Fakty - Marek Sawicki

Synonimy:
Sawicki Marek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Marek Sawicki (68)

 • Projekt PiS dyskryminuje polskich obywateli?

  Projekt PiS dyskryminuje polskich obywateli?

  Marek Sawicki z PSL uważa, że PiS-owski projekt ustawy o obrocie gruntami rolnymi jest gorszy, niż obowiązujące dotychczas prawo. Zdaniem gościa radiowej Jedynki, dyskryminuje on polskich obywateli.
 • Marek Sawicki: Premier podeszła do debaty w sposób beztroski

  Marek Sawicki: Premier podeszła do debaty w sposób beztroski

  To była kolejna kampania wyborcza PiS-u. Sukces pani premier w zakresie PR jest niewątpliwy, w zakresie wizerunku Polski bardzo fatalny - komentuje debatę o Polsce w PE Marek Sawicki z PSL.
 • Kopacz do Sawickiego: "Co pan taki spokojny?"

  Kopacz do Sawickiego: "Co pan taki spokojny?"

  We wtorek w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie rządu po wyborach parlamentarnych. - Co pan taki spokojny? - zwróciła się Ewa Kopacz do ministra rolnictwa Marka Sawickiego.
 • Minister Sawicki poręczył za zatrzymanych rolników

  Minister Sawicki poręczył za zatrzymanych rolników

  Prośbę o przyjęcie poręczenia i zastosowanie takich środków zapobiegawczych, które pozwolą zatrzymanym rolnikom na powrót do domów, skierował minister rolnictwa do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Rolnicy protestują w Szczecinie przed prokuraturą i urzędem, gdzie obraduje rząd.
 • Apel Marka Sawickiego do Władimira Putina

  Apel Marka Sawickiego do Władimira Putina

  "Panie prezydencie Putin, niech pan nie niszczy żywności, którą producenci rosyjscy kupują na światowych rynkach" - zaapelował w piątek do rosyjskiego prezydenta minister rolnictwa Marek Sawicki. To odpowiedź na rozpoczętą w czwartek w Rosji utylizację żywności objętej embargiem.
 • RMF24: Sprawa ELEWARR-u. Dziś dymisji Marka Sawickiego nie będzie

  RMF24: Sprawa ELEWARR-u. Dziś dymisji Marka Sawickiego nie będzie

  - Na pewno nie będzie dziś dymisji ministra rolnictwa – zapowiada w rozmowie z reporterem RMF FM rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska przed dzisiejszym spotkaniem premier Ewy Kopacz z Markiem Sawickim. Szef resortu rolnictwa trafi na dywanik po miażdżącym raporcie Najwyższej Izby Kontroli dotyczącym ELEWARR-u - podległej mu spółki zajmującej się państwowymi rezerwami zbóż.
 • List Błaszczaka do Kopacz: Apeluję o niepowoływanie Sawickiego

  List Błaszczaka do Kopacz: Apeluję o niepowoływanie Sawickiego

  Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zwrócił się w liście do desygnowanej na premiera Ewy Kopacz, aby nie powoływała na stanowisko ministra rolnictwa Marka Sawickiego (PSL). PiS zarzuca Sawickiemu m.in. "drastyczną niekompetencję i nieudolność".
 • Zachodniopomorskie: Podejrzewani o rzucanie w ministra jajkami przesłuchani

  Zachodniopomorskie: Podejrzewani o rzucanie w ministra jajkami przesłuchani

  Przesłuchano dwóch mężczyzn, którzy mieli w poniedziałek w Barzkowicach (Zachodniopomorskie) rzucać jajami w kierunku ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Nie przyznali się do winy - poinformował we wtorek rzecznik zachodniopomorskiej policji Przemysław Kimon.
 • Minister rolnictwa został obrzucony jajkami

  Minister rolnictwa Marek Sawicki został zaatakowany w Barzkowicach w województwie zachodniopomorskim.
 • Sawicki o priorytetach resortu rolnictwa

  Sawicki o priorytetach resortu rolnictwa

  Ministerstwo rolnictwa chce poradzić sobie z problemem afrykańskiego pomoru świń w ciągu najbliższych trzech tygodni - zapowiedział nowy minister rolnictwa Marek Sawicki.

Filmy - Marek Sawicki (5)

 • Prezes państwowego funduszu zapłacił ćwierć miliona za reklamę firmie kierowaną przez swoją żonę

  Warszawa. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska w 2018 roku wydał na reklamy w mediach prawie pół miliona złotych. Najwięcej za promocję otrzymała spółka Forum, która należy do spółki Srebrna, której prezesem jest Małgorzata Kujda, żona byłego szefa funduszu. Stąd zarzuty posła Krzysztofa Brejzy, że pieniądze z państwowego funduszu trafiają do firm powiązanych z Prawem i Sprawiedliwością. - To po to przecież te wszystkie haki na Kujdę były zbierane. Już przecież w 2005 czy 2006 roku wiadomo, że ta teczka była przeglądana. Jak się ma haka na Kujdę, to Kujda zrobi wszystko, nawet takie przelewy puści do spółki kontrolowanej przez swoja żonę, a tak naprawdę kontrolowana przez Jarosława Kaczyńskiego, a wiemy, skądinąd z nagrań, że wszelkie decyzje w tej sprawie podejmuje Jarosław Kaczyński – powiedział Krzysztof Brejza z PO. - Jestem przekonany, że nie jest to przypadek jednostkowy, że jest to cały system finansowania partii PiS i myślę, że po wyborach trzeba będzie powołać specjalna komisje finansowa, żeby przejrzała wszystkie instytucje, fundusze, agencje, w których na reklamy PiS idą ogromne pieniądze – skomentował Marek Sawicki z PSL. - To jest taka sytuacja, że rodziny polityków zupełnie nie mogłyby się angażować w życie publiczne, a to byłaby taka skrajna sytuacja. Oczywiście etyka jest tutaj istotna. Pytanie, czy wszystkie procedury były zachowane, czy nie było wpływu rodzinnego. Ja sadzę, że nie. Nie dopatruje się tutaj takiej sytuacji – powiedział Zbigniew Gryglas z PiS. (TVN24/x-news)
 • Sawicki: "Czas najwyższy stworzyć jednolitą inspekcję bezpieczeństwa żywności"

  Były minister rolnictwa, Marek Sawicki, zapowiada poparcie dla planów rządu dotyczących nowych przepisów o inspekcji żywności. Gość Popołudniowej Rozmowy RMF FM podkreśla, że nie wytyka ministrowi Ardanowskiemu błędów i wyjaśnia, dlaczego sam nie wprowadził takich przepisów.
 • Marek Sawicki: Afera w KNF? Pytanie, jaka w tym rola premiera

  Komisja śledcza ws. KNF? "Będziemy ją wspierali. Pod warunkiem, że obejmie całość, czyli SKOKI i GetBack" - mówi poranny gość RMF FM Marek Sawicki. Jego zdaniem: Marek Chrzanowski w jakimś sensie był protegowanym Glapińskiego i Ziobry. "Jest też pytanie o rolę w tym wszystkim premiera" - podkreśla gość Roberta Mazurka. Według Sawickiego, dymisja Chrzanowskiego nie kończy sprawy.
 • Święcicki i Sawicki o komisji ds. Amber Gold (19.07.2016) (TV Interia)

  Święcicki i Sawicki o komisji ds. Amber Gold (19.07.2016) (TV Interia)
 • Marek Sawicki o szczycie NATO (TV Interia)

  - Szczyt NATO byłby wielkim sukcesem, gdyby nie to szkodzenie ekipy rządzącej - mówi w rozmowie z Interią Marek Sawicki z PSL. - To wystawia złą opinię PiS-owi, który uważa, że historię można napisać od nowa - dodaje polityk.