Marcin Lewandowski

Artykuły - Marcin Lewandowski (275)

 • Diamentowa Liga. Sezon rusza w Monako, na inaugurację troje Polaków

  Diamentowa Liga. Sezon rusza w Monako, na inaugurację troje Polaków

  Troje polskich biegaczy: Justyna Święty-Ersetic (400 m), Sofia Ennaoui (1000 m) i Marcin Lewandowski (1500 m) wystąpi w pierwszym tegorocznym mityngu Diamentowej Ligi w piątek w Monako. Będzie to międzynarodowy debiut całej trójki w tym sezonie.
 • Lekkoatletyka. Marcin Lewandowski: Po igrzyskach w Tokio czas na golfa

  Lekkoatletyka. Marcin Lewandowski: Po igrzyskach w Tokio czas na golfa

  Rok treningów biegowych, medal igrzysk w Tokio, a później kariera w golfie - to scenariusz-marzenie Marcina Lewandowskiego. Brązowy medalista mistrzostw świata 2019 w biegu na 1500 m opowiedział, że wizyty na 18-dołkowych polach to dla niego chwile na relaks w naturze.
 • Lekkoatletyka. Jakob Ingebrigtsen z rekordem kraju i... sposobem na Marcina Lewandowskiego

  Lekkoatletyka. Jakob Ingebrigtsen z rekordem kraju i... sposobem na Marcina Lewandowskiego

  Mistrz Europy na 5000 i 1500 metrów Jakob Ingebrigtsen ustanowił w środę wieczorem w Stavanger rekord kraju w biegu ulicznym na dystansie 5 km. Byty to pierwsze zawody od 12 marca, kiedy rząd Norwegii z powodu pandemii koronawirusa odwołał wszystkie imprezy sportowe.
 • Marcin Lewandowski o oszustach: Mam dopingowiczów w d...

  Marcin Lewandowski o oszustach: Mam dopingowiczów w d...

  Marcin Lewandowski okres izolacji spędza w Policach i poświęca się rodzinie. - Jestem jednak jak kameleon. Jeżeli dostanę sygnał, że będą w sierpniu lub wrześniu mityngi, spakuję się i pojadę na obóz - podkreślił brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 1500 m. Ostro rozprawił się także z dopingowiczami.
 • Lekkoatletyka. Marcin Lewandowski: Wolę iść zniszczyć się treningiem niż przy wódce

  Lekkoatletyka. Marcin Lewandowski: Wolę iść zniszczyć się treningiem niż przy wódce

  W czwartek lekkoatletyczny świat obiegła kolejna negatywna informacja. Organizatorzy zdecydowali się odwołać lekkoatletyczne mistrzostwa Europy, które pierwotnie były zaplanowane na sierpień tego roku. Polscy zawodnicy ze smutkiem zareagowali na decyzję. "Nie tak radzę sobie z niepowodzeniami i porażkami. Też idę się zniszczyć, ale nie przy wódce, ale w lesie" - powiedział Marcin Lewandowski.
 • Lekkoatletyka. Jakob Ingebrigtsen: Zazdroszczę Lewandowskiemu możliwości treningowych

  Lekkoatletyka. Jakob Ingebrigtsen: Zazdroszczę Lewandowskiemu możliwości treningowych

  Mistrz Europy w biegu na 1500 metrów Norweg Jakob Ingebrigtsen uważa, że z powodu epidemii koronawirusa jego rywal Marcin Lewandowski uzyskał ogromną przewagę z powodu możliwości treningowych w Polsce i używania pomieszczeń symulujących powietrze na wysokości, które w Norwegii są zabronione.
 • Koronawirus w sporcie. Marcin Lewandowski zakończył kwarantannę

  Koronawirus w sporcie. Marcin Lewandowski zakończył kwarantannę

  Wszyscy Polscy lekkoatleci, którzy wrócili ze zgrupowań zagranicznych, zostali zmuszeni do poddania się domowej kwarantannie. Epidemia koronawirusa znacznie ograniczyła ich możliwości treningu i wywróciła plany startowe do góry nogami. W poniedziałek ostatni dzień kwarantanny odbył Marcin Lewandowski.
 • Koronawirus w sporcie. Marcin Lewandowski skontrolowany przez policję

  Koronawirus w sporcie. Marcin Lewandowski skontrolowany przez policję

  Z oficjalną kwarantanną nie ma przelewek. Przekonał się o tym Marcin Lewandowski, nasz znakomity biegacz na średnich dystansach, który przedwcześnie musiał zakończyć wywiad, bo na kontrolę przyjechała... policja.
 • Tokio. Lewandowski i Kszczot zaczynają zgrupowanie z nowym trenerem

  Tokio. Lewandowski i Kszczot zaczynają zgrupowanie z nowym trenerem

  W weekend w amerykańskim Flagstaff w Arizonie biegacze Marcin Lewandowski i Adam Kszczot rozpoczną ważny etap przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio. Po raz pierwszy trenować będą pod skrzydłami nowego dla siebie szkoleniowca Piotra Rostkowskiego.
 • Trener Tomasz Lewandowski zabrał głos: Koronawirus już dawno dopadł PZLA

  Trener Tomasz Lewandowski zabrał głos: Koronawirus już dawno dopadł PZLA

  W styczniu media obiegła informacja, że czołowi polscy lekkoatleci - Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, pozostali bez trenera na kilka miesięcy przed igrzyskami olimpijskimi. Tomasz Lewandowski nie przedłużył umowy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i dopiero 2 marca ogłoszono nazwisko nowego szkoleniowca. "Koronawirus już dawno dopadł PZLA" - napisał we wtorek w oświadczeniu były już trener naszych lekkoatletów Tomasz Lewandowski.

Filmy - Marcin Lewandowski (9)

 • Marcin Lewandowski dla Interii: Za mną sezon życia. Wideo

  - Pięć razy poprawiałem rekord Polski, obroniłem trzeci raz z rzędu tytuł mistrza Europy na hali, zwieńczeniem tego najlepszego w mojej karierze sezonu był brązowy medal mistrzostw świata w Dausze - mówi w rozmowie z Interią brązowy medalista MŚ w biegu na 1500 metrów Marcin Lewandowski.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Podsumowanie ostatniego dnia MŚ w Dosze. Medale żeńskiej sztafety i Marcin Lewandowskiego. Wideo

  Ostatni dzień MŚ w Dosze był bardzo szczęśliwy dla polskich biegaczy. W finale sztafety 4x400 m Polki zdobyły srebro, a Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m wywalczył brąz.
 • Marcin Lewandowski po wygranym półfinale MŚ. Wideo

  - Żaden ze mnie profesor, to ujmuje ludziom, którzy naprawdę mają ten tytuł i sobie na niego zasłużyli. Wolę, żebyście kojarzyli mnie z Marcinem Lewandowskim - sportowcem, żołnierzem Wojska Polskiego, czy ewentualnie fajterem. Ale żaden ze mnie profesor - mówił Interii Marcin Lewandowski po wygranym w genialnym stylu półfinale MŚ w Dosze na 1500 m.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Lewandowski: Mogłem wygrać, ale tego nie potrzebowałem. Wideo

  - Wbrew pozorom to był bardzo kontrolowany bieg. Na tyle wypracowałem sobie ostatnie metry, żeby pewnie wejść. Mimo tego, że przybiegłem dopiero piąty, to przegrałem tylko o 0,08 s. Gdybym bardzo chciał, tobym się spiął na ostatnich metrach i wygrał ten bieg, ale o nie było nikomu potrzebne. Plan był taki, żeby jak najmniejszym kosztem energii awansować, tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony – powiedział Marcin Lewandowski, który uzyskał bezpośredni awans ze swojego biegu eliminacyjnego do piątkowego półfinału na 1500 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dosze.