InteriaTV - Marek Sawicki

Synonimy:
Sawicki Marek,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Marek Sawicki (34)

 • Marek Sawicki: Afera w KNF? Pytanie, jaka w tym rola premiera

  Komisja śledcza ws. KNF? "Będziemy ją wspierali. Pod warunkiem, że obejmie całość, czyli SKOKI i GetBack" - mówi poranny gość RMF FM Marek Sawicki. Jego zdaniem: Marek Chrzanowski w jakimś sensie był protegowanym Glapińskiego i Ziobry. "Jest też pytanie o rolę w tym wszystkim premiera" - podkreśla gość Roberta Mazurka. Według Sawickiego, dymisja Chrzanowskiego nie kończy sprawy.
 • Sawicki (PSL) o istocie i konsekwencjach zmian PiS w sądownictwie (TV Interia)

  Sawicki (PSL) o istocie i konsekwencjach zmian PiS w sądownictwie (TV Interia).
 • Marek Sawicki: Emerytury kapitałowe idą do lamusa

  „Emerytury kapitałowe idą do lamusa” - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł PSL Marek Sawicki odnosząc się do przegłosowanych dziś przez Sejm zmian w przepisach emerytalnych. „To, co dzisiaj zrobił PiS z ustawą emerytalną, to jest bardzo prosta, bliższa niż dalsza droga do tego, by w Polsce przejść na system emerytur ryczałtowych” - podkreślił Sawicki. Polskie Stronnictwo Ludowe pracuje nad projektem ustawy w sprawie emerytur dla rolników. „W projekcie będą utrzymane dla rolników możliwości przechodzenia na wcześniejszą emeryturę (…), będziemy także wnosili te kwestie dla tych, którzy przepracowali: kobiety 35, a mężczyźni 40 lat” - tłumaczył były minister rolnictwa. To będzie „możliwość, a nie obowiązek” - podkreślił. „PiS wbrew propozycjom pana prezydenta tę możliwość przechodzenia na wcześniejszą emeryturę wyrzucił” - kontynuował gość Marcina Zaborskiego. Zapytany o to, czy błędem było to, że PSL jako koalicjant PiS odrzucało obywatelskie projekty ustaw, Marek Sawicki odpowiedział: „Z pewnością to był błąd”. „PSL musiał akceptować propozycje większego koalicjanta” - tłumaczył. W sobotę odbędą się wybory nowego szefa PSL. Zapytany przez gospodarza programu, czy możemy spodziewać się jego kandydatury błyskawicznie stwierdził: „Nie, nie przewiduję takiej możliwości. Czas, żeby kandydowali młodzi ludzie. Uważam, że jest dobry moment, by odmładzać PSL” - podsumował Sawicki. "Polityki nie prowadzi się tylko dla sondaży" - stwierdził w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marek Sawicki, odnosząc się do słabych notowań jego ugrupowania. Zapowiedział nowe otwarcie po kongresie PSL w sobotę. "Będziemy mieli dobrą ciekawą ofertę nie tylko dla mieszkańców wsi, ale ofertę ogólnonarodową" - mówił. Mają zostać przedstawione propozycje m.in. w sprawach samorządowych i mieszkaniowych. "Mamy propozycję działek do zabudowy za złotówkę" - deklarował Sawicki. Oglądając rozmowę Marcina Zaborskiego dowiecie się też, co ludowiec sądzi o coraz popularniejszyc
 • Święcicki i Sawicki o komisji ds. Amber Gold (19.07.2016) (TV Interia)

  Święcicki i Sawicki o komisji ds. Amber Gold (19.07.2016) (TV Interia)
 • Marek Sawicki o 100 dniach rządu

  Marek Sawicki o 100 dniach rządu
 • Sawicki: To byłaby gra i manipulacja

  W ocenie Marka Sawickiego z PSL-u, IPN powinien upublicznić wszystko, co jego pracownicy zabrali z domu Czesława Kiszczaka. Jego zdaniem ujawnienie materiałów dotyczących tylko TW Bolka, a pozostałych nie, byłoby grą i manipulacją. "Czemu ma to służyć, nie wiem" - powiedział. Dodał, że od kilku dni mamy do czynienia z medialnym spektaklem, a jego początkiem było wynoszenie z domu generała pudeł z aktami.
 • Marek Sawicki: Ocenianie pana Antoniego Macierewicza, to tak jak chodzenie po polu minowym

  - Ocenianie pana Antoniego Macierewicza, to tak jak chodzenie po polu minowym - mówił w rozmowie z Interią Marek Sawicki (PSL). - Chcę wyraźnie podkreślić, że ogromna część polskiego społeczeństwa nadal nie wierzy w raporty komisji Laska, czy Millera, to być może trzeba to jeszcze zbadać - dodał.
 • M. Sawicki: Pracujemy nad zwiększeniem dochodowości polskich gospodarstw

  Według resortu rolnictwa rozwiązaniem, które może zwiększyć dochodowość gospodarstw rolnych, ma być umożliwienie im prowadzenia sprzedaży bezpośredniej. Istotne jest również usprawnienie łańcucha dostaw żywnościowych, a także konsolidacja sektora przetwórczego i handlowego w eksporcie. Tu jako pierwsze na dobrej drodze do porozumienia są branża mleczarska i drobiarska. Natomiast producenci trzody chlewnej z Podlasia w ponad 80 proc. przystąpili do programu bioasekuracji, który ma wygasić ogniska choroby w Polsce. – Pierwsze rozwiązanie dotyczy pozostawienia wartości dodanych w gospodarstwie, a więc szeroko rozumianej sprzedaży bezpośredniej – mówi Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi. – Innym rozwiązaniem jest próba porozumienia się w łańcuchu dostaw żywności, mowa tu oczywiście o producentach, przetwórcach i handlowcach. Takie spotkanie odbywają się sukcesywnie w Ministerstwie Rolnictwa, także z udziałem UOKiK – dodaje minister.
 • Sawicki: Kopacz bardziej konsekwentna niż Tusk

  - Mój szef jest dobry, ale zawsze każdy z nas może być lepszy – tak ocenia pracę Ewy Kopacz (po 100 dniach jej premierowania) minister rolnictwa i polityk PSL-u, Marek Sawicki. - Pani premier, w odróżnieniu od Donalda Tuska, bardziej konsekwentnie podchodzi do wielu spraw. Jest większa dyscyplina w rządzie - dodaje gość Kontrwywiadu RMF FM.
 • Sawicki: Umawialiśmy się na koalicję z PO. PiS brutalnie atakował PSL

  Euforia po wyborach? "Nie euforia, ale zasłużony wynik" - mówi minister rolnictwa Marek Sawicki w rozmowie z Konradem Piaseckim w RMF FM. "Widać, że ci, którzy spotykają się z ludźmi, mają silne poparcie" - dodaje Sawicki. "Warto, żeby PiS zastanowił się, czy chce mieć zdolności koalicyjne czy prowadzić politykę przez walkę" - ocenia Sawicki i dodaje, że PiS pracował poprzez brutalny atak na PSL. "Być może coś PiS-owi uda się skleić, ale nie sądzę, że z PSL" - dodaje. "W większości przypadków PSL spokojnie złoży koalicję z PO. Tak się umawialiśmy" - mówi Marek Sawicki