Film - marca

Artykuły - Marca (378)

 • "Ptaki": Ostatnie arcydzieło Hitchcocka?

  "Ptaki": Ostatnie arcydzieło Hitchcocka?

  W czwartek, 28 marca mija pół wieku od premiery filmu "Ptaki" w reżyserii Alfreda Hitchcocka. - Dla wielu widzów jest to ostatni wybitny film Hitchcocka - podkreśla krytyk filmowy Michał Oleszczyk.
 • Quentin Tarantino: Bękart kina

  Quentin Tarantino: Bękart kina

  "Tworzę filmy o ludziach niezależnych, o ludziach, którzy łamią zasady" - mówi Quentin Tarantino. Reżyser, scenarzysta, producent i aktor w środę, 27 marca, kończy 50 lat.
 • "Przedwiośnie": Pierwsza polska superprodukcja?

  "Przedwiośnie": Pierwsza polska superprodukcja?

  W sobotę, 23 marca, mija dokładnie 10 lat od telewizyjnej premiery "Przedwiośnia" w reżyserii Filipa Bajona. Budżet całego przedsięwzięcia wyniósł aż 20 milionów złotych.
 • Twórca "Resident Evil" w Pompejach

  Twórca "Resident Evil" w Pompejach

  Rozpoczęto prace nad "Pompeii", kręconym w technologii 3D filmem przygodowym, który będzie opowiadał o jednej z największych katastrof w dziejach ludzkości. Ekipa weszła na plan we włoskich Pompejach 13 marca, następnie, 28 marca, przeniesie się do kanadyjskiego Toronto.
 • "Noce i dnie" wracają po 38 latach

  "Noce i dnie" wracają po 38 latach

  Odnowiona cyfrowo, festiwalowa wersja filmu "Noce i dnie" w reżyserii Jerzego Antczaka, będzie miała telewizyjną premierę 30 marca na antenie Telewizji Kino Polska.
 • Stuhr i Peszek to Gwarancje Kultury

  Stuhr i Peszek to Gwarancje Kultury

  W kwietniu TVP Kultura przyzna Gwarancje Kultury 2013, doroczne nagrody dla najbardziej wyrazistych osobowości artystycznych ubiegłego sezonu. W środę, 20 marca, ogłoszono tegoroczną listę nominowanych. Wśród nich znaleźli się m.in. Maria Peszek i Maciej Stuhr.
 • Roman Kłosowski: To już 60 lat!

  Roman Kłosowski: To już 60 lat!

  Roman Kłosowski, najbardziej znany z roli niezapomnianego technika budowlanego Romana Maliniaka w serialu "Czterdziestolatek", świętował będzie swój jubileusz. Już w sobotę, 23 marca, odbędzie się wyjątkowy spektakl z okazji 60-lecie pracy artystycznej aktora.
 • "Żywie Biełaruś!" na FEBIOFEŚCIE

  "Żywie Biełaruś!" na FEBIOFEŚCIE

  We wtorek, 19 marca, odbędzie się pokaz nowego, polskiego filmu producenta "Róży" pt.: "Żywie Biełaruś!" w reżyserii twórcy głośnego "Linczu" - Krzysztofa Łukaszewicza. Projekcja będzie miała miejsce w ramach konkursu New Europe na FEBIOFEŚCIE - 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pradze.
 • "Screen & Sound" w Krakowie

  "Screen & Sound" w Krakowie

  W najbliższy piątek, 22 marca, w krakowskim kinie Kijów. Centrum odbędzie się pokaz 19. filmów, które zakwalifikowały się do finału konkursu "Screen & Sound Fest.". Dzień później, w sobotę, 23 marca, organizatorzy zapraszają na wielką Galę Finałową, podczas której wystąpi wybitny krakowski pianista, Piotr Orzechowski oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.
 • "Zabójca z lubieżności" w TVP2

  "Zabójca z lubieżności" w TVP2

  We wtorek, 19 marca, telewizyjna Dwójka pokaże premierowo najnowszy film dokumentalny Marcina Koszałki, zatytułowany "Zabójca z lubieżności". Ważnym elementem obrazu są sekwencje animowane, których autorem jest Robert Sowa.