Marek Biernacki

Synonimy:
Biernacki Marek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Marek Biernacki (55)

 • Marek Biernacki otworzy listę PO do Sejmu w Gdyni

  Marek Biernacki otworzy listę PO do Sejmu w Gdyni

  Marek Biernacki, minister, koordynator służb specjalnych, jest liderem listy PO w wyborach do Sejmu z okręgu gdyńsko-słupskiego. Wśród kandydatów są też m.in. dwaj wiceministrowie, posłowie, a także wielu samorządowców, ekonomistów i nauczycieli.
 • Biernacki: Śledztwo smoleńskie toczy się za długo

  To postępowanie toczy się za długo i to jest niezrozumiałe - mówi o śledztwie smoleńskim minister sprawiedliwości Marek Biernacki. W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Romanem Osicą dodaje, że działania prokuratorów badających tragedię z 10 kwietnia są zbyt mało transparentne.
 • Biernacki o Mariuszu T.: przy tych emocjach jego sytuacja może być trudna

  Biernacki o Mariuszu T.: przy tych emocjach jego sytuacja może być trudna

  Przy emocjach, które zostały rozbudzone, sytuacja Mariusza T., bez orzeczenia przez sąd jego izolacji w ośrodku w Gostyninie, może być trudna - ocenił we wtorek minister sprawiedliwości Marek Biernacki.
 • Polska Razem broni ministra sprawiedliwości: W sprawie Mariusza T. zawinił premier

  Polska Razem broni ministra sprawiedliwości: W sprawie Mariusza T. zawinił premier

  Polska Razem domaga się od premiera Donalda Tuska wyjaśnień w sprawie opóźnienia publikacji ustawy o nadzorze nad groźnymi przestępcami. Według PR w sprawie Mariusza T. zawiódł premier i urzędnicy w jego kancelarii, a nie minister sprawiedliwości Marek Biernacki.
 • Jest odpowiedź ministra Biernackiego na zarzuty Frasyniuka

  Jest odpowiedź ministra Biernackiego na zarzuty Frasyniuka

  "Minister sprawiedliwości nie podejmował żadnych czynności zarzucanych mu przez pana Władysława Frasyniuka, w tym mogących mieć wpływ na decyzję dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie" - czytamy w oświadczeniu przesłanym do mediów.
 • Minister Arłukowicz robi sobie jaja z problemów ministra Biernackiego

  Minister Arłukowicz robi sobie jaja z problemów ministra Biernackiego

  Temat rzeczy znalezionych w celi Mariusza T. dotarł do najwyższych szczebli państwowych. "Co żeś mu podrzucił? Co żeś mu podrzucił?" - pytał minister zdrowia Bartosz Arłukowicz ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego przed wczorajszym posiedzeniem rządu.
 • Biernacki: Nie widzę podstaw do rezygnacji

  Biernacki: Nie widzę podstaw do rezygnacji

  - Nie widzę podstaw do rezygnacji - powiedział w środę minister sprawiedliwości Marek Biernacki pytany o to, czy w związku z ostatnimi wydarzeniami ws. Mariusza T., złoży dymisję. Według niego nie było sytuacji, która wynikałaby z błędów ministerstwa.
 • Biernacki: T. przebywał w monitorowanej celi, wejścia były rejestrowane

  Biernacki: T. przebywał w monitorowanej celi, wejścia były rejestrowane

  Minister sprawiedliwości Marek Biernacki poinformował, że cela Mariusza T., w której dzień wcześniej znaleziono materiały pornograficzne z udziałem małoletniego, była monitorowana. Zaznaczył, że to, czy mogła to być prowokacja, rozstrzygnie prokurator.
 • Biernacki nie wyklucza zażalenia w sprawie Trynkiewicza

  Biernacki nie wyklucza zażalenia w sprawie Trynkiewicza

  Minister Sprawiedliwości nie wyklucza, że zakład karny złoży zażalenie na orzeczenie sądu w Rzeszowie w sprawie Mariusza Trynkiewicza. Minister Marek Biernacki mówi, że służba więzienna analizuje w tej chwili postanowienie oraz uzasadnienie sądu i dodaje, że są podstawy do złożenia uzasadnienia. Biernacki podkreśla jednak, że ta decyzja należy do dyrektora zakładu karnego.
 • Biernacki: Opóźnienia ustawy? Winna opozycja i poseł Halicki

  Biernacki: Opóźnienia ustawy? Winna opozycja i poseł Halicki

  Ta ustawa miała wielu przeciwników. W naszym zamierzeniu miała być uchwalona już w październiku - mówi minister sprawiedliwości Marek Biernacki w Kontrwywiadzie RMF FM, pytany o opóźnienia przy druku ustawy o izolowaniu niebezpiecznych przestępców.

Filmy - Marek Biernacki (7)

 • Marek Biernacki: Ułaskawienie Kamińskiego to klientelizm, korupcja polityczna

  "Ułaskawienie Mariusza Kamińskiego świadczy o klientelizmie politycznym - to jeden z elementów korupcji politycznej. Nie rozumiem tej decyzji" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były koordynator ds. służb specjalnych Marek Biernacki. "Andrzej Duda mógł poczekać do zakończenia postępowania sądowego" - dodaje Biernacki. "Pan prezydent, który został rekomendowany przez ugrupowanie, gdzie prominentną postacią jest Kamiński, kontestując całe postępowanie sądowe, wydaje wyrok. Boję się tego" – komentuje gość RMF FM. Dodaje, że prezydent będzie teraz przyjmował ślubowania młodych sędziów. "Oni wszyscy będą przychodzili ze świadomością, że jest to prezydent kontentujący postępowanie sądów. To nie jest tworzenie dobrej warstwy" - uważa Biernacki.
 • "Będziemy sprawdzać uchodźców, ale gwarantowanie stuprocentowej skuteczności byłoby niepoważne"

  „Polskie służby są przygotowane, mają opracowany mechanizm sprawdzania uchodźców. Syryjczyków jesteśmy w stanie weryfikować, ale jeżeli będziemy mieli uchodźców z Erytrei, którzy uciekają do Europy przez Libię, to ocena tych ludzi będzie o wiele trudniejsza” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM koordynator służb specjalnych Marek Biernacki. „Polskie służby będą starały się wypełnić swe obowiązki, ale byłbym niepoważny gdybym gwarantował wszystko na 100 proc.” - mówi Biernacki. „Obawiam się tego, że osoby, które przyjadą, przeżyją dużą frustrację. To może być przyczyna, żeby stać się samotnym wilkiem, czy działać w organizacjach” - dodaje gość RMF FM. Biernacki potwierdza, że w Polsce działała komórka wsparcia Państwa Islamskiego. „To byli Czeczeni. Zbierali fundusze dla Państwa Islamskiego. To nie były duże grupy, ale były. Została przeprowadzona operacja służb specjalnych” - odpowiada minister. Dodaje, że służby badają również Polaków - konwertytów, którzy uczestniczą w walkach w Syrii po stronie Państwa Islamskiego. „To jest do 20 osób. Z reguły to są osoby, które wyjechały z Polski, zderzyły się ze środowiskami muzułmańskimi i tam przeszli na islam” - mówi Biernacki. Zapewnia jednak, że żadna z takich osób nie mieszka w Polsce. „Europa przeżywa duży kryzys, bo leczy objawy choroby, a nie leczy samej choroby” - ocenia gość Kontrwywiadu RMF FM. Co jest chorobą? Według ministra rozpad porządku na Bliskim Wschodzie i Północnej Afryce. „Jeżeli jej nie zatrzymamy, nie wytniemy nowotworu, to tego typu emigracja będzie stała” - uważa koordynator służb specjalnych.
 • Biernacki: Polskie służby natrafiły na zapowiedź zamachu

  "Szef Centrum Antyterrorystycznego przekazał komisji informację, że półtorej godziny przez zamachem na Twitterze pojawiła się informacja, że kultura europejska w Tunezji niedługo bardzo odczuje gniew islamu" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef sejmowej speckomisji Marek Biernacki. "Być może 2 budynki miały być celem - nie tylko muzeum, ale i parlament" - dodaje były szef MSW. Zdaniem Marka Biernackiego można zastosować analogię do 11 września, ponieważ to "pierwsza taka forma zorganizowana, która uderzyła w taką grupę Polaków". Polska zagrożona atakami terrorystycznymi? "W Europie jest kilkudziesięciu radykalnych islamistów, którzy walczyli w Syrii. Jak wracają do Skandynawii, to przez Polskę" - odpowiada gość RMF FM. Zaznacza, że służby cały czas monitorują tego typu zagrożenie
 • Biernacki: Dostarczanie przesyłek sądowych. Możliwy nowy przetarg

  Monitorujemy sprawę dostarczania przesyłek sądowych. Analizujemy i badamy, jak te przesyłki są dostarczane. Zwróciliśmy się do sądów, prokuratorów i radców, żeby informowały jak to wygląda. Prawdopodobnie w tym tygodniu zwrócę się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, by zbadał, czy wszystkie zasady są zachowane w tej komunikacji" - zapowiada minister sprawiedliwości Marek Biernacki odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. - Na razie jest dużo sygnałów medialnych o problemach z dostarczaniem przesyłek sądowych. Jeżeli po kontroli okaże się, że jest problem z dostarczaniem przesyłek, możliwy jest nowy przetarg. Jest możliwość odstąpienia od umowy z InPost - twierdzi gość RMF FM.