Biznes - marszałek województwa

Artykuły - Marszałek województwa (29)

 • Władze Pomorza apelują do premiera o wycofanie się z przejęcia Lotosu przez Orlen

  Władze Pomorza apelują do premiera o wycofanie się z przejęcia Lotosu przez Orlen

  Prezydent Gdańska i marszałek województwa apelują do premiera o "wycofanie się z pomysłu nieprzemyślanego i złego w skutkach przejęcia" Grupy Lotos przez PKN Orlen. List w tej sprawie w czwartek ma być skierowany do prezesa Rady Ministrów.
 • A. Struzik: Mazowszu grozi nacjonalizacja

  A. Struzik: Mazowszu grozi nacjonalizacja

  Jeszcze ponad 100 mln zł zaległego janosikowego musi zapłacić Mazowsze na rzecz biedniejszych regionów. Władze podkreślają, że kasa województwa jest pusta, a oni dodatkowo zmuszani są do zadłużania się i radykalnego obniżenia nakładów inwestycyjnych. Jeśli regulacje dotyczące janosikowego nie zmienią się, Mazowsze zostanie znacjonalizowane - przestrzega Adam Struzik, marszałek województwa.
 • Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli i zarządców ze sprzątania

  Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli i zarządców ze sprzątania

  Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli prywatnych posesji z obowiązku sprzątania na swojej działce czy polu, a zarządców dróg - z obowiązku utrzymywania czystości na drogach - poinformowała PAP Monika Kita z biura prasowego Ministerstwa Środowiska.
 • Będą zmiany personalne w Kolejach Śląskich

  Będą zmiany personalne w Kolejach Śląskich

  Marszałek Województwa Śląskiego jest oburzony sytuacją na kolei. Dziś rano znów kilkanaście pociągów należących do Kolei Śląskich nie wyjechało w trasy. W związku z tym marszałek Adam Matusiewicz zapowiedział zmiany personalne w spółce.
 • Boni: Ceny internetu będą spadać!

  Boni: Ceny internetu będą spadać!

  Do 2020 roku w całym kraju dostępny ma być szerokopasmowy internet - mówił szef MAC Michał Boni o celach rządu na spotkaniu z uczestnikami Konwentu Marszałków Województw RP, z którymi omówił współdziałanie administracji rządowej i samorządowej przy cyfryzacji kraju.
 • Marszałkowie chcą zmian w zabezpieczeniach biur podróży

  Marszałkowie chcą zmian w zabezpieczeniach biur podróży

  Marszałkowie województw postulują konieczność wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń finansowych dla organizatorów turystyki. Mają one zapewnić klientom całkowity zwrot poniesionych kosztów w przypadku, gdy pieniądze z gwarancji okażą się niewystarczające.
 • W 2013 r. zapowiada dramat niektórych szpitali!

  Zmniejszony o 242,9 mln zł plan finansowy mazowieckiego NFZ na 2013 r. dramatycznie pogorszy sytuację finansową placówek zdrowotnych, a także sytuację pacjentów w tym regionie - przestrzegł w piątek marszałek województwa Adam Struzik.
 • Struzik apeluje o zmiany w podziale środków z NFZ na leczenie

  Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podczas sesji sejmiku woj. mazowieckiego apelował o zmianę niekorzystnych dla Mazowsza zasad podziału środków z NFZ na leczenie oraz o uruchomienie funduszu zapasowego.
 • Uruchomiono gwarancję ubezpieczeniową biura podróży Filiz

  Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik zdecydował w środę o uruchomieniu gwarancji ubezpieczeniowej biura podróży Filiz Sp. z o.o - poinformował urząd marszałkowski. Za granicą przebywa dwóch klientów przeżywającego trudności finansowe touroperatora.
 • Nowa gwarancja Rainbow Tours

  Zarząd spółki Rainbow Tours S.A. informuje, iż w dniu 17 sierpnia 2012 otrzymał oryginał Umowy, zawartej w dniu 14 sierpnia 2012 roku pomiędzy Rainbow Tours S.A., a spółką Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A., dotyczącą udzielenia gwarancji ubezpieczeniowej dla Rainbow Tours S.A., jako organizatora turystyki i pośrednika turystycznego, której beneficjentem jest Marszałek Województwa Łódzkiego.