InteriaTV - Marek Sawicki

Synonimy:
Sawicki Marek,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Marek Sawicki (37)

 • Prezes państwowego funduszu zapłacił ćwierć miliona za reklamę firmie kierowaną przez swoją żonę

  Warszawa. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska w 2018 roku wydał na reklamy w mediach prawie pół miliona złotych. Najwięcej za promocję otrzymała spółka Forum, która należy do spółki Srebrna, której prezesem jest Małgorzata Kujda, żona byłego szefa funduszu. Stąd zarzuty posła Krzysztofa Brejzy, że pieniądze z państwowego funduszu trafiają do firm powiązanych z Prawem i Sprawiedliwością. - To po to przecież te wszystkie haki na Kujdę były zbierane. Już przecież w 2005 czy 2006 roku wiadomo, że ta teczka była przeglądana. Jak się ma haka na Kujdę, to Kujda zrobi wszystko, nawet takie przelewy puści do spółki kontrolowanej przez swoja żonę, a tak naprawdę kontrolowana przez Jarosława Kaczyńskiego, a wiemy, skądinąd z nagrań, że wszelkie decyzje w tej sprawie podejmuje Jarosław Kaczyński – powiedział Krzysztof Brejza z PO. - Jestem przekonany, że nie jest to przypadek jednostkowy, że jest to cały system finansowania partii PiS i myślę, że po wyborach trzeba będzie powołać specjalna komisje finansowa, żeby przejrzała wszystkie instytucje, fundusze, agencje, w których na reklamy PiS idą ogromne pieniądze – skomentował Marek Sawicki z PSL. - To jest taka sytuacja, że rodziny polityków zupełnie nie mogłyby się angażować w życie publiczne, a to byłaby taka skrajna sytuacja. Oczywiście etyka jest tutaj istotna. Pytanie, czy wszystkie procedury były zachowane, czy nie było wpływu rodzinnego. Ja sadzę, że nie. Nie dopatruje się tutaj takiej sytuacji – powiedział Zbigniew Gryglas z PiS. (TVN24/x-news)
 • Sawicki: "Czas najwyższy stworzyć jednolitą inspekcję bezpieczeństwa żywności"

  Były minister rolnictwa, Marek Sawicki, zapowiada poparcie dla planów rządu dotyczących nowych przepisów o inspekcji żywności. Gość Popołudniowej Rozmowy RMF FM podkreśla, że nie wytyka ministrowi Ardanowskiemu błędów i wyjaśnia, dlaczego sam nie wprowadził takich przepisów.
 • Sawicki o proteście rolników: Źle adresowany. Powinien być na Nowogrodzkiej

  "Dzisiejszy protest był w mojej ocenie protestem przez pana Kołodziejczaka (lidera AGROunii - przyp. red.) źle adresowanym" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Marek Sawicki, były minister rolnictwa. "Raczej ten protest powinien być na Nowogrodzkiej, albo w Alejach Ujazdowskich, albo na ul. Świętokrzyskiej, przed ministrem finansów" - dodał. Dobrze byłoby, żeby minister rolnictwa już nie zapowiadał, że będzie tworzył kolejne gremium i kolejną grupę porozumiewawczą, tylko żeby z tymi organizacjami (zrzeszającymi protestujących rolników - przyp. red.) usiadł. Nie rozwiąże niczego sam Ardanowski, jeśli w te sprawy nie włączy się minister finansów - mówił w RMF FM Sawicki. Odwołanie ministra Ardanowskiego nic nie zmieni. Po dwóch latach nieudacznictwa i nicnierobienia przez ministra Jurgiela rzeczywiście minister Ardanowski ma trudną sytuację - ocenił.
 • Marek Sawicki: Afera w KNF? Pytanie, jaka w tym rola premiera

  Komisja śledcza ws. KNF? "Będziemy ją wspierali. Pod warunkiem, że obejmie całość, czyli SKOKI i GetBack" - mówi poranny gość RMF FM Marek Sawicki. Jego zdaniem: Marek Chrzanowski w jakimś sensie był protegowanym Glapińskiego i Ziobry. "Jest też pytanie o rolę w tym wszystkim premiera" - podkreśla gość Roberta Mazurka. Według Sawickiego, dymisja Chrzanowskiego nie kończy sprawy.
 • Sawicki (PSL) o istocie i konsekwencjach zmian PiS w sądownictwie (TV Interia)

  Sawicki (PSL) o istocie i konsekwencjach zmian PiS w sądownictwie (TV Interia).
 • Marek Sawicki: Emerytury kapitałowe idą do lamusa

  „Emerytury kapitałowe idą do lamusa” - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł PSL Marek Sawicki odnosząc się do przegłosowanych dziś przez Sejm zmian w przepisach emerytalnych. „To, co dzisiaj zrobił PiS z ustawą emerytalną, to jest bardzo prosta, bliższa niż dalsza droga do tego, by w Polsce przejść na system emerytur ryczałtowych” - podkreślił Sawicki. Polskie Stronnictwo Ludowe pracuje nad projektem ustawy w sprawie emerytur dla rolników. „W projekcie będą utrzymane dla rolników możliwości przechodzenia na wcześniejszą emeryturę (…), będziemy także wnosili te kwestie dla tych, którzy przepracowali: kobiety 35, a mężczyźni 40 lat” - tłumaczył były minister rolnictwa. To będzie „możliwość, a nie obowiązek” - podkreślił. „PiS wbrew propozycjom pana prezydenta tę możliwość przechodzenia na wcześniejszą emeryturę wyrzucił” - kontynuował gość Marcina Zaborskiego. Zapytany o to, czy błędem było to, że PSL jako koalicjant PiS odrzucało obywatelskie projekty ustaw, Marek Sawicki odpowiedział: „Z pewnością to był błąd”. „PSL musiał akceptować propozycje większego koalicjanta” - tłumaczył. W sobotę odbędą się wybory nowego szefa PSL. Zapytany przez gospodarza programu, czy możemy spodziewać się jego kandydatury błyskawicznie stwierdził: „Nie, nie przewiduję takiej możliwości. Czas, żeby kandydowali młodzi ludzie. Uważam, że jest dobry moment, by odmładzać PSL” - podsumował Sawicki. "Polityki nie prowadzi się tylko dla sondaży" - stwierdził w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marek Sawicki, odnosząc się do słabych notowań jego ugrupowania. Zapowiedział nowe otwarcie po kongresie PSL w sobotę. "Będziemy mieli dobrą ciekawą ofertę nie tylko dla mieszkańców wsi, ale ofertę ogólnonarodową" - mówił. Mają zostać przedstawione propozycje m.in. w sprawach samorządowych i mieszkaniowych. "Mamy propozycję działek do zabudowy za złotówkę" - deklarował Sawicki. Oglądając rozmowę Marcina Zaborskiego dowiecie się też, co ludowiec sądzi o coraz popularniejszyc
 • Święcicki i Sawicki o komisji ds. Amber Gold (19.07.2016) (TV Interia)

  Święcicki i Sawicki o komisji ds. Amber Gold (19.07.2016) (TV Interia)
 • Marek Sawicki o 100 dniach rządu

  Marek Sawicki o 100 dniach rządu
 • Sawicki: To byłaby gra i manipulacja

  W ocenie Marka Sawickiego z PSL-u, IPN powinien upublicznić wszystko, co jego pracownicy zabrali z domu Czesława Kiszczaka. Jego zdaniem ujawnienie materiałów dotyczących tylko TW Bolka, a pozostałych nie, byłoby grą i manipulacją. "Czemu ma to służyć, nie wiem" - powiedział. Dodał, że od kilku dni mamy do czynienia z medialnym spektaklem, a jego początkiem było wynoszenie z domu generała pudeł z aktami.
 • Marek Sawicki: Ocenianie pana Antoniego Macierewicza, to tak jak chodzenie po polu minowym

  - Ocenianie pana Antoniego Macierewicza, to tak jak chodzenie po polu minowym - mówił w rozmowie z Interią Marek Sawicki (PSL). - Chcę wyraźnie podkreślić, że ogromna część polskiego społeczeństwa nadal nie wierzy w raporty komisji Laska, czy Millera, to być może trzeba to jeszcze zbadać - dodał.