Marlon Brando

Synonimy:
Brando Marlon,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Marlon Brando (42)

 • Jane Fonda: Rozczarowujący Brando, wspaniała Monroe

  Jane Fonda: Rozczarowujący Brando, wspaniała Monroe

  W najnowszym wywiadzie dla „The New York Times” słynna aktorka opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z wieloletnią pracą w przemyśle filmowym oraz relacje, jakie nawiązała z innymi wielkimi gwiazdami kina. Aktorka odniosła się do znajomości z Marilyn Monroe oraz Marlonem Brando. Gwiazdor „Ojca chrzestnego” nie zrobił na niej wrażenia.
 • Marlon Brando: Walka z nienawiścią i nierównością

  Marlon Brando: Walka z nienawiścią i nierównością

  Kapryśny i uparty. Nonszalancki. Przede wszystkim zaś niewdzięczny. Tak mówiono o Marlonie Brando, gdy w 1973 roku odmówił przyjęcia Oscara za rolę w "Ojcu chrzestnym". Podczas protestów po zabójstwie Afroamerykanina George'a Floyda padają dwa nazwiska: właśnie Brando i Sinatra. "Obaj wiedzieli, że nie ma ras lepszych ani gorszych. Bierzmy z nich przykład" – daje się słyszeć. ​
 • Marlon Brando: Rozumiał go tylko Michael Jackson

  Marlon Brando: Rozumiał go tylko Michael Jackson

  Idol Hollywood, Ameryki i całego świata zmienił sam siebie w chorego grubasa. Rozumiał go tylko Michael Jackson...
 • Zegarek Marlona Brando trafi na aukcję

  Zegarek Marlona Brando trafi na aukcję

  Adoptowana córka Marlona Brando, Petra wystawiła na licytację legendarny zegarek aktora GMT Master firmy Rolex. Gwiazdor nosił go podczas kręcenia "Czasu Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli. Aukcja odbędzie się 10 grudnia.
 • Marlon Brando doprowadził Michaela Jacksona do łez. Poszło o zarzuty pedofilii

  Marlon Brando doprowadził Michaela Jacksona do łez. Poszło o zarzuty pedofilii

  Według ujawnionych informacji przez podcast "Telephone Stories: The Trials of Michael Jackson" Marlon Brando w 1994 roku rozmawiał z prokuraturą w sprawie Michaela Jacksona. Aktor miał w tym czasie wspomnieć o pewnym spotkaniu w Neverland, podczas którego wokalista został doprowadzony do łez. Wszystko przez niewygodne pytania ze strony aktora, które dotyczyły wykorzystywania nieletnich.
 • Marlon Brando: Najlepszy z najlepszych

  Marlon Brando: Najlepszy z najlepszych

  Był jednym z najwybitniejszych aktorów XX wieku, odtwórcą niezapomnianych kinowych kreacji - Stanleya Kowalskiego w "Tramwaju zwanym pożądaniem", Vito Corleone w "Ojcu chrzestnym" czy pułkownika Kurtza w "Czasie apokalipsy". Gdyby żył, Marlon Brando obchodziłby w środę, 3 kwietnia, 95. urodziny
 • Marlon Brando: Legenda kina

  Marlon Brando: Legenda kina

  ​95 lat temu urodził się Marlon Brando, jeden z najwybitniejszych amerykańskich aktorów. Jego najbardziej znane role to Vito Corleone w filmie "Ojciec chrzestny" Francisa Forda Coppoli oraz Stan Kowalski w "Tramwaju zwanym pożądaniem" Eli Kazana.
 • "Superman": 40 lat minęło

  "Superman": 40 lat minęło

  10 grudnia 2018 roku minęło 40 lat, od kiedy odziany w czerwoną pelerynę Christopher Reeve pojawił się na ekranach kin. "Superman" Richarda Donnera był pierwszą w historii wysokobudżetową adaptacją komiksu superbohaterskiego.
 • Leonardo DiCaprio oddał Oscara

  Leonardo DiCaprio oddał Oscara

  Leonarda DiCaprio oddał służbom federalnym Oscara, którego Marlon Brando otrzymał w 1954 roku za "Na nabrzeżach". Znany z "Titanica" aktor dostał go w prezencie od malezyjskiego finansisty oskarżanego o zdefraudowanie miliardów dolarów.
 • Oscary w cieniu Malin

  Oscary w cieniu Malin

  Oscar to bez wątpienia najważniejsze wyróżnienie dla każdego filmowca. Nagrody Akademii zdobywały największe gwiazdy kina. Złota Malina to z kolei przeciwieństwo filmowego Olimpu. "Nagroda", która jest powodem do wstydu i upokorzenia. Są jednak osoby, którym mają na swym koncie obie te statuetki. Co zaskakujące, to bardzo często prawdziwe ikony filmu.