marek siwiec

Synonimy:
Siwiec Marek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Marek siwiec (43)

 • Siwiec: Rosja chce doprowadzić do katastrofy humanitarnej. Daliśmy się zwieść

  - Już w Gruzji Rosja pokazała kły, ale wtedy myśleliśmy, że to tylko incydent. Rosja przygotowywała na nas pułapkę. Przez lata zachowywała się tak, jakby chciała współpracować, a my daliśmy się zwieść - mówi Marek Siwiec w Kontrwywiadzie RMF FM. - Trwa wojna nerwów. Rosja gra czasem. Teraz Putin będzie destabilizował Ukrainę tak, żeby doprowadzić do katastrofy humanitarnej - tłumaczy.
 • Siwiec: Trzy punkty porozumienia. Dla Ukrainy to ostatnia nadzieja

  Siwiec: Trzy punkty porozumienia. Dla Ukrainy to ostatnia nadzieja

  - Wynegocjowane dziś porozumienie to ostatnia nadzieja, ale dopóki nie zobaczę, że to działa, nie uwierzę. Są trzy warunki porozumienia: zaprzestanie zbrodni, powołanie rządu technicznego i takie ułożenie relacji rząd prezydent żeby przystąpić do wyborów - mówi wysłannik PE do Kijowa, europoseł Marek Siwiec w Kontrwywiadzie RMF FM. - Nie mam pewności, że zawarte porozumienie przekona tych, którzy są na Majdanie. Mogą się wycofać, ale swojej oceny przeciwników nie zmienią. Majdan nawet po porozumieniu zostanie, choć nie będzie miał już znaczenia sprawczego - tłumaczy.
 • W weekend powstanie nowa partia Janusza Palikota

  W weekend powstanie nowa partia Janusza Palikota

  W weekend w stolicy odbędzie się kongres, na którym na bazie Ruchu Palikota powstanie nowa partia. Jej twarzami - obok Janusza Palikota - mają być Marek Siwiec i Jan Hartman. Według nieoficjalnych informacji w nazwie partii będzie słowo "Ruch", ale nie będzie już nazwiska Palikota.
 • Siwiec zamierza współtworzyć nową partię Palikota

  Siwiec zamierza współtworzyć nową partię Palikota

  Europoseł Marek Siwiec - kierujący stowarzyszeniem Ruch Społeczny Europa Plus - poinformował, że będzie współtworzył nową partię, której powstanie zapowiedział Janusz Palikot. Witam na wspólnym pokładzie - mówił szef RP.
 • "Fakt": Gangster chciał zabić Kwaśniewskiego

  "Fakt": Gangster chciał zabić Kwaśniewskiego

  Andrzej K. ps. Pershing groził, że zabije prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Jego słowa postawiły na nogi wszystkie służby - donosi dzisiejszy "Fakt".
 • Siwiec: Pogłoski o śmierci Europy Plus są mocno przesadzone

  "Za 10 dni pokażemy naszych ludzi. Zbliżamy się do lepszego sformatowania Europy Plus" - mówi Marek Siwiec gość Kontrwywiadu RMF FM. "Uspokajam naród. Pogłoski o śmierci, czy raczej hibernacji Europy Plus, są mocno przesadzone" - dodaje.
 • Siwiec i Palikot nadal zapraszają SLD do Europy Plus

  Siwiec i Palikot nadal zapraszają SLD do Europy Plus

  SLD ma nadal propozycję przyłączenia się do Europy Plus i współpracy przeciwko PO i PiS - przekonywali we wtorek w Dąbrowie Górniczej Marek Siwiec i Janusz Palikot. Ich zdaniem polskiej polityce "potrzeba świeżości i odwagi".
 • Siwiec: Jest wniosek o rejestrację stowarzyszenia Europa Plus

  Siwiec: Jest wniosek o rejestrację stowarzyszenia Europa Plus

  W piątek w sądzie rejestrowym w Poznaniu został złożony wniosek o zarejestrowanie stowarzyszenia Europa Plus - poinformował na konferencji prasowej w Warszawie europoseł Ruchu Palikota Marek Siwiec.
 • Siwiec: Zawieszenie Kalisza potwierdzeniem sekciarskich tendencji w SLD

  Siwiec: Zawieszenie Kalisza potwierdzeniem sekciarskich tendencji w SLD

  Zawieszenie Ryszarda Kalisza w prawach członka SLD to przejaw sekciarstwa tej partii - uważa europoseł Marek Siwiec. W niedzielę w Lublinie zadeklarował powrót do rozmów z Kongresem Kobiet ws. projektu Europa Plus.
 • Znamy plany Kwaśniewskiego. Program Europy Plus po wakacjach

  Znamy plany Kwaśniewskiego. Program Europy Plus po wakacjach

  Po wakacjach Aleksander Kwaśniewski ogłosi program projektu Europa Plus - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej europoseł Marek Siwiec. W tej chwili trwa porządkowanie spraw organizacyjnych, ale jest już precyzyjny plan, jak promować nową inicjatywę.

Filmy - Marek siwiec (6)

 • Siwiec: Roztrzaskałem się o skałę. Kierownictwo partii odpowiada za porażkę

  „To kierownictwo partii odpowiada za jej porażkę. Wczoraj daliśmy sobie jeden dzień na wyciszenie, teraz będę rozmawiał z Januszem Palikotem. Spotkamy się i wyciągniemy wnioski. Być może popełniono błędy, które są do skorygowania”- mówi o porażce koalicji Europy Plus Marek Siwiec w Kontrwywiadzie RMF FM. Czy jak twierdzi Palikot „wszystko wyszło do d...y?” „Nie wszystko, ale za mało rzeczy wyszło dobrze”- twierdzi gość RMF FM. „Postacie takie jak ja nie przyjęły się wśród osób, które wcześniej głosowały na Ruch Palikota. Ale ja się tam nie pchałem”- wyjaśnia. „Roztrzaskałem się o skałę, ale dla marynarzy, taka śmierć jest piękniejsza. Jednak z wody się wynurzam. Być może będę jak Robinson Crusoe”- mówi Siwiec w rozmowie z Konradem Piaseckim. „W innej partii miałbym mandat”- dodaje.
 • Siwiec: Rosja chce doprowadzić do katastrofy humanitarnej. Daliśmy się zwieść

  Już w Gruzji Rosja pokazała kły, ale wtedy myśleliśmy, że to tylko incydent. Rosja przygotowywała na nas pułapkę. Przez lata zachowywała się tak, jakby chciała współpracować, a my daliśmy się zwieść - mówi Marek Siwiec w Kontrwywiadzie RMF FM. - Trwa wojna nerwów. Rosja gra czasem. Teraz Putin będzie destabilizował Ukrainę tak, żeby doprowadzić do katastrofy humanitarnej - tłumaczy. - Próbujemy pakiet świeżości z odrobiną szaleństwa w mariażu z doświadczeniem. Jeżeli to nie wypali, to znaczy, że przeszczep się nie udał, jeżeli wypali, to rozkorkowujemy polską politykę - mówi o strategii Europy Plus w wyborach do PE gość RMF FM. Kiepskie sondaże? - Sondaże zwodzą. Za wcześnie mówić, co w naszej kampanii zawodzi - dodaje.
 • Siwiec: Dla Ukrainy to ostatnia nadzieja

  Wynegocjowane dziś porozumienie to ostatnia nadzieja, ale dopóki nie zobaczę, że to działa, nie uwierzę. Są trzy warunki porozumienia: zaprzestanie zbrodni, powołanie rządu technicznego i takie ułożenie relacji rząd prezydent żeby przystąpić do wyborów - mówi wysłannik PE do Kijowa, europoseł Marek Siwiec w Kontrwywiadzie RMF FM. - Nie mam pewności, że zawarte porozumienie przekona tych, którzy są na Majdanie. Mogą się wycofać, ale swojej oceny przeciwników nie zmienią. Majdan nawet po porozumieniu zostanie, choć nie będzie miał już znaczenia sprawczego - tłumaczy. - Jeśli przemoc nie zostanie zatrzymana, w Kijowie potrzebne są siły pokojowe - dodaje.
 • Siwiec: Pogłoski o śmierci Europy Plus są przesadzone

  Za 10 dni pokażemy naszych ludzi. Zbliżamy się do lepszego sformatowania Europy Plus - mówi Marek Siwiec gość Kontrwywiadu RMF FM. - Uspokajam naród. Pogłoski o śmierci, czy raczej hibernacji Europy Plus są przesadzone - dodaje.