Marek Grechuta

Synonimy:
Grechuta Marek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Marek Grechuta (102)

 • Grechuta Festival: Ludzie wciąż pytają o Marka Grechutę

  Grechuta Festival: Ludzie wciąż pytają o Marka Grechutę

  We wtorek (24 października) w Krakowie rozpoczyna się sześciodniowy Grechuta Festival poświęcony twórczości zmarłego 11 lat temu Marka Grechuty.
 • 5 najpopularniejszych występów w "Szansie na Sukces"

  5 najpopularniejszych występów w "Szansie na Sukces"

  29 kwietnia 2012 roku w TVP2 wyemitowano ostatni odcinek "Szansy na Sukces". Z tej okazji przypominamy pięć najpopularniejszych występów w historii muzycznego programu, które można odnaleźć na Youtube.
 • Grechuta Festival: Szczególna edycja

  Grechuta Festival: Szczególna edycja

  9 października minęło 10 lat od śmierci Marka Grechuty. "Z powodu tej rocznicy traktujemy tegoroczną edycję (festiwalu) specjalnie" - powiedziała Danuta Grechuta.
 • Kochać Marka. 10. rocznica śmierci Marka Grechuty

  Kochać Marka. 10. rocznica śmierci Marka Grechuty

  "Chodźmy tam szukać swego dnia..." - takimi słowami kończy się album "Historia pewnej podróży" Grzegorza Turnaua, którym słynny krakowski bard złożył hołd ikonie krakowskiej poezji śpiewanej. Album powstawał w połowie 2006 roku i jest to jeden z najpiękniejszych zbiorów piosenek Marka Grechuty. Niestety samemu Grechucie nie było dane się z nim zapoznać - zmarł nagle, 9 października 2006 roku, na wieki osierocając Kraków i wszystkich artystów, którzy poetyckiego wyczucia i zrozumienia dla muzyki uczyli się na "Korowodzie", "Będziesz moją panią", czy "Dni, których nie znamy".
 • Marek Grechuta: Dwa bieguny wielkiego artysty

  Marek Grechuta: Dwa bieguny wielkiego artysty

  Z wykształcenia architekt, z niezwykłą pasją i talentem muzycznym. Wielbiony przez rzesze kobiet, które skrycie się w nim podkochiwały, całe życie pozostał wierny tej jedynej, żonie Danucie. Stale w blaskach fleszy, a stroniący od sławy i chorobliwie nieśmiały. Przez wielu krytycznie osądzany, a całe życie zmagający się z ciężką chorobą psychiczną. Marek Grechuta. Gdyby żył, 10 grudnia świętowałby 70. urodziny. O jego niezwykłym, pełnym sprzeczności życiu opowiedzieć można samymi jego piosenkami.
 • Grechuta Festival 2015: Znamy gości specjalnych

  Grechuta Festival 2015: Znamy gości specjalnych

  Tegoroczna Gala Finałowa Grechuta Festival Kraków 2015 odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Wydarzenie będzie miało wyjątkowo atrakcyjną formułę oraz oprawę, gdyż w tym roku przypada 70. rocznica urodzin Marka Grechuty.
 • Grechuta Festival: Gwiazdą Kamil Bednarek

  Grechuta Festival: Gwiazdą Kamil Bednarek

  15 wykonawców: solistów i zespołów zostało zakwalifikowanych do finału konkursu na interpretacje piosenek z repertuaru Marka Grechuty. Konkurs jest głównym elementem Grechuta Festivalu, którego siódma edycja potrwa w Krakowie od 9 do 12 października.
 • Andrzej Grabowski: Niech każdy spędza święta, jak chce

  Andrzej Grabowski: Niech każdy spędza święta, jak chce

  "Żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie jestem żadnym wielkim kucharzem, a tematu odchudzania unikam jak ognia!" - zdradza Andrzej Grabowski. Popularny aktor telewizyjny i filmowy w wywiadzie wspomina czasy, gdy wierzył w świętego Mikołaja, opowiada o swoich talentach kulinarnych, a także broni dobrego imienia Ferdynanda Kiepskiego, w którego rolę wciela się już od 432 odcinków.

Filmy - Marek Grechuta (13)