Fakty - marzenia

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Marzenia (2016, reż. Renārs Vimba) ,

Artykuły - Marzenia (20)

 • Znaleźć odwagę, aby realizować swoje plany i marzenia

  Znaleźć odwagę, aby realizować swoje plany i marzenia

  Rozmowa z Aliną Tomaszowską - absolwentką wydziału chemicznego Queen's University of Belfast w stopniu doktora, pracownikiem naukowym Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie. Od 4 lat na emigracji.
 • Tusk: Spełniają się marzenia o nowocześniejszej Polsce

  Premier Tusk podczas uroczystości zawieszenia wiechy na najwyższym punkcie stadionu PGE Arena Gdańsk powiedział, że w tym miejscu spełniają się marzenia tysięcy i milionów Polaków o nowocześniejszej Polsce. Zapewnił, że Żarnowiec jest "faworytem" jeśli chodzi o lokalizację elektrowni jądrowej.
 • Rozpoczęła się telewizyjna i radiowa kampania wyborcza

  Dziś rozpoczęła się telewizyjna i radiowa kampania wyborcza. Komitety wyborcze mogą odpłatnie, a w mediach publicznych także nieodpłatnie, emitować audycje wyborcze swoich kandydatów.
 • Z Peenemünde do gwiazd

  Wśród lasów i wydm jednej z bałtyckich wysp, narodziła się technika kosmiczna XX wieku. Chociaż zrazu wprzęgnięto ją w kierat toczącej się akurat II wojny światowej, to jednak po latach naukowcy, którzy tu skonstruowali i wypróbowali pierwsze rakiety balistyczne, zrealizowali swe młodzieńcze marzenia. Wysłali ludzi na Księżyc. Ale po drodze było piekło podziemnej fabryki Kohnstein koło Nordhausen. Były Londyn i Antwerpia. Przede wszystkim były dziesiątki tysięcy ofiar?
 • Tusk: To przekracza nasze możliwości rozumienia

  Nikt z nas nie pamięta, aby kiedykolwiek tak wielu, tak wybitnych zginęło w jednej okrutnej chwili - mówił premier podczas uroczystości żałobnych w Warszawie.
 • MSZ Izraela rozwiewa "marzenia Obamy"

  MSZ Izraela rozwiewa "marzenia Obamy"

  Szef izraelskiej dyplomacji Awigdor Lieberman ocenił w niedzielę, że wizja prezydenta USA Baracka Obamy dotycząca osiągnięcia pokoju na Bliskim Wschodzie jest nierealistyczna.
 • Odpowiedzi z części humanistycznej

  Odpowiedzi z części humanistycznej

  Publikujemy pytania oraz nieoficjalne, zaproponowane przez naszych polonistów odpowiedzi do części humanistycznej.
 • Marzenia o gotowanym kartoflu

  W byłym dziewięciopiętrowym hotelu żyją uchodźcy. Bez światła, wody, toalet, wind. W oknach powybijane szyby. W zimie będą potrzebować więcej energii, by przetrwać. Takich ośrodków w całej Gruzji jest mnóstwo. Uchodźców bytujących w różnych warunkach - 128 tys. - mówi Aleksandra Rezunow, która wraz z Janiną Ochojską przez dwa tygodnie niosła pomoc w Gruzji.
 • Zamordowane marzenia i nadzieje

  Zamordowane marzenia i nadzieje

  Anglia, Szwecja, Szkocja - szansa na nowe życie i pracę za godziwe wynagrodzenie. Takie są marzenia wszystkich wyjeżdżających Polaków. Z emigracją związane są zawsze największe nadzieje. To ma być także wielka przygoda, możliwość poznania innego świata. Niestety, niektórzy za nadzieję na lepsze życie płacą najwyższą cenę.
 • Niespełnione marzenia polskiego papieża

  Niespełnione marzenia polskiego papieża

  Były prezydent Włoch Carlo Azeglio Ciampi ujawnił, że Jan Paweł II często w prywatnych rozmowach wyrażał żal, iż nie mógł odwiedzić Chin i Rosji.