marvel

Artykuły - Marvel (63)

 • Piotr Adamczyk w serialu Marvela?

  Piotr Adamczyk w serialu Marvela?

  Kolejnym superbohaterskim projektem wyprodukowanym przez duet Marvel - Disney będzie najprawdopodobniej spin-off innego kręconego właśnie serialu zatytułowanego "Hawkeye". Jego bohaterką będzie jedna z postaci, które pojawią się w tej produkcji - niesłysząca Indianka Echo grana przez Alaquę Cox. Aktorka zamieściła ostatnio zdjęcie z... Piotrem Adamczykiem, co może wskazywać, że polskiego aktora również zobaczymy w serialu Marvela.
 • Marvel w wyjątkowy sposób uczcił pamięć Chadwicka Bosemana

  Marvel w wyjątkowy sposób uczcił pamięć Chadwicka Bosemana

  Gdyby żył, w minioną niedzielę obchodziłby swoje 44. urodziny. 28 sierpnia tego roku odszedł popularny aktor Chadwick Boseman, którego jedną z niezapomnianych ról była postać Czarnej Pantery w komiksowych filmach Marvela. Studio to postanowiło uczcić urodziny Bosemana nowym wstępem do filmu "Czarna Pantera", udostępnionym na platformie streamingowej Disney+.
 • Przedwieczni Jacka Kirby'ego po raz pierwszy w Polsce

  Przedwieczni Jacka Kirby'ego po raz pierwszy w Polsce

  ​Album Przedwieczni (The Eternals) autorstwa legendy amerykańskiego komiksu, Jacka Kirby’ego, to pierwszy tom ekskluzywnej kolekcji Marvel Limited, przygotowanej przez wydawnictwo Egmont Polska z myślą o koneserach komiksowej klasyki. Ta limitowana kolekcja wyróżnia się specjalnym, powiększonym formatem i jest wyjątkową okazją do poznania tytułowej drużyny superbohaterów tuż przed ich debiutem w filmowym uniwersum Marvela (MCU). Album ukazał się 23 września br.
 • Premiera nowej powieści z Uniwersum Marvela

  Premiera nowej powieści z Uniwersum Marvela

  ​Dobra wiadomość dla wszystkich wielbicieli superbohaterskich klimatów. Już dziś w księgarniach czeka na was potężna dawka przygody spod znaku Marvela - "Wszyscy chcą rządzić światem" Dana Abnetta (znanego m. in. z bestsellerowych powieści w serii "Warhammer 40 000"). Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Insignis.
 • ​Mucha Deadpool i inni: Nowe gatunki nazwano na cześć bohaterów Marvela

  ​Mucha Deadpool i inni: Nowe gatunki nazwano na cześć bohaterów Marvela

  Kto powiedział, że bycie naukowcem zawsze musi być śmiertelnie poważne? Najlepszy przykład dali temu uczeni z Australii. Postanowili oni, że nowo odkryte gatunki owadów otrzymają nazwy po... bohaterach komiksów i filmów Marvela.
 • ​Transpłciowa postać nie pojawi się w filmie Marvela?

  ​Transpłciowa postać nie pojawi się w filmie Marvela?

  W ostatnich dniach szeroko cytowana była wypowiedź prezesa Marvel Studios Kevina Feigea, który podczas sesji pytań w New York Film Academy stwierdził, że już niedługo w jednym z powstających w jego studio filmów pojawi się transpłciowa postać.
 • Spider-Man nie spotka już Avengers?

  Spider-Man nie spotka już Avengers?

  Zanosi się, że Spider-Man - przynajmniej na jakiś czas - opuści kinowe uniwersum Marvela. W ostatnich tygodniach przedstawiciele wytwórni Sony, która ma prawa do postaci Człowieka-Pajaka, oraz Disney'a debatowali nad warunkami przedłużenia umowy, która obowiązywała od 2015 roku. Niestety, nie udało im się dojść do porozumienia.
 • Disney Plus – ceny, dostępność i data premiery

  Disney Plus – ceny, dostępność i data premiery

  Usługa Disney Plus to spore przedsięwzięcie, mogące namieszać na rynku usług streamingowych. Co o niej wiemy?