maria antonina

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Maria Antonina (Film [Marie Antoinette] Reż.Sofia Coppola) ,

Artykuły - Maria antonina (9)

 • Sofia Coppola zorganizowała włamanie

  Sofia Coppola zorganizowała włamanie

  Sofia Coppola ("Między słowami", "Maria Antonina") stworzyła gwiazdom swojego nowego filmu "Bling Ring" możliwość wcielenia się w prawdziwych włamywaczy, organizując dla nich napad na dom swojego przyjaciela w Hollywood.
 • Seks królewskiej pary

  Seks królewskiej pary

  Seksualne kłopoty Ludwika i Marii Antoniny w każdej chwili mogły stać się problemem wagi państwowej. Nic dziwnego, że budziły żywe zainteresowanie otoczenia: "[Ludwik] ma erekcje mocne i długotrwałe; wsuwa członka, pozostaje tam parę minut nie poruszając się, wycofuje się bez wytrysku, ciągle w stanie erekcji, i życzy jej dobranoc (...)" - pisał w jednym z listów brat królowej.
 • Maria Antonina pierwszą gwiazdą

  Maria Antonina pierwszą gwiazdą

  Dziewczyna wchodzi do pokoju pełnego wpatrujących się w nią oczu. Ma na sobie ubrania za równowartość kilkunastu średnich krajowych. Może wszystko: rozpocząć tańce, alkoholowe upojenia albo seksualną orgię. Czego nie zrobi i tak skupi na sobie uwagę wszystkich. Jest najsłynniejszą osobą w kraju. Paris Hilton? Kate Moss? Ależ skąd. Maria Antonina.
 • Alternatywna Maria Antonina

  Alternatywna Maria Antonina

  Interesująco zapowiada się ścieżka dźwiękowa do najnowszego filmu Sofii Coppoli zatytułowanego "Marie Antoinette" ("Maria Antonina"). Na podwójnej płycie znalazły się między innymi utwory takich tuzów niezależnej muzyki, jak The Cure, New Order czy Air.
 • Sofia Coppola broni "Marii Antoniny"

  Sofia Coppola broni "Marii Antoniny"

  Sofia Coppola ("Między słowami") postanowiła zareagować na ostrą krytykę pod adresem jej najnowszego filmu "Marie Antoinette" ("Maria Antonina"), który kilka dni temu zaprezentowany został na festiwalu w Cannes. Krytycy zarzucili reżyserce próbę poddania francuskiej historii procesowi "amerykanizacji".

Filmy - Maria antonina (1)

 • Była nieletnią prostytutką, została... królową!

  Francuscy artyści Pierre i Gilles nie boją się prowokować i szokować. Ci dwaj fotografowie są partnerami zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. "Bezwstydny", "szokujący", "obrazoburczy" – takie przymiotniki najczęściej pojawiają się w środkach masowego przekazu w odniesieniu do ich prac. Nie inaczej jest w przypadku ich najnowszego dzieła. Do zdjęcia prezentowanego w jednej z paryskich galerii pozowała fotografom była prostytutka, Zahia Dehar. Ta urodzona w Algierii dziewczyna kilka lat temu trafiła na czołówki francuskich gazet. To przez nią przed sądem stanęły gwiazdy piłki nożnej: Franck Ribery i Karim Benzema. Reprezentanci Francji uprawiali z nią seks, chociaż była nieletnia. Pierre i Gilles szukali modelki, która pozowałaby im jako królowa Maria Antonina. Jak sami mówią, zastanawiali się tylko przez chwilę. "Zahia była tą jedyną! To było jak grom z jasnego nieba" - mówią.