Biznes - Marcin Fijołek

Filmy - Marcin Fijołek (3)

  • Semeniuk w "Graffiti": Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o małą dotację bezzwrotną

    - Od wczoraj przedsiębiorcy mogą składać wnioski o mała dotację bezzwrotną w wysokości 5 tys. zł, jak również o dopłaty do kosztów pracownika wysokości 2 tys. zł na okres 3 miesięcy. Od 4 maja przedsiębiorcy będą mogli zgłaszać wnioski na zwolnienie z ZUS i postojowe. To są cztery instrumenty w ramach tarczy branżowej - powiedziała na antenie Polsat News wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
  • Semeniuk o odmrażaniu gospodarki w "Graffiti": Minister Niedzielski w środę przedstawi założenia

    Wiceminister Olga Semeniuk zapowiadając luzowanie obostrzeń dodała, że decyzja o ostatecznym kształcie tego planu zapadnie dopiero w środę przed ich ogłoszeniem. - Musimy poczekać, w środę minister Niedzielski przedstawi założenia. Jutro także o 10:00 rządowy zespół zarządzania kryzysowego, gdzie zapadną decyzje - powiedziała polityk w programie "Graffiti". Według niej można myśleć o "kontrolowanym optymizmie".
  • Belka w "Graffiti" o rządach Morawieckiego: Dobra makroekonomia, katastrofalna mikroekonomia

    - Dobra makroekonomia, katastrofalna mikroekonomia. Nacjonalizacja ważnych dziedzin gospodarki, podporządkowywanie celom politycznym działań inwestycyjnych sektora zdominowanego przez państwo. To wszystko na dłuższą metę obniża zdolności wzrostowe i rozwojowe gospodarki. Poza tym obniżanie zdolności zawodowej ludności, wprowadzanie niepewności. To wszystko jest złe - mówił europoseł i były premier Marek Belka w rozmowie z Marcinem Fijołkiem.Fragment programu "Graffiti", emitowanego na antenie Polsat News.