marilyn monroe

Artykuły - Marilyn monroe (170)

 • Intymnie o Marilyn Monroe

  Intymnie o Marilyn Monroe

  "Love, Marilyn" to dokumentalny film Liz Garbus, odsłaniający intymne szczegóły o Marilyn Monroe poprzez jej własne słowa. Znane osobistości Hollywood czytają przed kamerą jej odkryte niedawno osobiste notatki, listy i pamiętniki.
 • Kolekcja 3 tys. zdjęć Marilyn Monroe zlicytowana za 6,4 mln zł

  Kolekcja 3 tys. zdjęć Marilyn Monroe zlicytowana za 6,4 mln zł

  Za 6,4 mln zł zlicytowano na środowej aukcji zbiór 3 tys. fotografii Marilyn Monroe autorstwa Miltona H. Greene'a. Kolekcję zakupiło Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa dla miasta Wrocław.
 • Fotografie Marilyn Monroe po aukcji trafią do muzeum

  Fotografie Marilyn Monroe po aukcji trafią do muzeum

  3 tys. fotografii Marilyn Monroe autorstwa Miltona H. Greene'a trafi do muzeum. Zdjęcia z ceną wywoławczą 5 mln zł zostaną zlicytowane 25 czerwca w warszawskim domu aukcyjnym DESA Unicum. Nabywca będzie zobowiązany przekazać je wybranemu polskiemu muzeum.
 • Jak zarobić na Marilyn Monroe?

  Jak zarobić na Marilyn Monroe?

  60 lat temu w amerykańskich kinach pojawił się film "Mężczyźni wolą blondynki", który był przepustką Marilyn Monroe do sławy i dał jej status gwiazdy. Od tego czasu świat oszalał na punkcie Marilyn, a postać ta do dnia dzisiejszego rozpala wyobraźnię miłośników kina, kolekcjonerów i... inwestorów.
 • Zdjęcia Marilyn Monroe w Katowicach

  Zdjęcia Marilyn Monroe w Katowicach

  Ponad 30 fotografii z Marilyn Monroe, pochodzących z kolekcji Getty Images Gallery w Londynie, zostanie zaprezentowanych w lipcu w Galerii Pusta, w gmachu Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek - poinformowała w czwartek kurator wystawy Agnieszka Kurtok.
 • Lata 60. - dekada kształtnych piersi

  Lata 60. - dekada kształtnych piersi

  Lata sześćdziesiąte często kojarzone są z The Beatles, wojną w Wietnamie i lądowaniem na Księżycu. Nie wolno jednak zapominać, iż była to dekada, kiedy swoje największe sukcesy odnosiły aktorki-legendy takie jak Marilyn Monroe czy Sophia Loren. Postanowiliśmy przypomnieć wam ich sylwetki – i to dosłownie.
 • Woody Allen czy Marilyn Monroe?

  Woody Allen czy Marilyn Monroe?

  Zapraszamy do udziału w naszym konkursie, w którym mamy dla Was do wygrania wyjątkowe nagrody. Laureat naszej zabawy otrzyma aż 15 kultowych filmów na DVD, ufundowanych przez firmę Imperial CinePix. Warto spróbować! Poznajcie szczegóły!
 • Marilyn Monroe zamiast Brada Pitta

  Marilyn Monroe zamiast Brada Pitta

  Ikona kina Marilyn Monroe utożsamiana jest z perfumami Chanel No 5, od chwili, gdy wyznała, że idąc do łóżka nie zakłada na siebie nic innego, poza ich zapachem...

Filmy - Marilyn monroe (2)

 • Raczek o chwiejnym świecie Marilyn Monroe

  Za rolę w tym filmie Michelle Williams otrzymała nominację do Oscara. "Mój tydzień z Marilyn" to filmowa adaptacji książki o tym samym tytule. O książce i samej Marilyn Monroe opowiada Tomasz Raczek.
 • "Mój tydzień z Marilyn"

  Ikona seksu i blichtru Hollywood, Marilyn Monroe (Michelle Williams) przyjeżdża do Londynu, aby wystąpić w filmie u boku Laurence'a Oliviera (Kenneth Branagh). Towarzyszy jej świeżo poślubiony mąż, dramaturg Arthur Miller (Dougray Scott), który jednak szybko wyjeżdża...