Mariusz Błaszczak

Synonimy:
Błaszczak Mariusz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mariusz Błaszczak (384)

 • Mariusz ​Błaszczak w hołdzie zabitemu policjantowi

  Mariusz ​Błaszczak w hołdzie zabitemu policjantowi

  "Był wierny przysiędze, którą składał, kiedy przystępował do policji i poniósł najwyższą ofiarę" - tak o Mariuszu Koziarskim, policjancie zastrzelonym podczas akcji antyterrorystów w Wiszni Małej, mówił na sobotniej uroczystości pogrzebowej szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
 • Mariusz Błaszczak: Zapewnić wszystkim bezpieczeństwo 11 listopada

  Mariusz Błaszczak: Zapewnić wszystkim bezpieczeństwo 11 listopada

  Zadaniem, które postawiłem przed komendantami, jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy będą czcić Święto Niepodległości - poinformował w czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. W stolicy o bezpieczeństwo zadba ponad sześć tys. funkcjonariuszy.
 • Mariusz Błaszczak: Udało się zamknąć szlak przerzutu uchodźców

  Mariusz Błaszczak: Udało się zamknąć szlak przerzutu uchodźców

  "Dzięki inicjatywie państw Grupy Wyszehradzkiej został zamknięty szlak przerzutu uchodźców" - powiedział w piątek minister Mariusz Błaszczak, odnosząc się do czwartkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych państw V4 w Budapeszcie.
 • Mariusz Błaszczak: Sytuacja jest pod kontrolą

  Mariusz Błaszczak: Sytuacja jest pod kontrolą

  Straż pożarna jest służbą odpowiedzialną za bezpieczeństwo i ona wywiązała się ze swoich obowiązków - podkreślił w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że w niektórych powiatach dotkniętych nawałnicami nie zebrały się sztaby kryzysowe.
 • Mariusz Błaszczak: Może warto zapytać Timmermansa

  Mariusz Błaszczak: Może warto zapytać Timmermansa

  "Może warto zadać pytanie Fransowi Timmermansowi, dlaczego nie zajmuje się Francją. Przecież wprowadzenie stanu wyjątkowego jest ograniczeniem swobód obywatelskich" - powiedział wieczorem w sobotę w Szczecinie minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Zdaniem ministra największym wyzwaniem jego resortu jest zabezpieczenie kraju przed falą uchodźców.
 • Błaszczak: Tusk łamie zasady i ingeruje w sprawy polskiej polityki

  Błaszczak: Tusk łamie zasady i ingeruje w sprawy polskiej polityki

  Szef MSWiA Mariusz Błaszczak skomentował czwartkowy apel Donalda Tuska do prezydenta Andrzeja Dudy, dotyczący dialogu ws. reformy sądownictwa w Polsce. "Tusk przez swoje oświadczenie łamie zasady i ingeruje w sprawy dotyczące polityki polskiej" - podsumował Błaszczak.
 • Przystanek Woodstock 2017: Decyzja o organizacji festiwalu w rękach burmistrza Kostrzyna nad Odrą

  Przystanek Woodstock 2017: Decyzja o organizacji festiwalu w rękach burmistrza Kostrzyna nad Odrą

  "Decyzję ws. zorganizowania festiwalu Woodstock podejmie burmistrz Kostrzyna nad Odrą" - podkreślił w czwartek (22 czerwca) szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał że, jeżeli dojdzie już do przeprowadzenia imprezy, to musi być ona zorganizowana wedle zaostrzonych kryteriów bezpieczeństwa.
 • Mariusz Błaszczak nie odpowiada na pytania w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

  Mariusz Błaszczak nie odpowiada na pytania w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

  Przez ponad trzy minuty gość Radia Zet Mariusz Błaszczak odmawiał odpowiedzi na pytania dotyczące śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu. Między prowadzącym audycję Konradem Piasecki a szefem MSWiA doszło do słownej utarczki.
 • Mariusz Błaszczak: Opinia policji o Przystanku Woodstock będzie negatywna

  Mariusz Błaszczak: Opinia policji o Przystanku Woodstock będzie negatywna

  Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zapowiedział, że w tym roku opinia policji na temat organizacji Przystanku Woodstock również będzie negatywna. Na taką decyzję szybko zareagowali organizatorzy wydarzenia, którzy wystosowali oficjalne oświadczenie. Jurek Owsiak zaproponował również ministrowi, aby ten przyjechał na festiwal i przekonał się, że impreza jest bezpieczna.
 • Mariusz Błaszczak: Polityka multi-kulti przynosi tragiczne żniwo

  Mariusz Błaszczak: Polityka multi-kulti przynosi tragiczne żniwo

  "Trzeba postawić na wartości europejskie wynikające z chrześcijańskiej cywilizacji. Malowanie chodników w różnokolorowe obrazki, czy też teraz w Wielkiej Brytanii tatuowanie pszczoły, to nie jest rozwiązanie problemu" - podkreślił szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Ocenił, że uleganie "polityce multi-kulti" oraz poprawności politycznej przynosi "tragiczne żniwo".

Filmy - Mariusz Błaszczak (34)