marszałek województwa

Artykuły - Marszałek województwa (69)

 • Władze Pomorza apelują do premiera o wycofanie się z przejęcia Lotosu przez Orlen

  Władze Pomorza apelują do premiera o wycofanie się z przejęcia Lotosu przez Orlen

  Prezydent Gdańska i marszałek województwa apelują do premiera o "wycofanie się z pomysłu nieprzemyślanego i złego w skutkach przejęcia" Grupy Lotos przez PKN Orlen. List w tej sprawie w czwartek ma być skierowany do prezesa Rady Ministrów.
 • A. Struzik: Mazowszu grozi nacjonalizacja

  A. Struzik: Mazowszu grozi nacjonalizacja

  Jeszcze ponad 100 mln zł zaległego janosikowego musi zapłacić Mazowsze na rzecz biedniejszych regionów. Władze podkreślają, że kasa województwa jest pusta, a oni dodatkowo zmuszani są do zadłużania się i radykalnego obniżenia nakładów inwestycyjnych. Jeśli regulacje dotyczące janosikowego nie zmienią się, Mazowsze zostanie znacjonalizowane - przestrzega Adam Struzik, marszałek województwa.
 • SLD zapowiada wniosek o odwołanie marszałka woj. śląskiego

  SLD zapowiada wniosek o odwołanie marszałka woj. śląskiego

  Wniosek o odwołanie marszałka woj. śląskiego Mirosława Sekuły (PO) zapowiedzieli przedstawicie regionalnego SLD. Jego złożenie podczas najbliższej sesji sejmiku uzależnili od odpowiedniego uzasadnienia kwestii zaciągnięcia kredytu na dalszą budowę Stadionu Śląskiego.
 • Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli i zarządców ze sprzątania

  Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli i zarządców ze sprzątania

  Rewolucja śmieciowa nie zwolni właścicieli prywatnych posesji z obowiązku sprzątania na swojej działce czy polu, a zarządców dróg - z obowiązku utrzymywania czystości na drogach - poinformowała PAP Monika Kita z biura prasowego Ministerstwa Środowiska.
 • Nadzwyczajna sesja sejmiku woj. podkarpackiego

  W Rzeszowie rozpoczęła się w piątek nadzwyczajna sesja sejmiku woj. podkarpackiego. Jedynym punktem porządku obrad jest złożenie wniosku o odwołanie marszałka województwa Mirosława Karapyty, któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcji.
 • Sąd aresztował marszałka woj. podkarpackiego

  Sąd aresztował marszałka woj. podkarpackiego

  Sąd w Lublinie aresztował warunkowo w środę na trzy miesiące marszałka woj. podkarpackiego Mirosława K., który podejrzany jest o korupcję i płatną protekcję. K. będzie mógł opuścić areszt, jeśli do 8 maja złoży poręczenie majątkowe w kwocie 60 tys. zł.
 • CBA zatrzymało marszałka. Usłyszał zarzuty korupcyjne

  CBA zatrzymało marszałka. Usłyszał zarzuty korupcyjne

  W Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie we wtorek po południu zakończyło się przesłuchanie marszałka województwa podkarpackiego Mirosława K. (PSL), któremu prokuratura postawiła siedem zarzutów korupcyjnych. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek przez CBA. Jego przesłuchanie w lubelskiej prokuraturze trwało ponad cztery godziny.
 • Będą zmiany personalne w Kolejach Śląskich

  Będą zmiany personalne w Kolejach Śląskich

  Marszałek Województwa Śląskiego jest oburzony sytuacją na kolei. Dziś rano znów kilkanaście pociągów należących do Kolei Śląskich nie wyjechało w trasy. W związku z tym marszałek Adam Matusiewicz zapowiedział zmiany personalne w spółce.
 • Boni: Ceny internetu będą spadać!

  Boni: Ceny internetu będą spadać!

  Do 2020 roku w całym kraju dostępny ma być szerokopasmowy internet - mówił szef MAC Michał Boni o celach rządu na spotkaniu z uczestnikami Konwentu Marszałków Województw RP, z którymi omówił współdziałanie administracji rządowej i samorządowej przy cyfryzacji kraju.
 • Marszałkowie chcą zmian w zabezpieczeniach biur podróży

  Marszałkowie chcą zmian w zabezpieczeniach biur podróży

  Marszałkowie województw postulują konieczność wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń finansowych dla organizatorów turystyki. Mają one zapewnić klientom całkowity zwrot poniesionych kosztów w przypadku, gdy pieniądze z gwarancji okażą się niewystarczające.