marsz

Artykuły - Marsz (218)

Filmy - Marsz (9)

 • Amerykański żołnierz maszeruje przez stan Iowa, by zwrócić uwagę na kwestie zdrowia psychicznego. "Zawsze jest ktoś, komu na tobie zależy"

  Sierżant techniczny Jeff Campbell, lotnik Gwardii Narodowej Iowa, zdecydował się na marsz przez cały stan, by zwrócić uwagę na kwestie zdrowia psychicznego. Żołnierz ma do pokonania 389 mil (ponad 620 kilometrów), a dystans chce pokonać w maksymalnie 20 dni, rozmawiając po drodze z ludźmi na tematy, związane z problemami mentalnymi. - Nie ma znaczenia to, kim jesteś czy skąd pochodzisz. Zawsze jest ktoś, komu na tobie zależy - powiedział Campbell.
 • "Nacjonalizm to nie patriotyzm”. Policja usunęła blokujących marsz narodowców

  Gdy Obywatele RP próbowali zablokować marsz narodowców ulicami Warszawy, zainterweniowała policja, która usunęła blokujących. Część z blokujących miała w rękach białe róże, inni trzymali transparenty z napisami "Nacjonalizm to nie patriotyzm”. Kiedy czoło marszu narodowców docierało do miejsca blokady, policjanci - przy użyciu siły - usunęli protestujących. (RUPTLY/x-news)
 • Ratusz tłumaczy przyczyny rozwiązania marszu narodowców

  Urząd miasta zdecydował o rozwiązaniu marszu narodowców w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zdaniem urzędników, uczestnicy mieli flagi i koszulki z symboliką nawiązującą do organizacji propagujących ustrój totalitarny. (TVN24/x-news)
 • "Precz z faszyzmem!" Władze Katowic rozwiązały marsz narodowców

  Zaplanowany na niedzielę (6.05) przemarsz Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego przez centrum Katowic nie doszedł do skutku - został zakłócony przez kontrmanifestację antyfaszystów. Prezydent Katowic zdecydował o rozwiązaniu manifestacji, ale jej uczestnicy nie chcieli się rozejść. Policja użyła siły i gazu, zatrzymano co najmniej osiem osób. "Precz z faszyzmem" skandowali uczestnicy kontrmanifestacji. - Jesteśmy pokojową manifestacją. Przez osiem lat jak maszerowaliśmy, jakoś nie było problemu - powiedział dziennikarzom Cezary Milczyński z Ruchu Narodowego.