Marek Żydowicz

Artykuły - Marek Żydowicz (6)

 • Camerimage w Bydgoszczy do 2017 roku

  Camerimage w Bydgoszczy do 2017 roku

  Umowę o współpracy przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage w Bydgoszczy w latach 2015-2017 podpisali w czwartek prezydent miasta Rafał Bruski i dyrektor imprezy Marek Żydowicz. Festiwal w tym roku odbędzie się po raz 22.
 • Camerimage: Święto operatorów filmowych

  Camerimage: Święto operatorów filmowych

  Wybitny operator filmowy Sławomir Idziak odbierze w tym roku nagrodę za całokształt twórczości przyznaną przez organizatorów Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Impreza rozpocznie się w sobotę w Bydgoszczy.
 • Dlaczego nie powstało Nowe Centrum Łodzi?

  Dlaczego nie powstało Nowe Centrum Łodzi?

  Warszawska publiczność zobaczy film dokumentalny Leszka Ciechońskiego "Tumult nad Łodzią", opowiadający o niezrealizowanych planach budowy Nowego Centrum Łodzi. Pokaz z udziałem m.in. Davida Lyncha i Franka Gehry'ego odbędzie się w poniedziałek w kinie Atlantic.
 • Honory dla dyrektora festiwalu Camerimage

  Honory dla dyrektora festiwalu Camerimage

  Marek Żydowicz, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, został członkiem honorowym Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.
 • Plus Camerimage: Dłużej w Bydgoszczy?

  Plus Camerimage: Dłużej w Bydgoszczy?

  Dziewiętnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage rozpocznie się w tym roku 26 listopada w Bydgoszczy. W ramach imprezy odbędzie się kilkaset projekcji filmów zebranych w sekcjach konkursowych i przeglądach.
 • Plus Camerimage znów w Bydgoszczy

  Plus Camerimage znów w Bydgoszczy

  Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage odbędzie od 26 listopada do 3 grudnia, po raz drugi w Bydgoszczy - przewiduje popisana w czwartek umowa pomiędzy organizatorami imprezy i władzami miasta.