marines

Artykuły - Marines (65)

 • Z technologii polskiego koncernu zbrojeniowego korzystają m.in. marines. Firma tworzy systemy szyte na miarę

  Z technologii polskiego koncernu zbrojeniowego korzystają m.in. marines. Firma tworzy systemy szyte na miarę

  Korpus Marines, polska i malezyjska armia oraz kilkanaście innych państw korzysta z technologii tworzonych przez polski koncern zbrojeniowy WB. Grupa projektuje je pod indywidualne potrzeby klientów, dzięki czemu z sukcesem konkuruje z globalnymi graczami. Na 27. targach MSPO w Kielcach producent zaprezentował m.in. rozwiązania dla służb publicznych, jak policja i straż pożarna, czy swoje flagowe technologie takie, jak kolejna generacja amunicji krążącej Warmate.
 • Cyberżołnierze w służbie US Marines

  Cyberżołnierze w służbie US Marines

  Amerykańscy Marines przygotowują się do wojny w sieci. Działania ofensywne i defensywne będą prowadzone przez specjalnie przeszkolone oddziały cyberżołnierzy – donosi serwis Defence24.
 • Megamiasta - największe wyzwanie współczesnych marines

  Megamiasta - największe wyzwanie współczesnych marines

  Pentagon szuka nowych rozwiązań i pomysłów na prowadzenia działań w największych na świecie metropoliach oraz... bezpośrednio pod nimi – czytamy na łamach serwisu PopSci.
 • F-35B w gotowości operacyjnej

  F-35B w gotowości operacyjnej

  Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych ogłosił, że wstępną gotowość operacyjną osiągnęła pierwsza eskadra myśliwców piątej generacji F-35B – donosi Defense News.
 • Amerykański arsenał w norweskich jaskiniach

  Amerykański arsenał w norweskich jaskiniach

  W sześciu klimatyzowanych jaskiniach niedaleko Trondheim znajduje się ogromny arsenał amerykańskiej broni, w tym czołgów, amfibii i transporterów opancerzonych. W razie konieczności będą one nieocenionym wsparciem dla sił NATO na północy Europy.
 • Marines chcą laserów również na terenówkach

  Marines chcą laserów również na terenówkach

  Humvees wyposażone w broń laserową do zestrzeliwania dronów zostaną przetestowane w warunkach bojowych w 2016 roku – donosi serwis Slashgear.
 • Pentagon wybrał projekt amfibii nowej generacji

  Pentagon wybrał projekt amfibii nowej generacji

  Pentagon wybrał najlepszy projektamfibii dla Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (Marines). Jego autorzy otrzymali milion dolarów nagrody.
 • Gorzej niż w piekle

  Gorzej niż w piekle

  Hell week? Pestka! – mówi Brandon Webb, były instruktor najbardziej elitarnej amerykańskiej jednostki specjalnej Navy Seals i autor książki „Czerwony krąg”. Jak wygląda „piekielny tydzień” w jego opowieści? – 5 dni bez snu, z minimalna ilością jedzenia, codziennie 2 mile pływania i 6 mil biegania. Brzmi przerażająco, ale proszę uwierzyć, to tylko niewinny początek.
 • Pierwszy F-35 Marines nie nadaje się do walki

  Pierwszy F-35 Marines nie nadaje się do walki

  Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych otrzymał swój pierwszy myśliwiec F-35 Joint Strike Fighter. Okazuje się jednak, że ta supernowoczesna i niewykrywalna dla radarów maszyna nie nadaje się do walki.
 • USA wysyłają marines do ochrony ambasady w Sudanie

  USA wysyłają marines do ochrony ambasady w Sudanie

  Władze Stanów Zjednoczonych wysyłają pluton marines do Sudanu w celu wzmocnienia ochrony ambasady w Chartumie - poinformowała agencja Reutera powołując się na źródła w Waszyngtonie.

Filmy - Marines (1)

 • "Bitwa o Irak"

  W listopadzie 2005 roku w Haditdzie 24 Irakijczyków zostało zabitych przez amerykańskich marines. Masakra była zemstą za atak na konwój marines.