Marlon Brando

Synonimy:
Brando Marlon,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Marlon Brando (63)

 • Oscary w cieniu Malin

  Oscary w cieniu Malin

  Oscar to bez wątpienia najważniejsze wyróżnienie dla każdego filmowca. Nagrody Akademii zdobywały największe gwiazdy kina. Złota Malina to z kolei przeciwieństwo filmowego Olimpu. "Nagroda", która jest powodem do wstydu i upokorzenia. Są jednak osoby, którym mają na swym koncie obie te statuetki. Co zaskakujące, to bardzo często prawdziwe ikony filmu.
 • "Marlon Brando o sobie": Cena talentu

  "Marlon Brando o sobie": Cena talentu

  W pierwszych chwilach filmu "Marlon Brando o sobie", na oczach widzów, kolejne linijki kodu łączą się w cyfrowo zrekonstruowaną twarz zmarłego w 2004 roku aktora. Przypominająca zjawę grafika, poruszająca ustami w rytmie słów płynących z prywatnych nagrań artysty, powracać będzie wielokrotnie podczas najnowszego filmu Stevana Rileya. Nie jest to typowy dokument biograficzny, podobnie jak Brando nie był zwykłym artystą. Film Rileya stanowi fascynująca wiwisekcja umysłu aktora i jego trudnego charakteru.
 • Historia pewnego skandalu

  Historia pewnego skandalu

  "Przełom w filmie wreszcie nastąpił. Bertolucci i Brando odmienili oblicze jednej z dziedzin sztuki" - pisała w entuzjastycznej recenzji "Ostatniego tanga w Paryżu" nestorka amerykańskiej krytyki filmowej - Pauline Kael.
 • Patenty Marlona Brando

  Patenty Marlona Brando

  Marlon Brando okazał się być nie tylko wybitnym aktorem, ale i pomysłowym wynalazcą. Jedno z opracowanych przez gwiazdora rozwiązań doczeka się realizacji.
 • Podróż wszech czasów?

  Podróż wszech czasów?

  Liz Taylor, Michael Jackson i Marlon Brando w jednym samochodzie, uciekającym z Nowego Jorku dzień po zamachu terrorystycznym z 11 września 2001 roku? To się zdarzyło naprawdę - przekonuje w rozmowie z "Vanity Fair" były asystent Liz Taylor.
 • Walka o prochy Marlona Brando

  Walka o prochy Marlona Brando

  Prochy gwiazdora amerykańskiego kina, Marlona Brando stały się obiektem walki pomiędzy rodziną Brando a Donną Lopez Geon, kobietą, która przetrzymuje pozostałości po zmarłym ponad 6 lat temu aktorze.
 • Marlon Brando miał bulimię

  Marlon Brando miał bulimię

  Przez większą część dorosłego życia Marlon Brando walczył z bulimią - wynika z nowej książki o legendarnym aktorze.