycyjne domy, które są zbudowane z krowich odchodów. "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • Plemiona Afryki - zadziwiające zwyczaje, piękne tradycje

  Afryka to dom niezliczonych plemion – szacuje się, że jest ich około trzech tysięcy. Przy tak wielu wyjątkowych grupach etnicznych istnieje wiele fascynujących tradycji plemiennych, które sprawiają, że mieszkańcy Afryki są tak urzekająco kolorowi. O wszystkim jednak nie wiemy. Przez blisko sto lat, od połowy XIX wieku do II wojny światowej, członków dzikich plemion z całego świata pokazywano w ogrodach zoologicznych, cyrkach, teatrach i salach wykładowych. Zrównano ich ze zwierzętami. Ludzkie zoo propagowały rasizm i miały uzasadniać kolonializm. Łączną liczbę zwiedzających szacuje się na półtora miliarda. W najbliższy czwartek 25.03 o godz. 22 na antenie Polsat Doku zostanie wyemitowany film dokumentalny "Dziwactwa z ludzkich zoo".
 • "Polacy za granicą": Na Zanzibarze nie tylko "skosztujesz" smaków raju, ale też poznasz kulturę Masajów

  Na Zanzibarze, idąc do baru i zamawiając frytki, trzeba czasem uzbroić się w cierpliwość. Często kucharz po prostu musi iść do sklepu by kupić ziemniaki na potrawę dla klienta. Trzeba do tego przywyknąć, bo Afryka słynie z tego, że życie toczy się powoli. Zwiedzających wyspę, na lokalnych straganach, możemy też poznać kulturę Masajów Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • "Polacy za granicą": Rajska plaża skąpana w promieniach słońca. Tak wygląda zima na Zanzibarze

  Renata zabiera nas na plażę w Raje. Podczas wizyty jest zimowa pora roku, ale absolutnie tego nie idzie odczuć. Miejsce to odwiedza wiele osób będących na Zanzibarze, zwłaszcza tych uprawiających kitesurfing. Spotkać tutaj możemy również Masajów, którzy uczą się języka polskiego od przybywających tu naszych rodaków oraz turystów.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.