Fakty - Marian Zembala

Artykuły - Marian Zembala (11)

 • "Musimy zmienić w Polsce nawyki żywieniowe"

  Ewentualne zmiany zasad żywienia w szkołach i przedszkolach to zadanie dla szefów resortów zdrowia i oświaty w nowym rządzie - mówi odchodzący minister zdrowia Marian Zembala, który wierzy jednak, że kierunek zmian promujący zdrowe odżywianie zostanie utrzymany.
 • Zaakceptowano nowy wzór książeczki zdrowia dziecka

  Zaakceptowano nowy wzór książeczki zdrowia dziecka

  Minister zdrowia Marian Zembala zaakceptował nowy wzór książeczki zdrowia dziecka. Znajdą się w niej m.in. informacje na temat przebytych chorób zakaźnych, alergii oraz zwolnień z zajęć sportowych. Nowy dokument szpitale będą wydawać od przyszłego roku.
 • Zembala ws. in vitro: Podpisałem kontynuację bez triumfalizmu

  Zembala ws. in vitro: Podpisałem kontynuację bez triumfalizmu

  Minister zdrowia Marian Zembala zdecydował o przedłużeniu rządowego programu finansowania in vitro, o czy poinformował na antenie TVP Info. Oznacza to, że leczenie niepłodności metodą in vitro będzie refundowane do 2019 roku.
 • Pielęgniarki podpisały porozumienie z Ministerstwem Zdrowia. Zarobią więcej

  Pielęgniarki podpisały porozumienie z Ministerstwem Zdrowia. Zarobią więcej

  - Podpisałyśmy porozumienie z Ministerstwem Zdrowia - poinformowała po zakończeniu rozmów Lucyna Dargiewicz, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Wynagrodzenia pielęgniarskie mają wzrastać po 400 zł przez cztery lata.
 • Brakuje aż 300 leków leków ratujących życie

  Brakuje aż 300 leków leków ratujących życie

  Zdaniem wielkopolskiego konsultanta w dziedzinie farmacji, doktora Stefana Piechockiego, w aptekach brakuje leków. O sprawie został poinformowany minister zdrowia Marian Zembala.
 • "To jest wojna". Minister zdrowia pokłócił się o rodzące kobiety

  "To jest wojna". Minister zdrowia pokłócił się o rodzące kobiety

  - Warunki, w jakich rodzą kobiety we Wrocławiu, są skandaliczne - powiedział ordynator jednego z wrocławskich szpitali podczas spotkania z ministrem zdrowia Marianem Zembalą. Między lekarzami wywiązała się ostra wymiana zdań na temat traktowania kobiet na porodówkach.
 • "ABC": "Taśmy profesora Zembali"

  "ABC": "Taśmy profesora Zembali"

  "To jest marnotrawstwo" – mieli usłyszeć rodzice śmiertelnie chorego chłopca od obecnego ministra zdrowia profesora Mariana Zembali. Lekarz odmówił operacji ich syna.
 • Kopacz i Zembala po spotkaniu z pielęgniarkami

  Kopacz i Zembala po spotkaniu z pielęgniarkami

  Minister zdrowia Marian Zembala spotkał się we wtorek z przedstawicielkami pielęgniarek i położnych, by rozmawiać o oczekiwaniach tego środowiska, w tym płacowych. W spotkaniu w siedzibie resortu uczestniczyła premier Ewa Kopacz. Kolejne rozmowy - we wtorek.
 • Schetyna: Zembala nie powinien przepraszać

  Schetyna: Zembala nie powinien przepraszać

  Grzegorz Schetyna broni nowego ministra zdrowia, atakowanego po wypowiedzi na temat strajków w służbie zdrowia. Prof. Marian Zembala stwierdził, że zwolniłby każdego pracownika Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, którego jest dyrektorem - gdyby ten w ramach protestu odszedł od łóżka pacjenta.
 • Nowy minister zdrowia "ratuje Platformę Obywatelską"

  Nowy minister zdrowia "ratuje Platformę Obywatelską"

  Profesor Marian Zembala ratuje Platformę Obywatelską w kryzysowej sytuacji - tak o przyszłym ministrze zdrowia mówi Konrad Pszczołowski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.