InteriaTV - Marek Biernacki

Synonimy:
Biernacki Marek,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Marek Biernacki (7)

 • Marek Biernacki: Ułaskawienie Kamińskiego to klientelizm, korupcja polityczna

  "Ułaskawienie Mariusza Kamińskiego świadczy o klientelizmie politycznym - to jeden z elementów korupcji politycznej. Nie rozumiem tej decyzji" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były koordynator ds. służb specjalnych Marek Biernacki. "Andrzej Duda mógł poczekać do zakończenia postępowania sądowego" - dodaje Biernacki. "Pan prezydent, który został rekomendowany przez ugrupowanie, gdzie prominentną postacią jest Kamiński, kontestując całe postępowanie sądowe, wydaje wyrok. Boję się tego" – komentuje gość RMF FM. Dodaje, że prezydent będzie teraz przyjmował ślubowania młodych sędziów. "Oni wszyscy będą przychodzili ze świadomością, że jest to prezydent kontentujący postępowanie sądów. To nie jest tworzenie dobrej warstwy" - uważa Biernacki.
 • "Będziemy sprawdzać uchodźców, ale gwarantowanie stuprocentowej skuteczności byłoby niepoważne"

  „Polskie służby są przygotowane, mają opracowany mechanizm sprawdzania uchodźców. Syryjczyków jesteśmy w stanie weryfikować, ale jeżeli będziemy mieli uchodźców z Erytrei, którzy uciekają do Europy przez Libię, to ocena tych ludzi będzie o wiele trudniejsza” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM koordynator służb specjalnych Marek Biernacki. „Polskie służby będą starały się wypełnić swe obowiązki, ale byłbym niepoważny gdybym gwarantował wszystko na 100 proc.” - mówi Biernacki. „Obawiam się tego, że osoby, które przyjadą, przeżyją dużą frustrację. To może być przyczyna, żeby stać się samotnym wilkiem, czy działać w organizacjach” - dodaje gość RMF FM. Biernacki potwierdza, że w Polsce działała komórka wsparcia Państwa Islamskiego. „To byli Czeczeni. Zbierali fundusze dla Państwa Islamskiego. To nie były duże grupy, ale były. Została przeprowadzona operacja służb specjalnych” - odpowiada minister. Dodaje, że służby badają również Polaków - konwertytów, którzy uczestniczą w walkach w Syrii po stronie Państwa Islamskiego. „To jest do 20 osób. Z reguły to są osoby, które wyjechały z Polski, zderzyły się ze środowiskami muzułmańskimi i tam przeszli na islam” - mówi Biernacki. Zapewnia jednak, że żadna z takich osób nie mieszka w Polsce. „Europa przeżywa duży kryzys, bo leczy objawy choroby, a nie leczy samej choroby” - ocenia gość Kontrwywiadu RMF FM. Co jest chorobą? Według ministra rozpad porządku na Bliskim Wschodzie i Północnej Afryce. „Jeżeli jej nie zatrzymamy, nie wytniemy nowotworu, to tego typu emigracja będzie stała” - uważa koordynator służb specjalnych.
 • Biernacki: Polskie służby natrafiły na zapowiedź zamachu

  "Szef Centrum Antyterrorystycznego przekazał komisji informację, że półtorej godziny przez zamachem na Twitterze pojawiła się informacja, że kultura europejska w Tunezji niedługo bardzo odczuje gniew islamu" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef sejmowej speckomisji Marek Biernacki. "Być może 2 budynki miały być celem - nie tylko muzeum, ale i parlament" - dodaje były szef MSW. Zdaniem Marka Biernackiego można zastosować analogię do 11 września, ponieważ to "pierwsza taka forma zorganizowana, która uderzyła w taką grupę Polaków". Polska zagrożona atakami terrorystycznymi? "W Europie jest kilkudziesięciu radykalnych islamistów, którzy walczyli w Syrii. Jak wracają do Skandynawii, to przez Polskę" - odpowiada gość RMF FM. Zaznacza, że służby cały czas monitorują tego typu zagrożenie
 • Biernacki: Dostarczanie przesyłek sądowych. Możliwy nowy przetarg

  Monitorujemy sprawę dostarczania przesyłek sądowych. Analizujemy i badamy, jak te przesyłki są dostarczane. Zwróciliśmy się do sądów, prokuratorów i radców, żeby informowały jak to wygląda. Prawdopodobnie w tym tygodniu zwrócę się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, by zbadał, czy wszystkie zasady są zachowane w tej komunikacji" - zapowiada minister sprawiedliwości Marek Biernacki odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. - Na razie jest dużo sygnałów medialnych o problemach z dostarczaniem przesyłek sądowych. Jeżeli po kontroli okaże się, że jest problem z dostarczaniem przesyłek, możliwy jest nowy przetarg. Jest możliwość odstąpienia od umowy z InPost - twierdzi gość RMF FM.
 • Biernacki: Prokuratorom zabrać immunitet, ale nie pensje

  Obniżenie płac prokuratorów nie wchodzi w grę. Nie zgodzę się na to - mówi o propozycji ministra finansów Marek Biernacki w Kontrwywiadzie RMF FM. Minister sprawiedliwości deklaruje też, że wbrew protestom prokuratorów jest przeciwnikiem ich immunitetów za wykroczenia drogowe. - Immunitet nie powinien dotyczyć żadnej grupy społecznej - dodaje. Jego zdaniem, immunitet może chronić prokuratora „tylko, jeśli na przykład śpieszy się on na miejsce zdarzenia”.
 • Nowak: Biernacki i Gowin zmienią zdanie o koalicji z SLD

  Dziś jest koalicja PO-PSL i jesteśmy z niej zadowoleni - mówi minister transportu Sławomir Nowak, odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. Ja nie powiem, jak minister Biernacki czy Gowin, że ewentualny rząd PO-SLD to beze mnie. Uważam, że w 2015 roku zarówno Biernacki, jak i Gowin, którzy dziś nie są zwolennikami takiej koalicji, nie będą już tak ostro formułowali swoich poglądów. Dziś robią to dla czytelności politycznej - tłumaczy Nowak.
 • Biernacki: w sprawie Papały goniono królika

  Wersja zabójstwa generała Papały przedstawiona wczoraj przez łódzką prokuraturę pojawiła się już kilka lat temu, ale nie pasowała do układanki, w którą prokuratorzy chcieli wierzyć - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Marek Biernacki, były szef MSWiA.