InteriaTV - Marcin Mastalerek

Synonimy:
Mastalerek Marcin,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Marcin Mastalerek (11)

 • Mastalerek: Uważam, że jest szansa na zwycięstwo Andrzeja Dudy w I turze

  „Uważam, że jest szansa na zwycięstwo Andrzeja Dudy w I turze” – stwierdził gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Marcin Mastalerek. „To zależy, tak jak powiedziałem, od frekwencji w elektoracie PSL-u, Lewicy, Konfederacji i mobilizacji elektoratu Andrzeja Dudy. Nie wiem czy to się uda, bo równie dobrze może być wynik niższy, natomiast szansa dziś – przed ostatnim, decydującym tygodniem – jest. Sztab powinien robić wszystko, żeby mobilizować swoich wyborców” – dodał współtwórca sukcesu kampanii Andrzeja Dudy z 2015 roku. Były rzecznik PiS stwierdził też, że dziennikarze i publicyści żyją w tej chwili „w bańce”. „Polska jest gdzie indziej” – przekonywał. Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości był pytany o to, dlaczego - skoro strategia sztabu prezydenta jest tak dobra - wyniki sondażowe Andrzeja Dudy są coraz gorsze. Sondaże to alternatywna rzeczywistość (...). Wydaje mi się, że wszystkie poprzednie wybory pokazały, że Polska jest podzielona na pół: jest obóz Zjednoczonej Prawicy, jest obóz przeciwny. Wszystko będzie zależało od mobilizacji własnych wyborców i frekwencji. Wydaje się dzisiaj pewne, że zmobilizowani będą wyborcy Platformy i wyborcy prezydenta Andrzeja Dudy, natomiast frekwencja nie będzie zależała wyłącznie od tego. To czy będzie ona rekordowa, czy będzie tak wysoka jak w wyborach parlamentarnych, będzie zależało od tego, czy zmobilizują się wyborcy PSL-u, Konfederacji i Lewicy.
 • Rzecznik kampanii PiS gościem Kontrwywiadu RMF FM.

  Debata Ewa Kopacz - Beata Szydło za nami. Sprawy gospodarcze i społeczne, polityka zagraniczna i obronność, ustrój państwa i polityka - kandydatki na urząd premiera - która z pań przekonała wyborców? Która czuje się wygraną? Włodzimierz Cimoszewicz mówi, że to "dramat", Marek Migalski wskazuje na remis - 0:0. Czy Beata Szydło jest zadowolona ze swojego wystąpienia? Jak kandydatka PiS na premiera była przygotowywana do debaty i jak ocenia ją ten, który z nią pracował? Gościem Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM jest rzecznik kampanii PiS Marcin Mastalerek.
 • Marcin Mastalerek: Kopacz rzuca się na druty. PO chce debaty, bo wstydzi się swoich propozycji

  "Najlepszą ocenę pomysłów i konwencji PO wystawia to, że wzywają do debaty. Próbują przykrywać nieudaną konwencję, bo wstydzą się swoich propozycji. Tego nie było już od dawna na polskiej scenie politycznej" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik kampanii PiS Marcin Mastalerek. Dodaje, że "jeżeli Lewandowski wzywa kandydatkę na premiera do debaty, to znaczy, że albo sam się zgłasza na premiera, albo czegoś nie wiemy". "Może premier Kopacz już nie jest kandydatką na premiera?" - zastanawia się gość RMF FM. Pytany o propozycję debaty Siemoniak-Macierewicz, odpowiada natomiast: "Z Siemoniakiem nie da się poważnie porozmawiać". "Podobno w PO jest takie powiedzenie o rzucaniu się na druty, jak ktoś jest w beznadziejnej sytuacji. Ewa Kopacz na te druty politycznie się rzuca. Jest całkowicie niewiarygodna" - ocenia Mastalerek. Jego zdaniem, partia, która przez 8 lat w 13 ustawach 21 razy podnosiła podatki, a dziś obiecuje, że je obniży, "jest całkowicie niewiarygodna". Koszty propozycji PiS-u? "Gdyby był pan na konwencji PiS i uczestniczył w panelu o finansach, to wiedziałby pan, że to jest policzone" - odpowiada Marcin Mastalerek Konradowi Piaseckiemu. Dodaje, że wszystkie propozycje "zostały policzone przez posła Henryka Kowalczyka z innymi ekspertami". Pytany o gabinet Beaty Szydło i obecność w nim np. Antoniego Macierewicza, odpowiada z kolei, że "najpierw trzeba wygrać wybory". "Gdybyśmy dziś o tym rozmawiali, to pokazywałoby pychę" - stwierdza gość RMF FM.
 • Marcin Mastalerek: Kaczyński kingmakerem. Bez niego nie byłoby zwycięstwa

  "Najprawdopodobniej dziś będzie przedstawiony szef sztabu PiS-u" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Pytany o to, czy to będzie on, odpowiada: "Nie. Zaprzeczam". To będzie "ktoś, kto nie był w sztabie w wyborach prezydenckich" - dodaje.
 • Mastalerek: Kopacz się obudziła

  „Mam wrażenie, że PO nie rozumie, dlaczego przegrała wybory, i nie przyjęła jeszcze do wiadomości, że w pierwszej turze 2/3 Polaków opowiedziało się za zmianą” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik PiS Marcin Mastalerek. „Dziś nagle pani premier się obudziła i przypomniała sobie za co jej i PO płacą Polacy. Co robili 8 lat?” – dodaje.
 • Mastalerek: Komorowski przegrał, bo zajmował się tylko Dudą

  „Kiedy niewygodne pytanie dostaje Bronisław Komorowski, to jest lament sztabu, że to PiS-owcy. Andrzej Duda na swoich wiecach wita się ze zwolennikami innych kontrkandydatów i dziękuje im, że przyszli” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik PiS Marcin Mastalerek. PiS przysyła swoich ludzi na spacery prezydenta? „Bzdura” - odpowiada gość RMF FM. Absolutny przypadek, że działacz PiS-u się pojawia? „Oczywiście, że tak” - dodaje rzecznik PiS. „Tak wiele zmieniło się w ostatnich latach w polityce, że nie ma co o tym rozmawiać” - odpowiada pytany o panią Bogusławę. „Komorowski jest w stanie po przegranych wyborach obiecać wszystko wszystkim” - mówi Mastalerek. Jego zdaniem wszystko, co mówi prezydent tak naprawdę nie istnieje. „Komorowski mówił, że ci, którzy chcą zmieniać konstytucję, to są frustraci. Później, dzień po przegranych wyporach, powiedział, że chce zmienić konstytucję, że chce referendum. Czy to jest przewidywalny prezydent?” - pyta gość RMF FM. Według rzecznika PiS „Bronisławowi Komorowskiemu zaszkodziły podłe spoty”. „Przejechali się na tym. Zaatakowali brutalnie i zostali za to ukarani” - ocenia Mastalerek. Dodaje, że Komorowski przegrał, bo zajmował się tylko Dudą. Pytany o sondaże odpowiada: „Sondaże tak się skompromitowały, że ja bym się na miejscu pracowni sondażowych wstydził się jakiekolwiek publikować” .
 • Marcin Mastalerek: Duda ma format prezydencki. To będą dwa tygodnie, które wstrząsną polską polityką

  "Duda ma format prezydencki i to nie wynika z badań. Wystarczy na niego spojrzeć, posłuchać" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik PiS Marcin Mastalerek. "Druga tura będzie resetem. To będą 2 tygodnie, które mogą wstrząsnąć polską polityką. Ciężko pracujemy, nie oglądamy się za siebie, nie oglądamy się na boki" - ocenia.
 • Nowe stenogramy ze Smoleńska. "Ktoś gra katastrofą"

  Nowe odczyty stenogramów z katastrofy smoleńskiej? „To jest wstrząsające, że 5 lat po katastrofie smoleńskiej powtarzane są tezy pani Anodiny. Ktoś gra katastrofą smoleńską i chce podgrzać emocje” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Zdaniem gościa RMF FM to nie jest przypadek, że kilka dni przed 5. rocznicą katastrofy smoleńskiej jest kontrolowany wyciek zapisów. "Gdzie są oryginały czarnych skrzynek?! Gdzie oryginały nagrań?" - pyta Mastalerek. "Po 5 latach nagle okazuje się, że można odczytać 30 procent więcej. To jest po prostu kpina."
 • Mastalerek: Rosja nie będzie nam wybierała delegacji

  "Możemy podpisać się pod słowami, że Rosja nie będzie nam wybierała polskiej delegacji. Mam nadzieję, że Polska podejmie na forum UE działania, które nagłośnią tę sprawę" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik PiS Marcin Mastalerek pytany o niewpuszczenie marszałka Senatu do Moskwy na pogrzeb Niemcowa. "Dobrze się stało, że nie wysyłamy delegacji. Reakcja marszałka i władz jest dobra i nie będziemy tego krytykowali" - dodaje. Zawieszenie kontaktów z Rosją? "Trzeba twardo, ale dyplomatycznie odpowiadać" - ocenia rzecznik PiS.
 • Mastalerek: PiS weźmie kredyt na kampanię

  „Prawo i Sprawiedliwość weźmie kredyt na kampanię prezydencką. W złotówkach”- mówi rzecznik PiS Marcin Mastalerek w Kontrwywiadzie RMF FM. „Miliony Polaków mają kredyt, my też będziemy mieli”- dodaje.