martwe

Artykuły - Martwe (48)

 • Cały świat chciałby powtórzyć cud nad Morzem Martwym

  Cały świat chciałby powtórzyć cud nad Morzem Martwym

  Izrael imponuje nam i całemu światu. Powodów jest co najmniej kilka. Czy ludzie mieszkający nad Morzem Martwym, Czerwonym i Śródziemnym wymyślili nowy model rozwoju? Mają gotową receptę na sukces? Czy Polska mogłaby go powtórzyć? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się na pozór wydaje. W wielu obszarach - tak. W wielu innych mamy bardzo podobne problemy.
 • Zarzuty dla właściciela ubojni, do której trafiło martwe bydło

  Zarzuty dla właściciela ubojni, do której trafiło martwe bydło

  Zarzuty oszustwa oraz naruszenia przepisów ustawy o ochronie zdrowia zwierząt usłyszał 43-letni właściciel ubojni z okolic Białej Rawskiej (Łódzkie). Zarzuty mają związek z podejrzeniem, że do ubojni trafiało martwe bydło. Mężczyźnie może grozić do ośmiu lat więzienia.
 • Polskie małżeństwo ofiarą makabrycznej pomyłki

  Ofiarą makabrycznej pomyłki padło młode małżeństwo polskich imigrantów w Nowym Jorku, którego dziecko urodziło się martwe w szpitalu Woodhull na Brooklynie.
 • Setki martwych pingwinów u wybrzeży Brazylii

  Tajemniczy pomór wśród pingwinów na południowym wybrzeżu Brazylii: fale Atlantyku wyrzuciły na brzeg około 500 martwych ptaków. Pingwiny nie miały widocznych ran ani śladów po ropie naftowej lub innej szkodliwej substancji - podała w sobotę agencja dpa.
 • Człowiek, który lubił martwe prostytutki

  Człowiek, który lubił martwe prostytutki

  Brytyjska prasa nadała mu przydomek "Kuba rozbieracz", ponieważ, zanim zamordował, rozbierał swoje ofiary. Części z nich zabierał coś jeszcze. Między innymi... sztuczne szczęki.
 • "Tu nie ma dziecka"

  Dla lekarzy to tylko wydalenie tkanek jaja płodowego. Jednak każda z 40 tys. kobiet w Polsce, które w ciągu ostatniego roku poroniły, powie, że straciła dziecko. Nie tkanki.
 • Jak uwolnić się od tego VAT-u?

  Jak uwolnić się od tego VAT-u?

  Operatorzy telekomunikacyjni bez entuzjazmu mówią o projekcie rozporządzenia, które ma zwolnić z VAT charytatywne sms-y. Organizacje dobroczynne i eksperci mają obawy, że nowe przepisy mogą zostać martwe. MF zapewnia, że weźmie pod uwagę opinie o projekcie.
 • "Martwe okręgi": Grube fałszerstwo w USA

  Federalny urząd powołany w Stanach Zjednoczonych do monitorowania skutków rządowego pakietu pobudzenia gospodarki ogłosił dane o "stworzonych lub zachowanych" dzięki pakietowi miejscach pracy w okręgach wyborczych, które - jak się okazało - nie istnieją.
 • Berlusconi chce połączyć Morze Martwe z Czerwonym

  Berlusconi chce połączyć Morze Martwe z Czerwonym

  Premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział, że na lipcowym szczycie przywódców G8 i G14 na wyspie Maddalena, którego będzie gospodarzem, zaproponuje połączenie Morza Martwego z Morzem Czerwonym.
 • Hellboy Elvisem Presleyem

  Hellboy Elvisem Presleyem

  Trwają prace nad kontynuacją wyśmienitej komedii "Bubba Ho-Tep". Część druga ma nosić tytuł "Bubba Nosferatu" i prawdopodobnie zobaczymy w niej samego Hellboy'a - Rona Perlmana.