Marcin Mastalerek

Synonimy:
Mastalerek Marcin,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Marcin Mastalerek (18)

Filmy - Marcin Mastalerek (11)

 • Mastalerek: Uważam, że jest szansa na zwycięstwo Andrzeja Dudy w I turze

  „Uważam, że jest szansa na zwycięstwo Andrzeja Dudy w I turze” – stwierdził gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Marcin Mastalerek. „To zależy, tak jak powiedziałem, od frekwencji w elektoracie PSL-u, Lewicy, Konfederacji i mobilizacji elektoratu Andrzeja Dudy. Nie wiem czy to się uda, bo równie dobrze może być wynik niższy, natomiast szansa dziś – przed ostatnim, decydującym tygodniem – jest. Sztab powinien robić wszystko, żeby mobilizować swoich wyborców” – dodał współtwórca sukcesu kampanii Andrzeja Dudy z 2015 roku. Były rzecznik PiS stwierdził też, że dziennikarze i publicyści żyją w tej chwili „w bańce”. „Polska jest gdzie indziej” – przekonywał. Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości był pytany o to, dlaczego - skoro strategia sztabu prezydenta jest tak dobra - wyniki sondażowe Andrzeja Dudy są coraz gorsze. Sondaże to alternatywna rzeczywistość (...). Wydaje mi się, że wszystkie poprzednie wybory pokazały, że Polska jest podzielona na pół: jest obóz Zjednoczonej Prawicy, jest obóz przeciwny. Wszystko będzie zależało od mobilizacji własnych wyborców i frekwencji. Wydaje się dzisiaj pewne, że zmobilizowani będą wyborcy Platformy i wyborcy prezydenta Andrzeja Dudy, natomiast frekwencja nie będzie zależała wyłącznie od tego. To czy będzie ona rekordowa, czy będzie tak wysoka jak w wyborach parlamentarnych, będzie zależało od tego, czy zmobilizują się wyborcy PSL-u, Konfederacji i Lewicy.
 • Rzecznik kampanii PiS gościem Kontrwywiadu RMF FM.

  Debata Ewa Kopacz - Beata Szydło za nami. Sprawy gospodarcze i społeczne, polityka zagraniczna i obronność, ustrój państwa i polityka - kandydatki na urząd premiera - która z pań przekonała wyborców? Która czuje się wygraną? Włodzimierz Cimoszewicz mówi, że to "dramat", Marek Migalski wskazuje na remis - 0:0. Czy Beata Szydło jest zadowolona ze swojego wystąpienia? Jak kandydatka PiS na premiera była przygotowywana do debaty i jak ocenia ją ten, który z nią pracował? Gościem Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM jest rzecznik kampanii PiS Marcin Mastalerek.
 • Marcin Mastalerek: Kopacz rzuca się na druty. PO chce debaty, bo wstydzi się swoich propozycji

  "Najlepszą ocenę pomysłów i konwencji PO wystawia to, że wzywają do debaty. Próbują przykrywać nieudaną konwencję, bo wstydzą się swoich propozycji. Tego nie było już od dawna na polskiej scenie politycznej" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik kampanii PiS Marcin Mastalerek. Dodaje, że "jeżeli Lewandowski wzywa kandydatkę na premiera do debaty, to znaczy, że albo sam się zgłasza na premiera, albo czegoś nie wiemy". "Może premier Kopacz już nie jest kandydatką na premiera?" - zastanawia się gość RMF FM. Pytany o propozycję debaty Siemoniak-Macierewicz, odpowiada natomiast: "Z Siemoniakiem nie da się poważnie porozmawiać". "Podobno w PO jest takie powiedzenie o rzucaniu się na druty, jak ktoś jest w beznadziejnej sytuacji. Ewa Kopacz na te druty politycznie się rzuca. Jest całkowicie niewiarygodna" - ocenia Mastalerek. Jego zdaniem, partia, która przez 8 lat w 13 ustawach 21 razy podnosiła podatki, a dziś obiecuje, że je obniży, "jest całkowicie niewiarygodna". Koszty propozycji PiS-u? "Gdyby był pan na konwencji PiS i uczestniczył w panelu o finansach, to wiedziałby pan, że to jest policzone" - odpowiada Marcin Mastalerek Konradowi Piaseckiemu. Dodaje, że wszystkie propozycje "zostały policzone przez posła Henryka Kowalczyka z innymi ekspertami". Pytany o gabinet Beaty Szydło i obecność w nim np. Antoniego Macierewicza, odpowiada z kolei, że "najpierw trzeba wygrać wybory". "Gdybyśmy dziś o tym rozmawiali, to pokazywałoby pychę" - stwierdza gość RMF FM.
 • Marcin Mastalerek: Kaczyński kingmakerem. Bez niego nie byłoby zwycięstwa

  "Najprawdopodobniej dziś będzie przedstawiony szef sztabu PiS-u" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Pytany o to, czy to będzie on, odpowiada: "Nie. Zaprzeczam". To będzie "ktoś, kto nie był w sztabie w wyborach prezydenckich" - dodaje.