Maria Nurowska

Artykuły - Maria Nurowska (5)

 • "Wulgarny, prostacki język". Agentka Kożuchowskiej odpowiada na krytykę

  "Wulgarny, prostacki język". Agentka Kożuchowskiej odpowiada na krytykę

  Spektakl Teatru Telewizji "Wojna, moja miłość" wzbudził duże emocje. Wzburzona pisarka Maria Nurowska wulgarnie oceniła postać Krystyny Skarbek, wykreowaną przez Małgorzatę Kożuchowską. Cytaty z jej zaskakującą, jak na człowieka kultury, wypowiedzią szybko zostały powielone w internecie.
 • Maria Nurowska krytykuje spektakl z Małgorzatą Kożuchowską

  Maria Nurowska krytykuje spektakl z Małgorzatą Kożuchowską

  "Powstało dzieło, przy którym 'Smoleńsk' jest arcydziełem" - pisarka Maria Nurowska nie zostawiła suchej nitki na spektaklu Teatru Telewizji "Wojna - moja miłość" opowiadającym o życiu Krystyny Skarbek.
 • Maria Nurowska: Góry mnie wyleczyły

  Maria Nurowska: Góry mnie wyleczyły

  Daria Tarnowska za zabójstwo męża trafiła do więzienia. Jej dalsze losy znajdziemy w "Domu nad krawędzią", kontynuacji bestsellerowych „Drzwi do piekła”. O swojej najnowszej powieści, budowie domu w Bukowinie Tatrzańskiej i o górach opowiada autorka - Maria Nurowska.
 • Szczerze z Kuklińskim

  Szczerze z Kuklińskim

  Kim był Kukliński to chyba nie muszę mówić. Wszyscy znają jego dokonania jako wojskowego. Najbardziej mnie interesowało, jaki był prywatnie - mówiła na czacie w portalu INTERIA.PL Maria Nurowska, autorka zbeletryzowanej biografii pułkownika "Mój przyjaciel zdrajca".
 • Kukliński - przyjaciel zdrajca

  Kukliński - przyjaciel zdrajca

  W 2002 roku Maria Nurowska spędziła z pułkownikiem Ryszardem Kuklińskim 10 dni, nagrała wiele godzin rozmów. Na ich podstawie napisała zbeletryzowana biografia najbardziej kontrowersyjnego polskiego wojskowego XX wieku "Mój przyjaciel zdrajca".

Filmy - Maria Nurowska (8)

 • "Dom na krawędzi": życie i fikcja

  "Dom na krawędzi" to kontynuacja bestsellerowej powieści Marii Nurowskiej "Drzwi do piekła". - Moja bohaterka bardzo różni się ode mnie, ale nasze losy schodzą się i rozchodzą. Podobnie jak ja, buduje dom. Dom na krawędzi to w jakimś sensie mój dom, Dom pod smokami - mówi pisarka.
 • Maria Nurowska: Jestem ciekawa moich gości

  W swoim Domu pod smokami Maria Nurowska wynajmuje dwa apartamenty. - Jestem ciekawa ludzi, którzy tu przyjeżdżają; wymieniam z nimi dobrą energię - mówi, dodając, że bez trudu znajduje czas na pisanie.
 • Bohaterka budząca emocje

  Odbiór książki "Drzwi do piekła" był tak gorący, że po raz pierwszy w życiu uległam prośbom i namowom czytelników i zaczęłam pisać drugą część. Trud się opłacił - Maria Nurowska wyjaśnia, jak doszło do napisania "Domu na krawędzi", powieści będącej kontynuacją losów Marty/Darii.
 • Maria Nurowska o odbiorze jej twórczości

  Okazuje się, że "Dom na krawędzi" to książka dla każdego, co mnie bardzo zaskoczyło - mówi Maria Nurowska. - Sądziłam, że piszę dla swojego pokolenia, a tymczasem okazuje się, że moje powieści czyta już trzecie pokolenie. Spotykając się z czytelnikami, czuję się tak, jakbym spotykała się z rodziną.