Marcin Kwaśny

Artykuły - Marcin Kwaśny (44)

 • Marcin Kwaśny: W mundurze

  Marcin Kwaśny: W mundurze

  "Będąc małym chłopcem, chciałem być wojskowym, tak jak mój tato, i akurat te role mundurowe dobrze mi leżą" - przyznaje Marcin Kwaśny. Aktora, który marzy o roli w kontynuacji "Pasji" Mela Gibsona, jeszcze w tym roku zobaczymy m.in. w filmie "Listy do M. 3".
 • Marcin Kwaśny zastąpił Zbigniewa Zamachowskiego jako "głos Trójki"

  Marcin Kwaśny zastąpił Zbigniewa Zamachowskiego jako "głos Trójki"

  Radiowa Trójka wyemitowała nowe dżingle stacji. Zbigniewa Zamachowskiego zastąpił w nich Marcin Kwaśny.
 • Spring Rolls i "RGB": Marcin Kwaśny w trzech kolorach

  Spring Rolls i "RGB": Marcin Kwaśny w trzech kolorach

  Poniżej możecie zobaczyć zapowiadany już przez nas teledysk "RGB" rockowej grupy Srping Rolls. W klipie zagrał znany z głównych ról w filmach "Historia Roja", "Pilecki" i "Rezerwat" aktor Marcin Kwaśny.
 • Marcin Kwaśny, Spring Rolls i "RGB": Zobacz zdjęcia

  Marcin Kwaśny, Spring Rolls i "RGB": Zobacz zdjęcia

  Znany z głównych ról w filmach "Historia Roja", "Pilecki" i "Rezerwat" aktor Marcin Kwaśny wziął udział w nagraniach teledysku "RGB" rockowej grupy Spring Rolls. Efekty zobaczymy pod koniec czerwca.
 • Brakuje pieniędzy na film o Żołnierzach Wyklętych. Wstrzymano zdjęcia

  Brakuje pieniędzy na film o Żołnierzach Wyklętych. Wstrzymano zdjęcia

  Twórcy filmu "Wyklęty" o losach żołnierzy podziemia antykomunistycznego musieli wstrzymać zdjęcia z przyczyn finansowych. Obraz powstaje wyłącznie z darowizn. Pieniądze się skończyły. "Produkcja walczy o przetrwanie" - powiedział aktor i producent Marcin Kwaśny.
 • Film o rotmistrzu Pileckim ukończony

  Film o rotmistrzu Pileckim ukończony

  Filmowcy ukończyli pracę przy fabularyzowanym dokumencie o rtm. Witoldzie Pileckim. Publiczność zobaczy obraz we wrześniu. Premiera zbiegnie się z 75. rocznicą deportacji Pileckiego do Auschwitz - poinformował w poniedziałek współtwórca obrazu Bogdan Wasztyl.
 • Marcin Kwaśny: "Pilecki" nie będzie filmową laurką

  Marcin Kwaśny: "Pilecki" nie będzie filmową laurką

  Marcin Kwaśny ("Rezerwat", "Szpilki na Giewoncie", "Na krawędzi 2") wcielił się w rotmistrza Witolda Pileckiego w filmie biograficznym "Pilecki" w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego. Film powstaje w ramach akcji obywatelskiej PROJEKT: PILECKI, bez finansowego wsparcia instytucji państwowych.
 • Marcin Kwaśny: Uwiodła mnie ta historia

  Marcin Kwaśny: Uwiodła mnie ta historia

  Do tej pory grałem typków spod ciemnej gwiazdy, więc cieszę się, że nastąpiła jakaś równowaga - mówi o swoim bohaterze w "Klanie" i roli rotmistrza w filmie "Pilecki" Marcin Kwaśny.

Zdjęcia - Marcin Kwaśny (42)

Filmy - Marcin Kwaśny (6)

 • „Pilecki” z Marcinem Kwaśnym nie będzie filmową laurką. Twórcy pokażą wahania i słabości bohatera

  Marcin Kwaśny wcielił się w rotmistrza Witolda Pileckiego w filmie biograficznym „Pilecki” w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego. Film powstaje w ramach akcji obywatelskiej PROJEKT: PILECKI, bez finansowego wsparcia instytucji państwowych. Aktor zapowiada, że twórcy „Pileckiego” nie wystawiają swojemu bohaterowi pomnika. – Film pokazuje jego wahania, słabości, od których nikt z nas nie jest wolny, bo jesteśmy tylko ludźmi – mówi Kwaśny. „Pilecki” przybliży widzom sylwetkę rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego, żołnierza Armii Krajowej, więźnia i organizatora ruchu oporu w KL Auschwitz, skazanego w 1948 roku przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci. – Film opowie o bohaterskiej postawie Pileckiego, o którym do tej pory wiadomo było tylko, że był ochotnikiem do Auschwitz, skąd uciekł i napisał raport. Tutaj pokazujemy szerszą perspektywę, że od lat młodzieńczych wałczył, brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej, brał udział w powstaniu warszawskim. Pokazujemy Pileckiego jako żołnierza, jako bohatera, ale też jako zwykłego człowieka, cudownego ojca dwójki dzieci i dobrego męża – mówi Marcin Kwaśny.
 • Ciąża, porwanie i oscypki

  Marcin Kwaśny zdradza, jakie zawirowania czekają jego bohatera w nowym sezonie "Szpilek na Giewoncie".
 • Mężczyźni wierni i niewierni...

  Marcin Kwaśny, Mateusz Damięcki, Cezary Harasimowicz i Tomasz Ossoliński zdradzają, czy są wierni ulubionemu zapachowi, czy też chętnie eksperymentują w tej dziedzinie.
 • Kwaśne konsekwencje wybryków Kwaśnego

  Marcin Kwaśny zdradza nam, jakie perypetie czekają bohaterów granych przez niego w "Szpilkach na Giewoncie" i "Pierwszej miłości".