Marek Belka

Artykuły - Marek Belka (590)

Zdjęcia - Marek Belka (8)

 • muzyka.interia.pl
  Marek Belka na Przystanku Woodstock
 • muzyka.interia.pl
  Marek Belka na Przystanku Woodstock
 • muzyka.interia.pl
  Marek Belka na Przystanku Woodstock
 • muzyka.interia.pl
  Marek Belka na Przystanku Woodstock
 • muzyka.interia.pl
  Marek Belka na Przystanku Woodstock
 • muzyka.interia.pl
  Marek Belka na Przystanku Woodstock

Filmy - Marek Belka (11)

 • Studio Europa odcinek 9. Marek Belka i Helmut Geuking

  - Z jednej strony polski rząd nie śmie mówić, że nie wykona zaleceń Trybunału Sprawiedliwości, z drugiej - pojawiają się głosy, że nakładają się tu dwa porządki prawne: polski i europejski. Ale tu nie ma żadnej sprzeczności: prawo Unii ma pierwszeństwo - mówi w rozmowie z Interią i Deutsche Welle były premier Marek Belka. W kolejnym odcinku programu "Studio Europa" udział wzięli europoseł SLD, były premier Marek Belka oraz europoseł frakcji EKR Helmut Geuking. Program prowadziły: Agnieszka Waś-Turecka (Interia) i Jowita Kiwnik Pargana (Deutsche Welle).
 • Marek Belka o podwyższeniu płacy minimalnej: Ponad milion ludzi straci pracę

  Prof. Marek Belka, były premier a obecnie europoseł SLD, w rozmowie z Interią skomentował informacje o nowym projekcie wieloletniego budżetu unijnego, zgodnie z którym Polska miałaby stracić 13 mld euro, ponieważ więcej pieniędzy zostanie przeznaczone na ekologię. Według polityka cięcia dotyczą naszego kraju, bo jest największym beneficjentem polityki spójności, na którą będzie teraz mniej funduszy. - A poza tym Polska dzisiaj jest na marginesie Europy i traktowana jest jako kraj, który się raczej popycha, a nie bierze pod uwagę nasze argumenty - powiedział. Krytykował także pomysł PiS, aby podwyższyć płacę minimalną. Według niego doprowadzi to do upadku setek tysięcy bardzo drobnych przedsiębiorstw.
 • Belka: Wzrost podatków konieczny dla utrzymania dyscypliny w budżecie

  Polska gospodarka od kilku lat jest jedną z najlepiej zrównoważonych pod względem makroekonomicznym wśród gospodarek europejskich. Dalej się rozwija, czego wynikiem jest wciąż obniżające się bezrobocie i ustabilizowana sytuacja jeśli chodzi o ceny, chociaż te zaczynają powoli rosnąć. Oprócz tego sytuacja przedsiębiorstw – które uzyskują znakomite wyniki finansowe – jest bardzo dobra.
 • Belka: Pomoc frankowiczom to grymas polityki. Ostrzegam rządzących, to niepotrzebne i szkodliwe

  „Gdyby miało miejsce przewalutowanie, to rezerwy walutowe państwowe musiałyby być użyte. Nie poprawiłoby to kondycji państwa” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, odchodzący prezes NBP prof. Marek Belka. „Ostrzegałbym rządzących przed frankowiczami. To niepotrzebne ze względów społecznych, ze względów ekonomicznych szkodliwe. To jakiś grymas polityki. Ja tego w ogóle nie rozumiem” – uważa Belka. Dodaje, że mówi o tym otwarcie. „Nawet jeden frankowicz, który ma lekkie pióro, gromy na mnie rzucił” – komentuje.