maratony

Artykuły - Maratony (78)

 • Charytatywna sztafeta maratońska wesprze hospicjum dla dzieci

  Charytatywna sztafeta maratońska wesprze hospicjum dla dzieci

  Coraz większą popularnością cieszą się akcje promujące charytatywną pomoc na rzecz potrzebujących - mówili organizatorzy IV edycji Electrum Ekiden - sztafety maratońskiej, która odbędzie się w Białymstoku. Część dochodu z imprezy wesprze nieuleczalnie chore dzieci.
 • Maraton w Tel-Awiwie przerwany

  Temperatura sięgająca 28 stopni Celsjusza, która spowodowała zasłabnięcie dwóch uczestników maratonu w Tel-Awiwie, zmusiła organizatorów imprezy do jej odwołania. Tak wysokiej temperatury w lutym nie notowano w tym mieście od lat.
 • Felix Kipchirchir Kandie wygrał maraton w Atenach

  Felix Kipchirchir Kandie ustanowił rekord trasy maratonu w Atenach. Kenijczyk wygrał czasem 2:10.37.
 • Już niedługo 36. edycja Maratonu Warszawskiego

  Już niedługo 36. edycja Maratonu Warszawskiego

  Wielkimi krokami zbliża się 36. Maraton Warszawski. Już 28 września tysiące biegaczy wyruszy na trasę ponad 42 kilometrów. Rok temu najszybszy okazał się reprezentant Polski.
 • 8 dni do Cracovia Maratonu: Zbigniew Pierzynka radzi biegaczom

  - Maraton wymaga respektu, pokory i asekuracji. 42 kilometry to tak długi dystans, że każdy w odpowiednim momencie będzie mógł zaprezentować swoje możliwości. Nawet w czwartej dziesiątce można dać z siebie wszystko - podkreśla w rozmowie z INTERIA.PL jeden z najlepszych maratończyków w historii Polski - Zbigniew Pierzynka na osiem dni przed startem 12. Cracovia Maratonu.
 • W niedzielę rusza IX Maraton Biblijny

  W niedzielę rusza IX Maraton Biblijny

  25 parafii Poznania i okolic weźmie udział w rozpoczynającym się w niedzielę IX Maratonie Biblijnym. Wspólne czytanie Pisma Świętego potrwa do 18 marca.
 • Colin Farrell skończył z imprezowaniem

  Colin Farrell skończył z imprezowaniem

  Do niedawna bardziej niż z ról filmowych, znany był z licznych skandali. Ostatnio jednak Colin Farrell rzadziej gości na pierwszych stronach tabloidów. Irlandzki aktor postanowił ograniczyć liczbę imprez. Od suto zakrapianych balang woli teraz... maratony filmowe.
 • Warszawa drugą stolicą na świecie mającą dwa maratony

  Warszawa będzie w przyszłym roku drugą stolicą na świecie (po Seulu) mającą dwa duże maratony rangi międzynarodowej - na wiosnę i jesienią. Bieg kwietniowy wyłoni jednocześnie mistrza kraju. Dotychczas 35 razy zawodnicy walczyli o tytuły w Dębnie Lubuskim.