Marcin Piróg

Artykuły - Marcin Piróg (28)

 • Państwowa karuzela z prezesami nie zwalnia tempa

  Państwowa karuzela z prezesami nie zwalnia tempa

  Co szósty szef giełdowej spółki utracił w zeszłym roku stanowisko. To widoczna poprawa w stosunku do 2011 roku. W państwowych firmach rotacja we władzach jest niestety dużo szybsza - informuje "Rzeczpospolita".
 • LOT otrzymał pieniądze od Ministerstwa Skarbu

  LOT otrzymał pieniądze od Ministerstwa Skarbu

  Resort skarbu 20 grudnia 2012 r. przelał PLL LOT 400 mln zł w postaci pożyczki na ratowanie spółki - poinformowało MSP w komunikacie przesłanym w czwartek PAP.
 • Piróg: Nagonka na LOT. Firmę opuszczają ludzie, którzy chcieli zmian

  Piróg: Nagonka na LOT. Firmę opuszczają ludzie, którzy chcieli zmian

  - LOT od 20 lat traci pieniądze. Wyniki firmy były znane, niczego nie ukrywaliśmy. Rzeczywistość, w której firma poprosiła o pomoc państwa, nie była nowa. Nagonka na moją osobę i na LOT była nieuczciwa. Jestem zniesmaczony - mówi Marcin Piróg, odwołany kilka dni temu prezes PLL LOT.
 • Prezes LOT został odwołany

  Prezes LOT został odwołany

  Rada nadzorcza PLL LOT odwołała prezesa spółki Marcina Piróga i powołała p.o. prezesa Zbigniewa Mazura. Wiceminister skarbu powiedział PAP, że konkurs na nowego prezesa ma być ogłoszony przed świętami. "S" zapowiada, że złoży doniesienie do prokuratury na zarząd.
 • LOT pragnie sukcesu

  LOT pragnie sukcesu

  - W kwietniu przyszłego roku LOT będzie mieć najnowocześniejszą i najnowszą flotę samolotów oraz najniższe spośród wszystkich tradycyjnych przewoźników w Europie koszty jednostkowe - uważa prezes PLL LOT Marcin Piróg, którego cytuje "Puls Biznesu".
 • Prezes LOT: W grudniu 2012 r. pierwszy rejs dreamlinera z pasażerami

  Pierwszy rejs Boeinga 787 Dreamliner w barwach PLL LOT z pasażerami na pokładzie odbędzie się w grudniu br. z Warszawy - zapowiedział w środę PAP prezes spółki Marcin Piróg. Przewoźnik w listopadzie br. otrzyma pierwszą tego typu maszynę.
 • Prezes LOT: Ceny biletów powinny odzwierciedlać koszty przelotu

  Prezes LOT: Ceny biletów powinny odzwierciedlać koszty przelotu

  - Ceny biletów powinny odzwierciedlać koszty przelotu; bilet za ok. 100 zł na rejs krajowy ich nie pokryje - ocenił prezes PLL LOT Marcin Piróg. Jego zdaniem, bilet np. na trasie Warszawa-Gdańsk powinien kosztować średnio ok. 200 zł, żeby przewoźnikowi się to opłacało. Prezes poinformował też, że LOT chce sprzedać ok. 38 proc. udziałów w linii lotniczej Eurolot.
 • Samoloty PLL LOT pod koniec maja zaczną latać do Pekinu

  Polskie Linie Lotnicze LOT 29 maja zainaugurują rejsy z Warszawy do Pekinu - poinformował w środę prezes spółki Marcin Piróg. Rejsy na tej trasie będą się odbywały trzy razy w tygodniu, początkowo Boeingiem 767, a docelowo Boeingiem 787 Dreamliner.
 • Piróg: Do marca 2013 r. pięć Dreamlinerów powinno latać w PLL LOT

  Piróg: Do marca 2013 r. pięć Dreamlinerów powinno latać w PLL LOT

  - Na przełomie lutego i marca 2013 r. pięć najnowocześniejszych samolotów świata Boeing 787 Dreamliner powinno latać w Polskich Liniach Lotniczych LOT - poinformował prezes spółki Marcin Piróg. LOT będzie pierwszym europejskim odbiorcą tych maszyn.
 • LOT szacuje straty z powodu awaryjnego lądowania

  - Na 1 do 2 mln zł dziennie szacuje swoje straty PLL LOT z powodu zamknięcia warszawskiego lotniska i odwołania rejsów po awaryjnym lądowaniu we wtorek samolotu Boeing 767 - poinformował prezes spółki Marcin Piróg.