Marley

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Marley (Film (2012) Reż.Kevin Macdonald) ,

Artykuły - Marley (97)

 • Nazwali pasożyta imieniem... Boba Marleya!

  Nazwali pasożyta imieniem... Boba Marleya!

  W hołdzie ikony reggae, Boba Marleya naukowcy ochrzcili drobnego pasożyta jego imieniem. Choć żerujący na karaibskich rafach koralowych Gnathia marleyi został odkryty już dziesięć lat temu, dopiero teraz doczekał się zaszczytnej nazwy.
 • "Marley" coraz bardziej się podoba

  "Marley" coraz bardziej się podoba

  "Marley" króluje w rankingach internautów. Obraz Kevina Macdonalda o Bobie Marleyu jest najlepiej ocenianym filmem 2012 roku w rankingu jednego z amerykańskich serwisów branżowych.
 • Rozpoczyna się 52. Krakowski Festiwal Filmowy

  Rozpoczyna się 52. Krakowski Festiwal Filmowy

  Niemal 250 filmów z całego świata zostanie pokazanych podczas rozpoczynającego się w poniedziałek 52. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Otworzy go polska premiera dokumentalnej opowieści o Bobie Marleyu "Marley" Kevina Macdonalda, z udziałem reżysera filmu.
 • KFF: Otwarcie w rytmie reggae

  KFF: Otwarcie w rytmie reggae

  Już 28 maja rusza 52. Krakowski Festiwal Filmowy. Festiwal otworzy polska premiera dokumentalnego portretu króla reggae "Marley" w reżyserii Kevina Macdonalda przy osobistym udziale reżysera. Przed widzami także muzyczna podróż dookoła świata z lubianą sekcją "Dźwięki muzyki", prezentującą pokazywane w Polsce po raz pierwszy dokumenty muzyczne. Impreza potrwa do 3 czerwca.
 • Syn legendy reggae zagra na 18. Przystanku Woodstock

  Syn legendy reggae zagra na 18. Przystanku Woodstock

  Damian Marley będzie kolejną gwiazdą 18. Przystanku Woodstock, który 2-4 sierpnia br. odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Najmłodszy z synów legendarnego Boba Marleya wystąpi pierwszego dnia festiwalu.
 • Damian Marley na Przystanku Woodstock!

  Damian Marley na Przystanku Woodstock!

  Damian Marley - jeden z najbardziej oczekiwanych artystów reggae w Polsce, najmłodszy syn legendarnego Boba Marleya, członek formacji Superheavy, zdobywca nagród Grammy, twórca takich przebojów jak "Welcome To Jamrock" czy "Road To Zion", przybędzie do Polski na swój pierwszy solowy koncert.
 • Dni Województwa Śląskiego - w maju

  Dni Województwa Śląskiego - w maju

  Syn Boba Marleya - Ky Mani Marley w Częstochowie, Tricky w Sosnowcu, Emir Kusturica w Katowicach, Manu Chao w Chorzowie - takie m.in. atrakcje przygotowano na Dni Województwa Śląskiego, które odbędą się w maju.