Maria Seweryn

Artykuły - Maria Seweryn (9)

 • "Uwaga... publiczność!" w Och-Teatrze

  "Uwaga... publiczność!" w Och-Teatrze

  W sobotę, 5 lipca, w warszawskim Och-Teatrze odbędzie się premiera spektaklu w reżyserii Edwarda Wojtaszka "Uwaga... publiczność!", opisywanego jako studium napuszenia środowiska teatralnego. W rolach głównych występują Maria Seweryn, Marta Kurzak i Szymon Kuśmider.
 • Maria Seweryn: Nowe spojrzenie na związek dwóch kobiet

  Maria Seweryn: Nowe spojrzenie na związek dwóch kobiet

  Dwie zakochane w sobie kobiety są głównymi bohaterkami sztuki Marii Seweryn "Alicja Alicja" na podstawie tekstu Amy Conroy. Spektakl wystawiany jest na deskach Café Och-Teatru i cieszy się ogromną popularnością. To poruszająca opowieść o dwóch pięknych, inteligentnych i odważnych kobietach, które żyją w związku partnerskim.
 • Janda: W świecie korporacyjnej niewoli

  Janda: W świecie korporacyjnej niewoli

  W Teatrze Polonia trwają próby przed premierą spektaklu "Kontrakt" w reżyserii Krystyny Jandy. Sztuka Mike'a Bartletta opowiada o świecie wielkiej korporacji, która ingeruje nawet w życie prywatne pracowników. Występują Maria Seweryn i Agnieszka Michalska.
 • Letnia Akademia Filmowa w Jarocinie

  Letnia Akademia Filmowa w Jarocinie

  Kilkudziesięciu młodych pasjonatów filmu z całej Polski uczestniczy w rozpoczętej w poniedziałek, 11 lipca, w Jarocinie (Wielkopolska) Letniej Akademii Filmowej im. Piotra Łazarkiewicza.
 • Matka jak córka

  Matka jak córka

  Piękne, zdolne i sławne. Wyglądają raczej jak siostry, a nie matki i córki. Często mają ten sam zawód, te same pasje, razem pojawiają się na czerwonym dywanie. Wyjątkowe i solo, i w duecie.
 • Nie mam czasu być nienormalna

  Nie mam czasu być nienormalna

  Jedna z największych polskich aktorek, niezapomniana Agnieszka z "Człowieka z marmuru". Założycielka dwóch warszawskich teatrów. Krystyna Janda zdradza, jaką jest babcią, czego nie lubi, a za co kocha telewizję i jak odróżnić dobrą literaturę od grafomanii.
 • Sorry Boys: Maria Seweryn w teledysku

  Sorry Boys: Maria Seweryn w teledysku

  Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk "Cancer Sign Love" grupy Sorry Boys, w którym występuje aktorka Maria Seweryn.
 • Maria Seweryn reżyseruje

  Maria Seweryn reżyseruje

  W warszawskim Och-Teatrze trwają próby przed poniedziałkową premierą spektaklu "Zaświaty, czyli czy pies ma duszę". W roli reżysera przedstawienia, realizowanego na podstawie sztuki Jerzego Andrzeja Masłowskiego, debiutuje Maria Seweryn.
 • Nowy teatr Krystyny Jandy

  Spektaklem "Wassa Żeleznowa" Maksyma Gorkiego zainauguruje w sobotę działalność Och-Teatr, stworzony przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury. Placówka będzie działała w budynku kina Ochota przy ul. Grójeckiej 65 w Warszawie.

Filmy - Maria Seweryn (3)

 • Maria Seweryn odważnie o związku dwóch kobiet

  Dwie zakochane w sobie kobiety są głównymi bohaterkami sztuki Marii Seweryn „ALICJA ALICJA" na podstawie tekstu Amy Conroy. Spektakl wystawiany jest na deskach Café Och-Teatru i cieszy się ogromną popularnością. To poruszająca opowieść o dwóch pięknych, inteligentnych i odważnych kobietach, które żyją w związku partnerskim. – Są niezwykle kobiece, piękne i opowiadają o tym w sposób niezwykle łagodny. Nie chcą nikogo sprowokować, nie chcą nikogo oskarżyć, tylko po pół roku namawiania ich na to, żeby to zrobiły, postanawiają zrobić publiczny coming out. To mnie zachwyciło – tłumaczy Maria Seweryn.
 • Nowy spektakl Krystyny Jandy

  "Och teatr" prezentuje "Pocztówki z Europy", spektakl w reżyserii Krystyny Jandy. Na scenie pojawiają się m.in. Magdalena Zawadzka, Maria Seweryn i Cezary Kosiński.
 • Dramat Witkacego w Och-Teatrze

  W warszawskim Och-Teatrze trwają próby przed premierą spektaklu "W małym dworku" Stanisława Ignacego Witkiewicza. Spektakl reżyseruje Anna Augustynowicz, w obsadzie znaleźli się m.in. Maria Seweryn, Janusz Chabior, Maciej Wierzbicki i Iza Kuna.