Marcin Kindla

Artykuły - Marcin Kindla (16)

 • Eurowizja 2017: Kto wystąpi w polskich preselekcjach?

  Eurowizja 2017: Kto wystąpi w polskich preselekcjach?

  10 lutego Telewizja Polska zakończy przyjmowanie zgłoszeń do krajowych preselekcji, które wyłonią reprezentanta naszego kraju na 62. Konkurs Piosenki Eurowizji. Lista z wykonawcami ogłoszona zostanie do 13 lutego, ale już teraz wiadomo o grupie artystów, którzy wysłali swoje piosenki.
 • Recenzja Marcin Kindla "2.0": Czar prysł

  Recenzja Marcin Kindla "2.0": Czar prysł

  Materiał z nowej płyty Marcina Kindli mnie nie przekonał. Studyjna płyta "2.0" to zestaw miłych dla ucha choć jednostajnych w brzmieniu, romantycznych piosenek. Przekonał mnie dopiero suplement do płyty - nagranie live z koncertu w studio Polskiego Radia w Katowicach. Z miałkiego popu utworów z wielu lat działalności artysty, zespół Kindli wyciągnął to co najlepsze i dodał trochę kolorów.
 • Marcin Kindla i gitarzysta Robbiego Williamsa ("To nie mój czas")

  Marcin Kindla i gitarzysta Robbiego Williamsa ("To nie mój czas")

  Marcin Kindla prezentuje singel "To nie mój czas" zapowiadający jego drugą solową płytę. W utworze gościnnie zagrał Neil Taylor, wieloletni gitarzysta Robbiego Williamsa.
 • Marcin Kindla z nową płytą w październiku

  Marcin Kindla z nową płytą w październiku

  15 października na półki sklepowe trafi druga solowa płyta Marcina Kindli, wokalisty, producenta i autora tekstów. Album promują utwory "Po prostu wróć" oraz "Da się żyć". Muzyk zaplanował również specjalną, akustyczną trasę koncertową.
 • Kruk się zmienia

  Kruk się zmienia

  Jak już informowaliśmy, 12 listopada ukaże się nowy album Kruka zatytułowany "Be3". "Coś nowego, lekkiego i ascetycznego" - to określenie okładki płyty ma pasować też do muzycznej zawartości.
 • Do kogo pasuje Kamila?

  Do kogo pasuje Kamila?

  "Uwaga, o niej będzie głośno" - zapowiada jedna z największych wytwórni w Polsce. Mowa o młodej wokalistce Kamili, która opublikowała swój debiutancki teledysk "Pasujesz".
 • Manifest Kruka: Być wolnym

  Manifest Kruka: Być wolnym

  12 listopada ukaże się nowy album Kruka zatytułowany "Be3". Materiał produkują Marcin Kindla (pracował z m.in. Piotrem Kupichą, Ewą Farną czy Stachurskym) i Michał Kuczera.
 • Piotr Kupicha i Marcin Kindla: Szwedzka wiktoria

  Piotr Kupicha i Marcin Kindla: Szwedzka wiktoria

  Duet Piotr Kupicha i Marcin Kindla zwyciężył na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich organizowanym w szwedzkim mieście Karlshamn. - Wielkie zaskoczenie, duża radość i po raz pierwszy od lat Polska na szczycie - komentuje dla nas Piotr Kupicha.
 • Kruk: Mnóstwo energii

  Kruk: Mnóstwo energii

  Hardrockowa grupa Kruk pracuje nad swoim trzecim autorskim albumem, który ma się ukazać jeszcze jesienią. Producentem materiału został Marcin Kindla, kojarzony do tej pory z popową sceną (m.in. Ewa Farna, Stachursky, Piotr Kupicha).
 • Kupicha do Opola przyleci helikopterem

  Kupicha do Opola przyleci helikopterem

  Piotr Kupicha o zbliżającym się festiwalu w Opolu i najbliższych planach zespołu Feel.

Filmy - Marcin Kindla (9)

 • W październiku ukaże się drugi album Marcina Kindli

  15 października na półki sklepowe trafi druga solowa płyta Marcina Kindli, wokalisty, producenta i autora tekstów. Album promują utwory „Po prostu wróć” oraz „Da się żyć”. Muzyk zaplanował również specjalną, akustyczną trasę koncertową. Przygotowywanie solowej płyty nie było jedynym zajęciem Kindli w tym roku. Muzyk został producentem albumu Tomasza Luberta „Z miłości do muzyki”. Wystąpił również gościnnie w utworze „To chyba koniec”. Jak przyznaje, pisanie i aranżacja utworów jest dla niego o wiele ciekawszym zajęciem niż samo śpiewanie.
 • Kruk w poszukiwaniu nowego brzmienia

  Dziś słuchają nas fani klasycznego rocka. Być może nasza muzyka jest trochę staroświecka. Chcielibyśmy, żeby ludzie, którzy mają problem ze starymi aranżami, znaleźli w naszej nowej płycie coś świeżego, energetycznego - mówi Piotr Brzychcy z Kruka. Hard-rockowa formacja jest w trakcie pracy nad nowym krążkiem, którego producentem jest Marcin Kindla, znany m.in. ze współpracy z Piotrem Kupichą.
 • Marcin Kindla o debiutanckim albumie

  Na debiutanckim solowym albumie Marcina Kindla znalazły się zarówno premierowe kompozycje, jak i dwie piosenki napisane dla innych wykonawców: Ewy Farnej i Jacka Stachurskiego.
 • Marcin Kindla o współpracy z Feel

  Wszystko zaczęło się od sukcesu piosenki do serialu "Rodzinka.pl", którą Marcin Kindla stworzył wspólnie z Piotrem Kupichą. A potem już poszło jak z płatka...