Marian Dziędziel

Artykuły - Marian Dziędziel (17)

 • Marian Dziędziel: Lubię wszystkie moje role

  Marian Dziędziel: Lubię wszystkie moje role

  ​W jego oczach widać szczerość i prawdę. Postacie, które gra, zawsze twardo stąpają po ziemi. Marian Dziędziel opowiada o karierze oraz o magii świąt.
 • "No i cześć". Marian Dziędziel kończy 70 lat

  "No i cześć". Marian Dziędziel kończy 70 lat

  Wieloletni aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego, mistrz wyrazistych epizodów, jeden z głównych przedstawicieli aktorskiej kadry Wojciecha Smarzowskiego, słynny Wojnar z "Wesela", Ślązak. W sobotę, 5 sierpnia, Marian Dziędziel obchodzi 70. urodziny - z tej okazji przybliżamy sylwetkę tego znakomitego artysty.
 • Żmuda Trzebiatowska, Więdłocha i Dziędziel w filmie "Pragnienie nocy"

  Żmuda Trzebiatowska, Więdłocha i Dziędziel w filmie "Pragnienie nocy"

  Marta Żmuda Trzebiatowska, Agnieszka Więdłocha i Marian Dziędziel grają główne role w filmie "Pragnienie nocy". Pierwszy klaps na planie padł w poniedziałek, 20 kwietnia. Zdjęcia realizowane są na Śląsku.
 • Dwa Brzegi: Najlepszy niezależny

  Dwa Brzegi: Najlepszy niezależny

  "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" Aleksandra Pietrzaka to film, który okazał się numerem jeden w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych, który odbywał się w ramach festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.
 • Celińska i Kuna w "Warsaw by Night"

  Celińska i Kuna w "Warsaw by Night"

  W Warszawie trwają zdjęcia do komediodramatu "Warsaw by Night". W obsadzie obrazu znaleźli się m.in. Stanisława Celińska, Iza Kuna, Roma Gąsiorowska, Marta Mazurek, Agata Kulesza, Joanna Kulig i Marian Dziędziel. W fotelu reżysera zasiada Natalia Koryncka-Gruz ("Amok").
 • Kulig i Dziędziel w filmie o Podhalu

  Kulig i Dziędziel w filmie o Podhalu

  Joanna Kulig, Marian Dziędziel i Wiktor Loga-Skarczewski zagrają główne role w dramacie "Halny idzie" w reż. Aleksandry Nesterskiej. Premiera filmu, ukazującego zależność człowieka od natury oraz bogactwo podhalańskiego folkloru, odbędzie się jesienią 2014 r.
 • Dziędziel nagrodzony w Egipcie

  Dziędziel nagrodzony w Egipcie

  Marian Dziędziel ("Róża", "Dom zły", "Wesele") otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora za główną rolę w filmie "Piąta pora roku" w reżyserii Jerzego Domaradzkiego na zakończonym w czwartek, 6 grudnia, 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze.
 • Marian Dziędziel: Na granicy absurdu

  Marian Dziędziel: Na granicy absurdu

  To postać na granicy absurdu - tak o swym nowym filmowym wcieleniu, ministrze spraw wewnętrznych w komedii "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości" - mówi aktor Marian Dziędziel. Film, w reżyserii Pawła Czarzastego, można oglądać w kinach od piątku.
 • Marian Dziędziel- Biografia

  Urodził się 5 sierpnia 1947 roku w Gołkowicach. Jest rodowitym Ślązakiem, do PWST w Krakowie dostał się z zastrzeżeniem, że w ciągu pierwszego semestru nauczy się poprawnie mówić po polsku.

Zdjęcia - Marian Dziędziel (7)

Filmy - Marian Dziędziel (13)

 • Marian Dziędziel jako Król Cukru na oddziale deliryków

  Marian Dziędziel występował dotąd we wszystkich filmach Wojtka Smarzowskiego. W adaptacji powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem" zobaczymy go jednak po raz pierwszy w podwójnej roli.
 • Smarzowski o filmie "Drogówka"

  "Drogówka" to historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, samochody i interesy. Wszystko się zmienia, gdy ginie jeden z nich. O filmie, współpracy z aktorami i nowym projekcie - opowiada reżyser, Wojciech Smarzowski.
 • "Piąta pora roku"

  Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia... Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania, kobieta zwraca się o pomoc do Witka.
 • "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości"

  Ta polska komedia szpiegowska to zrealizowany z rozmachem film przepełniony humorem sytuacyjnym i zaskakującymi zwrotami akcji. W rękach obdarzonego genialnym węchem komisarza warszawskiej policji Jana Blonda (Mariusz Pujszo) znajdą się losy świata...