Marek Papała

Artykuły - Marek Papała (41)

 • ​Proces ws. zabójstwa Marka Papały: Świadek koronny kontra świadek koronny

  ​Proces ws. zabójstwa Marka Papały: Świadek koronny kontra świadek koronny

  W procesie o zabójstwo byłego szefa policji, generała Marka Papały w środę zeznaje świadek koronny Robert P. W śledztwie obciążył on oskarżonego o tę zbrodnię Igora M. ps. "Patyk" - nadal posiadającego status świadka koronnego.
 • Prokuratura chce przedłużenia śledztwa ws. zabójstwa Papały

  Prokuratura chce przedłużenia śledztwa ws. zabójstwa Papały

  Łódzka prokuratura apelacyjna, prowadząca śledztwo ws. zabójstwa b. szefa policji gen. Marka Papały złożyła wniosek o przedłużenie postępowania - poinformował rzecznik prokuratury Jarosław Szubert. Ostatnio postępowanie było przedłużone do końca października.
 • TVN24: Ukryte dowody z zabójstwa Papały

  TVN24: Ukryte dowody z zabójstwa Papały

  Ślady rąk na dachu samochodu i błyszczący przedmiot, który może być łuską. Portal TVN24 dotarł do nieznanego nagrania VHS z oględzin miejsca zabójstwa generała Marka Papały.
 • Małgorzata Papała: Jesteśmy świadkami kompromitacji państwa

  Małgorzata Papała: Jesteśmy świadkami kompromitacji państwa

  Jesteśmy świadkami kompromitacji państwa, które nie jest w stanie znaleźć morderców komendanta głównego policji. Domagamy się wyjaśnień od przedstawicieli organów wymiaru sprawiedliwości i podania ich do wiadomości publicznej - oświadczyły wdowa po gen. Marku Papale i jego i córka.
 • Słynny gangster "Słowik" wyszedł na wolność

  Słynny gangster "Słowik" wyszedł na wolność

  Andrzej Z. ps. Słowik opuścił warszawski areszt przy ul. Rakowieckiej. Nie odpowiadając na pytania czekających na niego dziennikarzy, ubrany w garnitur były gangster szybko wsiadł do taksówki. W środę usłyszał wyrok uniewinniający w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały.
 • Wyrok ws. Papały wpłynie na debatę nad przyszłością prokuratury

  Wyrok ws. Papały wpłynie na debatę nad przyszłością prokuratury

  Wyrok uniewinniający ws. Marka Papały, który ujawnił wiele nieprawidłowości działań organów ścigania, wpłynie na dyskusję nad reformą prokuratury - uważają eksperci. Według niektórych sytuację uleczyłaby tylko instytucja sędziego śledczego.
 • Seremet: Po pisemnym uzasadnieniu wyroku ws. Papały, rozważę ukaranie prokuratorów

  Seremet: Po pisemnym uzasadnieniu wyroku ws. Papały, rozważę ukaranie prokuratorów

  "Rozważę ukaranie prokuratorów prowadzących śledztwo w sprawie nakłaniania do zabójstwa Marka Papały" - powiedział w rozmowie z RMF FM prokurator generalny Andrzej Seremet. Zaznaczył, że stanie się to jednak dopiero wtedy, kiedy sędzia potwierdzi w pisemnym uzasadnieniu wyroku swoje zarzuty pod adresem śledczych. Sąd uniewinniając dziś Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z. "Słowika" z zarzutu nakłaniania do zabicia generała, wskazał na rażące błędy prokuratorów.
 • Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały

  Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały

  Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił w środę Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z., ps. Słowik, oskarżonych o nakłanianie do zabójstwa b. szefa policji gen. Marka Papały.
 • Pierwszy wyrok za generała Papałę

  Pierwszy wyrok za generała Papałę

  Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosi dzisiaj w południe wyrok w sprawie jednej z najgłośniejszych zbrodni III RP - zabójstwa gen. Marka Papały. "Niezwykłe jest to, że są dwie wersje lansowane jednocześnie przez dwie prokuratury" - czytamy w "Rzeczpospolitej".
 • Bogucki: Nie mam związku z zabójstwem Papały

  Bogucki: Nie mam związku z zabójstwem Papały

  Nie mam najmniejszego związku z zabójstwem gen. Marka Papały, a prokuratura wyrządziła mi krzywdę - oświadczył Ryszard Bogucki, jeden z oskarżonych o nakłanianie do zabójstwa b. szefa policji.

Filmy - Marek Papała (3)