Film - marsz

Artykuły - Marsz (5)

 • Samuel L. Jackson w "Farsie Pingwinów"

  Samuel L. Jackson w "Farsie Pingwinów"

  Samuel L. Jackson ("Pulp Fiction", "Trener", "Shaft") został narratorem parodii przebojowego filmu dokumentalnego "Marsz pingwinów". "Farsa pingwinów" będzie opowiadać o samotnym pingwinie, który poszukuje prawdziwej miłości, a jego przyjaciele szukają jedynie doznań erotycznych.
 • Nowy film reżysera "Marszu Pingwinów"

  Nowy film reżysera "Marszu Pingwinów"

  Luc Jacquet, reżyser dokumentalnego przeboju "Marsz pingwinów", ogłosił, że jego następnym projektem będzie kombinacja dokumentu przyrodniczego z filmem fabularnym - poinformował "Hollywood Reporter". "The Fox & the Cild" opowiada historię zażyłości dziewczynki z tytułowym zwierzątkiem.
 • AFI: "Ważne momenty" 2005 roku

  AFI: "Ważne momenty" 2005 roku

  Amerykański Instytut Filmowy wybrał sześć filmowych i telewizyjnych wydarzeń i trendów 2005 roku w USA. Wśród nich znalazł się film dokumentalny "Marsz pingwinów". Zrealizowany we Francji dokument został dostrzeżony za "uniwersalny przekaz - potrzebę bycia częścią społeczności, w której każdy troszczy się o drugiego".
 • Marek Kondrat i pingwiny

  Marek Kondrat i pingwiny

  Już wkrótce na ekranach polskich kin zagości przebój minionego lata w Stanach Zjednoczonych - "Marsz pingwinów" francuskiego dokumentalisty Luca Jacqueta. Narratorem polskiej wersji filmu będzie wybitny aktor Marek Kondrat ("Dzień świra", "Pieniądze to nie wszystko").
 • Triumf pingwinów w USA

  Triumf pingwinów w USA

  Niespodziewanym kinowym hitem w USA stał się dokumentalny obraz francuskiego reżysera Luca Jacqueta "La Marche de l'empereur" ("Marsz pingwinów"). Film opowiada o rytuałach godowych pingwinów cesarskich na Antarktydzie. Produkcja jest drugim po względem popularności francuskim tytułem w historii amerykańskiego box office'u.