Fakty - Marek Biernacki

Synonimy:
Biernacki Marek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Marek Biernacki (52)

 • Marek Biernacki otworzy listę PO do Sejmu w Gdyni

  Marek Biernacki otworzy listę PO do Sejmu w Gdyni

  Marek Biernacki, minister, koordynator służb specjalnych, jest liderem listy PO w wyborach do Sejmu z okręgu gdyńsko-słupskiego. Wśród kandydatów są też m.in. dwaj wiceministrowie, posłowie, a także wielu samorządowców, ekonomistów i nauczycieli.
 • Biernacki: Śledztwo smoleńskie toczy się za długo

  To postępowanie toczy się za długo i to jest niezrozumiałe - mówi o śledztwie smoleńskim minister sprawiedliwości Marek Biernacki. W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Romanem Osicą dodaje, że działania prokuratorów badających tragedię z 10 kwietnia są zbyt mało transparentne.
 • Biernacki o Mariuszu T.: przy tych emocjach jego sytuacja może być trudna

  Biernacki o Mariuszu T.: przy tych emocjach jego sytuacja może być trudna

  Przy emocjach, które zostały rozbudzone, sytuacja Mariusza T., bez orzeczenia przez sąd jego izolacji w ośrodku w Gostyninie, może być trudna - ocenił we wtorek minister sprawiedliwości Marek Biernacki.
 • Polska Razem broni ministra sprawiedliwości: W sprawie Mariusza T. zawinił premier

  Polska Razem broni ministra sprawiedliwości: W sprawie Mariusza T. zawinił premier

  Polska Razem domaga się od premiera Donalda Tuska wyjaśnień w sprawie opóźnienia publikacji ustawy o nadzorze nad groźnymi przestępcami. Według PR w sprawie Mariusza T. zawiódł premier i urzędnicy w jego kancelarii, a nie minister sprawiedliwości Marek Biernacki.
 • Jest odpowiedź ministra Biernackiego na zarzuty Frasyniuka

  Jest odpowiedź ministra Biernackiego na zarzuty Frasyniuka

  "Minister sprawiedliwości nie podejmował żadnych czynności zarzucanych mu przez pana Władysława Frasyniuka, w tym mogących mieć wpływ na decyzję dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie" - czytamy w oświadczeniu przesłanym do mediów.
 • Biernacki: Nie widzę podstaw do rezygnacji

  Biernacki: Nie widzę podstaw do rezygnacji

  - Nie widzę podstaw do rezygnacji - powiedział w środę minister sprawiedliwości Marek Biernacki pytany o to, czy w związku z ostatnimi wydarzeniami ws. Mariusza T., złoży dymisję. Według niego nie było sytuacji, która wynikałaby z błędów ministerstwa.
 • Biernacki: T. przebywał w monitorowanej celi, wejścia były rejestrowane

  Biernacki: T. przebywał w monitorowanej celi, wejścia były rejestrowane

  Minister sprawiedliwości Marek Biernacki poinformował, że cela Mariusza T., w której dzień wcześniej znaleziono materiały pornograficzne z udziałem małoletniego, była monitorowana. Zaznaczył, że to, czy mogła to być prowokacja, rozstrzygnie prokurator.
 • Biernacki nie wyklucza zażalenia w sprawie Trynkiewicza

  Biernacki nie wyklucza zażalenia w sprawie Trynkiewicza

  Minister Sprawiedliwości nie wyklucza, że zakład karny złoży zażalenie na orzeczenie sądu w Rzeszowie w sprawie Mariusza Trynkiewicza. Minister Marek Biernacki mówi, że służba więzienna analizuje w tej chwili postanowienie oraz uzasadnienie sądu i dodaje, że są podstawy do złożenia uzasadnienia. Biernacki podkreśla jednak, że ta decyzja należy do dyrektora zakładu karnego.
 • Biernacki: Opóźnienia ustawy? Winna opozycja i poseł Halicki

  Biernacki: Opóźnienia ustawy? Winna opozycja i poseł Halicki

  Ta ustawa miała wielu przeciwników. W naszym zamierzeniu miała być uchwalona już w październiku - mówi minister sprawiedliwości Marek Biernacki w Kontrwywiadzie RMF FM, pytany o opóźnienia przy druku ustawy o izolowaniu niebezpiecznych przestępców.
 • Minister sprawiedliwości nie będzie zmieniał przepisów antyaborcyjnych

  Minister sprawiedliwości nie będzie zmieniał przepisów antyaborcyjnych

  Przepisy antyaborcyjne po staremu. Resort sprawiedliwości przyznaje, że Komisja Kodyfikacyjna zaproponowała zmiany, ale wbrew informacjom prasy Marek Biernacki z nich nie skorzystał. Chodzi o pomysł karania więzieniem do 5 lat za spowodowanie śmierci dziecka poczętego niezdolnego do samodzielnego życia poza organizmem matki.