Mariusz Śrutwa

Artykuły - Mariusz Śrutwa (15)

 • Mariusz Śrutwa: Powinni dokończyć rozgrywki

  Mariusz Śrutwa: Powinni dokończyć rozgrywki

  We wtorek zapadnie ważna decyzja jeżeli chodzi o czwarty szczebel rozgrywek w naszym kraju. Działacze piłkarskiej centrali mają zdecydować czy rozgrywki w III lidze będą dokończone czy jednak nie. Już jest wiele kontrowersji wobec ewentualnych decyzji.
 • Wraca Ekstraklasa. Mariusz Śrutwa: Ta liga jest nieobliczalna

  Wraca Ekstraklasa. Mariusz Śrutwa: Ta liga jest nieobliczalna

  - Byłoby ciekawie, gdyby po tytuł mistrza Polski sięgnęła Lechia. Byłoby to odświeżające, ciekawsze niż powtórka tego samego układu, z którym mamy do czynienia od lat - mówi Mariusz Śrutwa, były napastnik Polonii Bytom, Ruchu Chorzów i Legii Warszawa, jeden z najlepszych polskich napastników w latach 90.
 • Ruch Chorzów. Mariusz Śrutwa o sytuacji klubu: Trzeba wygrać tę wojnę

  Ruch Chorzów. Mariusz Śrutwa o sytuacji klubu: Trzeba wygrać tę wojnę

  Sądne dni przed klubem 14-krotnego mistrza Polski. Jeśli jutro nie uda się zdobyć punktów w trudnym wyjazdowym meczu z Cracovią, to Ruch Chorzów będzie bliski swojej czwartej degradacji z Ekstraklasy. W Chorzowie wierzą, że uda się utrzymać w gronie najlepszych. Mówi o tym Interii były świetny napastnik Ruchu Mariusz Śrutwa, który od kilku tygodni, po zmianach we władzach, zasiada w Radzie Nadzorczej klubu.
 • Legenda wraca do Ruchu Chorzów

  Legenda wraca do Ruchu Chorzów

  Dobra zmiana w klubie z Chorzowa. Wszystko wskazuje na to, że jednym z kilku nowych członków Rady Nadzorczej Ruchu będzie nie kto inny, jak były świetny snajper "Niebieskich" Mariusz Śrutwa.
 • Ruch Chorzów - Cracovia 0-1. Mariusz Śrutwa: Sytuacja jest katastrofalna

  Ruch Chorzów - Cracovia 0-1. Mariusz Śrutwa: Sytuacja jest katastrofalna

  Dramatyczna sytuacja 14-krotnego mistrza Polski z Chorzowa. W piątkowym meczu o być albo nie być z Cracovią, "Niebiescy" zaprezentowali się fatalnie i przegrali u siebie 0-1. Ruch ma na swoim koncie ledwie 16 punktów i z trwogą może obserwować, co będzie dalej. – Potrzebne są radykalne i szybkie decyzje – nie ma wątpliwości były świetny napastnik Ruchu Mariusz Śrutwa.
 • ​Ruch Chorzów ukarany. Mariusz Śrutwa: Spadek z Ekstraklasy oznacza spadek o kilka lig

  ​Ruch Chorzów ukarany. Mariusz Śrutwa: Spadek z Ekstraklasy oznacza spadek o kilka lig

  Nad klubem z Chorzowa od jakiegoś czasu gromadzą się czarne chmury. Wczoraj Komisja Licencyjna zdecydowała o nałożeniu na klub kary minus czterech punktów. Dodatkowo na "Niebieskich" nałożono sankcję półrocznego zakazu transferów. W grę też wchodzą zaległości z przeszłości. To nie wszystko, w czwartek okaże się czy chorzowscy radni zgodzą się na prolongatę spłaty pożyczki dla klubu. To kwestia być, albo nie być dla Ruchu.
 • Mariusz Śrutwa ostro. "Złe wybory Ruchu Chorzów"

  Mariusz Śrutwa ostro. "Złe wybory Ruchu Chorzów"

  Do wyborów nowego prezesa PZPN pozostało już ledwie kilka tygodni. 28 października rywalem urzędującego szefa piłkarskiej centrali Zbigniewa Bońka, będzie były właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski. Temu drugiemu poparcia udzieliło kilkanaście klubów, w tym Ruch Chorzów. Za tą decyzję suchej nitki na oficjelach z Chorzowa nie zostawia były świetny piłkarz "Niebieskich" Mariusz Śrutwa.
 • Paterman odwołany. Śrutwa: W Ruchu wraca stary układ

  Paterman odwołany. Śrutwa: W Ruchu wraca stary układ

  Janusz Paterman nie sprawował funkcji szefa klubu z Chorzowa nawet miesiąca! Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Nadzorczej został odwołany ze stanowiska. Tymczasowym prezesem Ruchu został dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej Aleksander Kurczyk. - To tylko daje obraz tego, jaki bałagan panuje w klubie - nie owija w bawełnę Mariusz Śrutwa, były świetny napastnik "Niebieskich".
 • Mariusz Śrutwa: Z powołania Stępińskiego najbardziej cieszy się Ruch

  Mariusz Śrutwa: Z powołania Stępińskiego najbardziej cieszy się Ruch

  - Tego można było się spodziewać i trudno polemizować z decyzją selekcjonera odnośnie ogłoszenia kadry na Euro. Może przy dwóch, trzech nazwiskach będzie trochę dyskusji, ale ci, którzy stanowią trzon kadry, znaleźli się w niej. Jak zawsze w sporcie za wszystko rozliczą jednak wyniki - ocenia wybory Adama Nawałki były napastnik Ruchu Chorzów Mariusz Śrutwa.
 • Mariusz Śrutwa ostro o władzach Ruchu: Ktoś powinien ponieś konsekwencje

  Mariusz Śrutwa ostro o władzach Ruchu: Ktoś powinien ponieś konsekwencje

  Były król strzelców Ekstraklasy i jeden z najlepszych zawodników "Niebieskich" w ostatnich latach, nie zostawia suchej nitki na obecnych władzach klubu z Chorzowa z prezesem Dariuszem Smagorowiczem na czele. - Z sygnałów dobiegających z klubu widać, że nic się nie zmienia. Dalej jest fajnie, przydarzył się taka, a nie inna sytuacja, ale dalej rządzimy - mówi Interii Mariusz Śrutwa, który jest też jednym z akcjonariuszy Ruchu.