marihuana

Artykuły - Marihuana (141)

 • Dla osób palących marihuanę koronawirus jest bardziej niebezpieczny

  Dla osób palących marihuanę koronawirus jest bardziej niebezpieczny

  Palenie marihuany, nawet okazjonalne, zwiększa ryzyko wystąpienia komplikacji w przebiegu COVID-19. Mogą być one zagrożeniem dla życia pacjentów.
 • ​Kilkugodzinna, bolesna erekcja. Przyczyną był jeden joint

  ​Kilkugodzinna, bolesna erekcja. Przyczyną był jeden joint

  Dwie wizyty na pogotowiu w ciągu 14 dni i to z tego samego powodu: bolesnej, trwającej blisko pół doby erekcji. Co spowodowało ją u pacjenta? Lekarze są przekonani, że głównym winowajcą jest marihuana.
 • Handel marihuaną - Polacy zatrzymani w Hiszpanii

  Handel marihuaną - Polacy zatrzymani w Hiszpanii

  Ponad półtorej tony marihuany i haszyszu skonfiskowała w Andaluzji i Walencji hiszpańska policja. Narkotyki miały trafić do Polski. Zatrzymano 63 osoby, w tym co najmniej dwóch Polaków. Akcję koordynowała hiszpańska policja sądowa, Gwardia Cywilna i polskie Centralne Biuro Śledcze Policji we współpracy z Europolem i Eurojustem.
 • Prawo.pl: Liść marihuany nie może być znakiem towarowym

  Prawo.pl: Liść marihuany nie może być znakiem towarowym

  Liść marihuany nie może zostać zarejestrowany jako unijny znak towarowy, bo sugeruje, że produkty nim oznaczone mogą zawierać niedozwolone środki odurzające. Sąd Unii Europejskiej uznał, że znak ten jest sprzeczny z porządkiem publicznym.
 • Konopie medyczne: Najważniejsze fakty i mity

  Konopie medyczne: Najważniejsze fakty i mity

  ​Ustawa legalizująca w Polsce marihuanę do celów medycznych weszła w życie w listopadzie 2017r. Dzięki temu konopie medyczne od stycznia tego roku dostępne są na rynku. Przedstawiciele spółki Spectrum Therapeutics szacują, że w kraju znajduje się ok. 300 000 osób potrzebujących terapii konopiami medycznymi.
 • Związek pochodzący z marihuany nowym antybiotykiem?

  Związek pochodzący z marihuany nowym antybiotykiem?

  ​Poszukiwania nowych leków doprowadziły naukowców do zaskakującego kandydata: pochodzącego z marihuany kannabidiolu.
 • Medyczna marihuana to niezły biznes? Analitycy są sceptyczni

  Medyczna marihuana to niezły biznes? Analitycy są sceptyczni

  Legalizacja medycznej marihuany staje się powszechną praktyka w wielu krajach. Powstaje nowy obiecujący rynek - twierdzą niektórzy eksperci. - Potencjał rynku konopnego jest mocno przeszacowany - przekonują inni.
 • Legalna marihuana napędza dziki rynek

  Legalna marihuana napędza dziki rynek

  Z wejściem do aptek medycznych konopi rozwija się alternatywny obrót, na którym rzetelne usługi mieszają się naciąganiem.
 • Już mała dawka marihuany zmienia mózg nastolatka

  Już mała dawka marihuany zmienia mózg nastolatka

  Nawet niewielki kontakt z marihuaną prowadzi w młodym wieku do zmian struktury mózgu - przestrzegają na łamach czasopisma "The Journal of Neuroscience" naukowcy z University of Vermont (UVM). Wyniki ich badań pokazują, że już po kilku pierwszych przypadkach użycia narkotyku zwiększa się objętość materii szarej w niektórych rejonach mózgu nastolatków. Zdaniem autorów pracy, w krajach, które rozważają ewentualną legalizację marihuany, trzeba brać to pod uwagę.
 • Choroba dopadająca palaczy marihuany

  Choroba dopadająca palaczy marihuany

  ​Liczba palaczy marihuany w Stanach Zjednoczonych stale rośnie, podobnie jak doniesienia o dziwnych zaburzeniach fizjologicznych, którym można przeciwdziałać tylko poprzez przyjmowanie gorących pryszniców.

Filmy - Marihuana (24)

 • Marihuana kusi: już nie tylko „użytkowników”, ale też inwestorów

  Miliardy dolarów płyną na rynek marihuany, w miarę jak jej legalizacja otwiera nowe możliwości dla inwestorów. Czy to nowa, „zielona gorączka”? Z roku na rok rośnie społeczna akceptacja dla marihuany. Do użytku „rekreacyjnego” została już legalnie dopuszczona w Kanadzie, Gruzji, RPA i Urugwaju, a także w 11 stanach USA. We wrześniu do tej listy dołączył, jako pierwszy w Australii, stołeczny region Sydney. Inne kraje, takie jak Holandia czy Hiszpania, dopuszczają ograniczony obrót konopnymi wyrobami. Jeszcze szersze możliwości mają pacjenci używający marihuany medycznej – korzystanie z niej jest legalne już w ponad 20 krajach w różnych częściach świata, w tym w Polsce. Przejście plantatorów i przemysły przetwarzającego konopie do strefy legalnej działalności stwarza nowe możliwości – nie tylko dla użytkowników marihuany, ale też dla inwestorów, którzy chcieliby zarobić na rozwoju tej nowej branży.
 • Medyczna marihuana. Dlaczego wciąż jest niedostępna dla wielu chorych w Polsce?

  Dlaczego medyczna marihuana wciąż jest niedostępna dla wielu chorych w Polsce? Rozmawiali o tym dziennikarka Aleksandra Pezda, neurolog dziecięcy dr Marek Bachański oraz historyk i filozof Kamil Sipowicz. - Nasi politycy bardzo bali się ustanowić takie prawo, które zezwoliłoby na uprawę marihuany w Polsce - powiedziała Pezda. - Zdecydowali się, że będziemy ją importować, na razie nie mamy importera, bo nikt z rządu i z Ministerstwa Zdrowia nie stara się, żeby tego importera znaleźć - dodała. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kanada legalizuje marihuanę. Pierwszego dnia otworzy się 100 punktów sprzedaży

  Kanada przygotowuje się do legalizacji marihuany w celach rekreacyjnych. Około 100 sklepów z używką przygotowuje się do otwarcia 17 października, kiedy nowe przepisy wejdą w życie. Intensywna praca trwa również w zakładach produkujących marihuanę. Sprzedaż marihuany będzie również możliwa przez internet. (AP/x-news)
 • Nietypowy szef kuchni. "Do każdego dania dodaję marihuanę"

  Podczas przygotowywania posiłków, szef kuchni, Chris Sayegh, zawsze ma pod ręką marihuanę. Ten 24-latek, który zdobywał doświadczenie zawodowe w najlepszych restauracjach w Nowym Jorku i w Los Angeles, dodaje ją do wszystkich swoich dań. – W kuchni wykorzystuję marihuanę na kilka sposobów. Czasem służy mi do dodania potrawom smaku i aromatu, a czasem bardziej chodzi o obecność THC – mówi kucharz. W USA coraz więcej stanów podejmuje kroki ku legalizacji marihuany, a kilka z nich już dopuściło sprzedaż konopi do celów rekreacyjnych.