Marina Abramović

Synonimy:
Marina Abramović,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Marina Abramović (5)

 • Jay Z wykorzystał Marinę Abramović?

  Jay Z wykorzystał Marinę Abramović?

  Marina Abramović pozwoliła amerykańskiemu raperowi użyć jej pracy do nakręcenia klipu do utworu "Picasso Baby". Teraz twierdzi, że Jay Z nie wywiązał się ze swoich obietnic.
 • Diwa sztuki współczesnej

  Diwa sztuki współczesnej

  Film dokumentalny "Marina Abramović: Artystka obecna", poświęcony prekursorce sztuki performance i jednej z najważniejszych współczesnych artystek, można już oglądać w polskich kinach. Reżyser Matthew Akers przybliża twórczość Abramović i jej legendę.
 • "Marina Abramović. Artystka obecna": Wasze pięć minut

  "Marina Abramović. Artystka obecna": Wasze pięć minut

  Fenomenalny dokument Matthew Akersa jest próbą zapisu performance'u, który Marina Abramović urządziła w 2010 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, gdzie spędziła ponad siedemset godzin siedząc na krześle i wpatrując się w oczy wszystkim tym, którzy zdobyli się na to, by usiąść z serbską "babcią performance'u" twarzą w twarz.
 • Nowe Horyzonty: Lista osobista

  Nowe Horyzonty: Lista osobista

  Wizytówką festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty pozostaje niezmiennie Konkurs Główny - wybór 14 premierowych, osobistych, często prowokacyjnych filmów z całego świata, jednak - jak przekonuje dyrektor artystyczna imprezy, Joanna Łapińska - bohaterką tegorocznej edycji festiwalu może zostać artystka Marina Abramović. We Wrocławiu pokazane zostaną również wszystkie filmy Meksykanina Carlosa Reygadasa.
 • Wydarzenie Nowych Horyzontów

  Wydarzenie Nowych Horyzontów

  Nagrodzony w Berlinie film o Marinie Abramović będzie wydarzeniem Nowych Horyzontów. Artystka jest ikoną body artu i performance'u, od 40 lat rewolucjonizuje sztukę współczesną.

Filmy - Marina Abramović (2)

 • "Marina Abramović: artystka obecna"

  Marina Abramović - ikona body artu i performance'u - jest supergwiazdą świata sztuki. Ta córka jugosłowiańskich partyzantów zamieszkała w Nowym Jorku od 40 lat poddaje swoje ciało ekstremalnym doświadczeniom, a widzów/uczestników swoich dzieł wprowadza w różne stany emocjonalne.
 • "Marina Abramović fascynuje nas od lat"

  Marina Abramović, ikona body artu i performance'u, od 40 lat rewolucjonizuje sztukę współczesną. Film "Marina Abramović: The Artist Is Present" będzie wydarzeniem specjalnym 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.