Marcin Krzyształowicz

Artykuły - Marcin Krzyształowicz (18)

 • Nowy film nagradzanego twórcy "Obławy"

  Nowy film nagradzanego twórcy "Obławy"

  Paweł Wilczak, Sebastian „Stanki” Stankiewicz, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Bończak i Katarzyna Warnke w filmie „Pan T.”. Pełna czarnego humoru, seksu i wzruszeń, zaskakująco współczesna historia o Polsce z absurdalnych czasów w kinach od 27 września
 • Paweł Wilczak jako Leopold Tyrmand w filmie "Pan T."

  Paweł Wilczak jako Leopold Tyrmand w filmie "Pan T."

  Paweł Wilczak gra w nowym filmie Marcina Krzyształowicza "Pan T.". Aktor wciela się w pisarza Leopolda Tyrmanda. Co mówi o swojej roli?
 • Krzyształowicz nakręci serial "Krakau"

  Krzyształowicz nakręci serial "Krakau"

  Marcin Krzyształowicz, twórca obsypanej nagrodami "Obławy", przygotowuje się do realizacji serialowego thrillera, którego akcja rozgrywa się w 1944 roku w wojennym Berlinie i okupowanym Krakowie. Jedną z głównych ról w "Krakau" zagra Robert Więckiewicz.
 • Marcin Krzyształowicz: Następny taki film zobaczycie za 23 lata

  Marcin Krzyształowicz: Następny taki film zobaczycie za 23 lata

  Następny taki film zobaczycie za 23 lata - Marcin Krzyształowicz, reżyser "Pani z przedszkola", żartował w rozmowie z dziennikarzami po czwartkowym pokazie swej komedii. - W Polsce takich filmów nie da się zrobić - uważa twórca.
 • Agata Kulesza: Zrywam z dotychczasowym wizerunkiem

  Agata Kulesza: Zrywam z dotychczasowym wizerunkiem

  "Gdy dostałam ten scenariusz, byłam nim zachwycona" - mówi Agata Kulesza o filmie "Pani z przedszkola", który realizuje Marcin Krzyształowicz, twórca głośnej "Obławy". Aktorka, o której mówi się, że ma szansę na nominację do Oscara za rolę w "Idzie", postanowiła zerwać ze swym dotychczasowym wizerunkiem.
 • "Pani z przedszkola" Marcina Krzyształowicza w kinach od 25 grudnia

  "Pani z przedszkola" Marcina Krzyształowicza w kinach od 25 grudnia

  Nowy film Marcina Krzyształowicza "Pani z przedszkola" trafi na ekrany 25 grudnia. "Z pewnością zachwyci wszystkich miłośników kina spod znaku Juliusza Machulskiego i Marka Koterskiego"- twierdzi dystrybutor obrazu, Kino Świat.
 • Marcin Krzyształowicz: Z lasu do przedszkola

  Marcin Krzyształowicz: Z lasu do przedszkola

  Marcin Krzyształowicz, twórca obsypanej nagrodami "Obławy", realizuje w Krakowie kolejny film - "Pani z przedszkola".
 • Krzyształowicz kręci "Panią z przedszkola"

  Krzyształowicz kręci "Panią z przedszkola"

  Łukasz Simlat, Agata Kulesza, Adam Woronowicz, Karolina Gruszka, Krystyna Janda i Marian Dziędziel znaleźli się w obsadzie nowego filmu Marcina Krzyształowicza. Twórca obsypanej nagrodami "Obławy" rozpoczął dzisiaj w Krakowie zdjęcia do "Pani z przedszkola".
 • Kto otrzyma Paszport "Polityki"?

  Kto otrzyma Paszport "Polityki"?

  Zbliża się jubileuszowa XX edycja Paszportów "Polityki". We wtorek, 6 listopada, ogłoszono nominacje w kategorii "Film". Kto ma szansę na tę prestiżową nagrodę?
 • Bez emocjonalnego rozwydrzenia

  Bez emocjonalnego rozwydrzenia

  Nagrodzona Srebrnymi Lwami na Gdynia Film Festival "Obława" Marcina Krzyształowicza to - według słów reżysera - "opowiedziane serio, ale ze współczesnym 'wykopem' kino historyczno-wojenne". O chłodzie skandynawskiej literatury, mierności współczesnego kina polskiego oraz o przykrym zarzucie o plagiat reżyser "Obławy" rozmawiał z Tomaszem Bielenia.

Filmy - Marcin Krzyształowicz (1)

 • "Nagroda za montaż - to brzmi poważnie"

  Marcin Krzyształowicz jest reżyserem filmu "Obława", który otrzymał Srebrne Lwy na Gdynia Film Festiwal. Film doceniono również za najlepszy montaż, co bardzo ucieszyło reżysera. - W montażowni tak naprawdę rodzi się film - podsumował Marcin Krzyształowicz.