Mariusz Błaszczak

Synonimy:
Błaszczak Mariusz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mariusz Błaszczak (196)

 • Mariusz ​Błaszczak w hołdzie zabitemu policjantowi

  Mariusz ​Błaszczak w hołdzie zabitemu policjantowi

  "Był wierny przysiędze, którą składał, kiedy przystępował do policji i poniósł najwyższą ofiarę" - tak o Mariuszu Koziarskim, policjancie zastrzelonym podczas akcji antyterrorystów w Wiszni Małej, mówił na sobotniej uroczystości pogrzebowej szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
 • Mariusz Błaszczak: Zapewnić wszystkim bezpieczeństwo 11 listopada

  Mariusz Błaszczak: Zapewnić wszystkim bezpieczeństwo 11 listopada

  Zadaniem, które postawiłem przed komendantami, jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy będą czcić Święto Niepodległości - poinformował w czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. W stolicy o bezpieczeństwo zadba ponad sześć tys. funkcjonariuszy.
 • Mariusz Błaszczak: Udało się zamknąć szlak przerzutu uchodźców

  Mariusz Błaszczak: Udało się zamknąć szlak przerzutu uchodźców

  "Dzięki inicjatywie państw Grupy Wyszehradzkiej został zamknięty szlak przerzutu uchodźców" - powiedział w piątek minister Mariusz Błaszczak, odnosząc się do czwartkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych państw V4 w Budapeszcie.
 • Mariusz Błaszczak: Sytuacja jest pod kontrolą

  Mariusz Błaszczak: Sytuacja jest pod kontrolą

  Straż pożarna jest służbą odpowiedzialną za bezpieczeństwo i ona wywiązała się ze swoich obowiązków - podkreślił w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że w niektórych powiatach dotkniętych nawałnicami nie zebrały się sztaby kryzysowe.
 • Mariusz Błaszczak: Może warto zapytać Timmermansa

  Mariusz Błaszczak: Może warto zapytać Timmermansa

  "Może warto zadać pytanie Fransowi Timmermansowi, dlaczego nie zajmuje się Francją. Przecież wprowadzenie stanu wyjątkowego jest ograniczeniem swobód obywatelskich" - powiedział wieczorem w sobotę w Szczecinie minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Zdaniem ministra największym wyzwaniem jego resortu jest zabezpieczenie kraju przed falą uchodźców.
 • Błaszczak: Tusk łamie zasady i ingeruje w sprawy polskiej polityki

  Błaszczak: Tusk łamie zasady i ingeruje w sprawy polskiej polityki

  Szef MSWiA Mariusz Błaszczak skomentował czwartkowy apel Donalda Tuska do prezydenta Andrzeja Dudy, dotyczący dialogu ws. reformy sądownictwa w Polsce. "Tusk przez swoje oświadczenie łamie zasady i ingeruje w sprawy dotyczące polityki polskiej" - podsumował Błaszczak.
 • Przystanek Woodstock 2017: Decyzja o organizacji festiwalu w rękach burmistrza Kostrzyna nad Odrą

  Przystanek Woodstock 2017: Decyzja o organizacji festiwalu w rękach burmistrza Kostrzyna nad Odrą

  "Decyzję ws. zorganizowania festiwalu Woodstock podejmie burmistrz Kostrzyna nad Odrą" - podkreślił w czwartek (22 czerwca) szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał że, jeżeli dojdzie już do przeprowadzenia imprezy, to musi być ona zorganizowana wedle zaostrzonych kryteriów bezpieczeństwa.
 • Mariusz Błaszczak nie odpowiada na pytania w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

  Mariusz Błaszczak nie odpowiada na pytania w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

  Przez ponad trzy minuty gość Radia Zet Mariusz Błaszczak odmawiał odpowiedzi na pytania dotyczące śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu. Między prowadzącym audycję Konradem Piasecki a szefem MSWiA doszło do słownej utarczki.
 • Mariusz Błaszczak: Opinia policji o Przystanku Woodstock będzie negatywna

  Mariusz Błaszczak: Opinia policji o Przystanku Woodstock będzie negatywna

  Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zapowiedział, że w tym roku opinia policji na temat organizacji Przystanku Woodstock również będzie negatywna. Na taką decyzję szybko zareagowali organizatorzy wydarzenia, którzy wystosowali oficjalne oświadczenie. Jurek Owsiak zaproponował również ministrowi, aby ten przyjechał na festiwal i przekonał się, że impreza jest bezpieczna.
 • Mariusz Błaszczak: Polityka multi-kulti przynosi tragiczne żniwo

  Mariusz Błaszczak: Polityka multi-kulti przynosi tragiczne żniwo

  "Trzeba postawić na wartości europejskie wynikające z chrześcijańskiej cywilizacji. Malowanie chodników w różnokolorowe obrazki, czy też teraz w Wielkiej Brytanii tatuowanie pszczoły, to nie jest rozwiązanie problemu" - podkreślił szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Ocenił, że uleganie "polityce multi-kulti" oraz poprawności politycznej przynosi "tragiczne żniwo".

Filmy - Mariusz Błaszczak (37)

 • Błaszczak: Opozycja to po prostu źli ludzie są

  "Opozycja stara się osłabić Polskę, doprowadzić do chaosu w naszym kraju wtedy, kiedy mamy sytuację trudną" - stwierdził minister obrony Mariusz Błaszczak - gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. "Nawiązując do pewnego cytatu z popularnego filmu z lat 90. - opozycja to po prostu źli ludzie są" - dodał. Wybory mogą być przeprowadzone i powinny być przeprowadzone w maju - ocenił w RMF FM minister obrony Mariusz Błaszczak. Są tacy, którzy próbują zablokować proces wyborczy z powodów partykularnych. Wczoraj wyszedł marszałek Senatu, przedstawiciel totalnej opozycji i powiedział: veto! To były słowa przypominające to, co działo się w I Rzeczypospolitej w XVIII wieku - mówił gość Krzysztofa Ziemca. Jestem optymistą. Mam nadzieję, że zostanie przyjęta ustawa, którą próbuje zablokować opozycja w Senacie, utrudniając proces wyborczy. Oni robią wszystko, żeby utrudnić proces wyborczy - mówił w RMF FM szef MON. Uważam, że odpowiedzialność zwycięży, odpowiedzialność za państwo. Epidemia - z całą pewnością tak będzie - będzie skutkowała pewnymi problemami natury gospodarczej, kryzysem gospodarczym. Tak jest na całym świecie. W tym kryzysie państwo polskie powinno mieć instytucje wybrane demokratycznie - dodał gość Krzysztofa Ziemca.
 • Mariusz Błaszczak: Premier Kanady potrafił wywrzeć presję. Donald Tusk oddał śledztwo Rosjanom

  „Dla mnie bardzo istotny jest kontrast, między zachowaniem premiera Kanady - a przecież niedługo będziemy mieli 10. rocznicę tragedii smoleńskiej - a ówczesnego premiera Polski, Donalda Tuska. I fakt, że premier Kanady potrafił wywrzeć presję, która zakończyła się właśnie w ten sposób, że sprawcy przyznali się do tego czynu. Kontrastuje z tym postawa premiera rządu PO-PSL, który na wszystko się godził, który zostawił śledztwo po stroni rosyjskiej, po katastrofie smoleńskiej” – komentował w RMF FM szef MON Mariusz Błaszczak sobotnie doniesienia o tym, że irańska armia przyznała się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu. „To przecież rezultatem decyzji Donalda Tuska jest to, że dziś wrak samolotu - a więc dowód w sprawie - jest w Rosji” – dodał gość Krzysztofa Ziemca. Krzysztof Ziemiec w rozmowie ze swoim gościem - szefem MON - przypomniał, że Donald Trump apelował, żebyśmy - jako Sojusz Północnoatlantycki - bardziej zaangażowali się na Bliskim Wschodzie, głównie w Iraku. Odpowiadając na pytanie o gotowość polskiej armii do takiego zaangażowania, Mariusz Błaszczak zapewniał: Jesteśmy solidarni w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Dlatego, że liczymy na wsparcie w sytuacji, w której my - Polska - została zaatakowana. Dlatego jesteśmy aktywni, uczestniczymy w misjach. To będzie decyzja wspólna Sojuszu Północnoatlantyckiego. Gość Krzysztofa Ziemca przekonywał, że Polska nie będzie sama podejmowała decyzji o większym udziale w konflikcie na Bliskim Wchodzie: Wspólnie podejmiemy taką decyzję na zasadzie solidarności. My koncentrujemy swoje wysiłki na tym, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze. My koncentrujemy swoje wysiłki, żeby było wyposażone w najnowszy sprzęt - jest wyraźne przyspieszenie w zakresie zarówno zwiększania liczebnego wojska, jak i modernizacji sprzętu wojskowego.
 • Błaszczak: Nie będzie podwyżki ZUS-u

  „Oczywiście ZUS nie wzrośnie, wręcz przeciwnie – ZUS spadnie w przypadku drobnych przedsiębiorców, którzy będą mogli płacić ZUS nie od przychodu, tylko od dochodu” – mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM. Zapytany o książkowy program Prawa i Sprawiedliwości, Błaszczak zapewnił, że zostanie on opublikowany „w ciągu najbliższych dni”. „Pokazujemy części zasadnicze programu na konwencjach, a całość będzie wydana” – mówił. Szef MON został także zapytany o kwestię likwidacji Wojsk Obrony Terytorialnej, czego domaga się opozycja. To byłaby wielka strata dla ludzi, bo Wojska Obrony Terytorialnej są zawsze gotowe. Fantastycznie sprawdziły się wiosną tego roku, kiedy była fala podtopień. Sam byłem w Zawichoście nad Wisłą, rozmawiałem z ludźmi. Wojska Obrony Terytorialnej były przed, a nie po - mówił Mariusz Błaszczak. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej to są ludzie bardzo ideowi, dlatego, że poświęcają część własnego wolnego czasu, żeby służyć innym - dodał. Krzysztof Ziemiec poruszył także kwestię wieczornego tweeta posłanki PO Kingi Gajewskiej, która stwierdziła, że baner Mariusza Błaszczaka został nielegalnie powieszony na płocie jej rodziców. Oczywiście, że baner zniknie z płotu rodziców Kingi Gajewskiej. Moi współpracownicy będą oczywiście interweniować, oczekuję też wyjaśnień z ich strony, czy może mamy do czynienia z jakimś nieporozumieniem, bo pani poseł przyzwyczaiła nas do tego, że informacje są podawane, które nie są oględnie ścisłe - powiedział szef MON. W kwestii ceny za myśliwce F-35, Błaszczak zapewniał, że cena maksymalna proponowana przez Amerykanów - 6,5 mld dolarów za 32 samoloty - na pewno będzie mniejsza w ostatecznym kontrakcie. Kiedy w ubiegłym roku kupowałem system Patriot, cena maksymalna wynosiła 10,5 mld dolarów, kupiłem za niecałe 5 mld dolarów - zapewniał. Pytany o sprawę Leszka Piechoty, który jeszcze przed losowaniem numerów list wywiesił banery informujące, że Prawo i Sprawiedliwość
 • „Niech te czarne jastrzębie strzegą polskiego nieba”. Podpisano umowę na dostawę czterech Black Hawków dla wojska

  Mielec (woj. podkarpackie). Minister obrony Mariusz Błaszczak i prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki podpisali w Mielcu umowę na dostawę czterech śmigłowców S-70i Black Hawk dla wojska. W uroczystością wziął udział premier, który wyraził zadowolenie, że maszyny powstaną w polskich zakładach. - Ta dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ poprzez tego typu zakupy nie tylko wzmacniamy NATO i bezpieczeństwo polskiego nieba, ale również polski przemysł – stwierdził Mateusz Morawiecki. - To jest połączenie strategii rozwoju ze strategią zapewnienia bezpieczeństwa, wiec niech te "czarne jastrzębie", Black Hawki, strzegą polskiego nieba - powiedział Morawiecki po podpisaniu umowy na dostawę śmigłowców . Wartość umowy to 683,4 mln zł. (TVN24/x-news)