marzec

Artykuły - Marzec (17)

 • W marcu spadki cen na międzynarodowym rynku węgla

  W marcu spadki cen na międzynarodowym rynku węgla

  Tegoroczny marzec przyniósł spadek cen węgla na międzynarodowych rynkach tego surowca. W końcu miesiąca w europejskich portach cena tony węgla energetycznego spadła do niespełna 76 dol. za tonę i była najniższa od maja zeszłego roku - wynika z analizy Agencji Rozwoju Przemysłu.
 • 11 marca korekta rozkładu jazdy

  11 marca korekta rozkładu jazdy

  Od niedzieli, 11 marca, wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany zapewnią optymalne kursowanie składów oraz prowadzenie prac modernizacyjnych i remontowych na sieci kolejowej. Efektem inwestycji będzie poprawa połączeń między regionami kraju i wygodniejszy dostęp do kolei. Informacje o zmianach przekazywane są na spotkaniach, dostępne na stacjach i przystankach.
 • W marcu spadki cen na międzynarodowym rynku węgla - analiza ARP

  W marcu spadki cen na międzynarodowym rynku węgla - analiza ARP

  Na międzynarodowym rynku węgla obserwowany był w marcu stopniowy spadek cen tego surowca; w zachodnioeuropejskich portach w końcu miesiąca węglowy indeks cenowy osiągnął najniższy poziom od pół roku - wynika z analizy Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).
 • Indeks nastrojów konsumentów w Niemczech na III wzrósł do 9,7 pkt. z 9,3 pkt.

  Indeks nastrojów niemieckich konsumentów GfK na marzec wzrósł do 9,7 pkt. z 9,3 pkt. poprzednio - podała niemiecka grupa badań rynkowych GfK.
 • Inflacja w marcu rok do roku wyniosła 0,7 procent

  Inflacja w marcu rok do roku wyniosła 0,7 procent

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu wzrosły o 0,7 proc. rdr, a licząc miesiąc do miesiąca wzrosły o 0,1 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. W lutym ceny wzrosły o 0,7 proc. rdr.
 • Ranking kredytów samochodowych - marzec 2014

  Ranking kredytów samochodowych - marzec 2014

  Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt samochodowy? Pomoże w tym marcowy ranking przygotowany przez ekspertów TotalMoney.pl. Zebraliśmy w nim nie tylko aktualne oferty w zakresie finansowania zakupu nowego lub używanego auta, ale także uszeregowaliśmy je zgodnie z wysokością całkowitego kosztu kredytu. Gdzie będzie on najmniejszy?
 • Ranking kredytów i pożyczek gotówkowych - marzec 2014

  Ranking kredytów i pożyczek gotówkowych - marzec 2014

  Nadeszła kalendarzowa wiosna, a razem z nią wydatki związane z remontami mieszkań, inwestycjami w ogrodzie, wycieczkami szkolnymi czy wyjazdami urlopowymi. W idealnym świecie wszystkie te koszty każdy pokrywałby z bieżących dochodów. W praktyce wielu z nas musi posiłkować się pożyczką bankową. Dla wszystkich poszukujących kredytu gotówkowego w marcu 2014 mamy najnowszy ranking.
 • Polski rynek nieruchomości wtórnych. Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, marzec 2014

  Polski rynek nieruchomości wtórnych. Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, marzec 2014

  Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, ceny ofertowe wzrosły w stosunku do ubiegłego roku o niemal 4 proc. Największe różnice zanotowano w Katowicach oraz w Opolu. Zwiększa się również powierzchnia nabywanych mieszkań. W Poznaniu i Gdańsku średni metraż przekroczył już 60 m kw. - dla porównania w Łodzi wynosi jedynie 48,7 m kw.
 • Horoskop na marzec 2014

  Horoskop na marzec 2014

  Miłość jest nieprzewidywalna, wraz z nadejściem wiosny wszystko może się zdarzyć! Horoskop podpowie ci jak pielęgnować szczęśliwy związek, podjąć trudne decyzje i co zrobić, by twoje sprawy układały się pomyślnie!
 • W marcu rozstrzygną się dalsze losy Fabloku?

  W marcu rozstrzygną się dalsze losy Fabloku?

  Pod koniec maja 2013 roku sąd w Krakowie ogłosił upadłość Pierwszej Fabryki Lokomotyw Fablok. Teraz trwają rozmowy w sprawie dzierżawy fabryki. - W mojej ocenie marzec jest miesiącem w którym podjęte zostaną decyzje dot. dalszego toku postępowania i charakteru czynności jakie będą wykonywane - mówi "Rynkowi Kolejowemu" syndyk Leszek Kolczyński.