wydarzenia - marszałek województwa

Artykuły - Marszałek województwa (31)

 • SLD zapowiada wniosek o odwołanie marszałka woj. śląskiego

  SLD zapowiada wniosek o odwołanie marszałka woj. śląskiego

  Wniosek o odwołanie marszałka woj. śląskiego Mirosława Sekuły (PO) zapowiedzieli przedstawicie regionalnego SLD. Jego złożenie podczas najbliższej sesji sejmiku uzależnili od odpowiedniego uzasadnienia kwestii zaciągnięcia kredytu na dalszą budowę Stadionu Śląskiego.
 • Nadzwyczajna sesja sejmiku woj. podkarpackiego

  W Rzeszowie rozpoczęła się w piątek nadzwyczajna sesja sejmiku woj. podkarpackiego. Jedynym punktem porządku obrad jest złożenie wniosku o odwołanie marszałka województwa Mirosława Karapyty, któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcji.
 • Sąd aresztował marszałka woj. podkarpackiego

  Sąd aresztował marszałka woj. podkarpackiego

  Sąd w Lublinie aresztował warunkowo w środę na trzy miesiące marszałka woj. podkarpackiego Mirosława K., który podejrzany jest o korupcję i płatną protekcję. K. będzie mógł opuścić areszt, jeśli do 8 maja złoży poręczenie majątkowe w kwocie 60 tys. zł.
 • CBA zatrzymało marszałka. Usłyszał zarzuty korupcyjne

  CBA zatrzymało marszałka. Usłyszał zarzuty korupcyjne

  W Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie we wtorek po południu zakończyło się przesłuchanie marszałka województwa podkarpackiego Mirosława K. (PSL), któremu prokuratura postawiła siedem zarzutów korupcyjnych. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek przez CBA. Jego przesłuchanie w lubelskiej prokuraturze trwało ponad cztery godziny.
 • Struzik: Dodatkowe pieniądze z NFZ nie pokryją potrzeb szpitali

  Struzik: Dodatkowe pieniądze z NFZ nie pokryją potrzeb szpitali

  Uruchomienie środków z funduszu zapasowego NFZ to dobra wiadomość dla mazowieckiej służby zdrowia, ale środki te nie pokryją rzeczywistych potrzeb szpitali i przychodni - twierdzi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
 • Pawlak kontra Piechociński. Zjazd PSL już jutro

  Pawlak kontra Piechociński. Zjazd PSL już jutro

  W sobotę w Warszawie odbędzie się mazowiecki zjazd PSL. Praktycznie przesądzone jest, że fotel szefa partii w regionie utrzyma marszałek województwa Adam Struzik. Zapowiada się też starcie kandydatów na prezesa partii Waldemara Pawlaka i Janusza Piechocińskiego.
 • Powrót turystów oszukanych przez Sky Club

  Powrót turystów oszukanych przez Sky Club

  Do jutra wszyscy turyści biura Sky Club powinni wrócić do Polski - mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
 • Czujecie się oszukani przez Sky Club? Jest nadzieja

  Czujecie się oszukani przez Sky Club? Jest nadzieja

  Połowa turystów z bankrutującego biura podróży Sky Club wróci dziś do Polski. Co kilka minut w urzędzie marszałkowskim pojawia się oszukany klient biura, który chce domagać się odszkodowania. Już wiadomo, że pieniędzy nie dla wszystkich wystarczy. Marszałek województwa mazowieckiego chce, żeby sprawą zajęła się prokuratura.
 • Marszałek kupi psy

  Policjantom brakuje pieniędzy na zakup psów. Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa przekaże więc Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie 65 tys. zł na ten cel - informuje "Dziennik Polski".
 • Lubelskie: Marszałek województwa zrezygnował z mandatu posła

  Marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman (PSL) nie obejmie mandatu posła zdobytego w wyborach parlamentarnych; nadal zamierza pozostać na stanowisku marszałka. Hetman poinformował o tym na konferencji prasowej w Lublinie.