maratony

Artykuły - Maratony (45)

 • Sport masowy w tarapatach. Uczestnicy wydarzeń masowych wyrazili swoje zdanie

  Sport masowy w tarapatach. Uczestnicy wydarzeń masowych wyrazili swoje zdanie

  Od początki pandemii koronawirusa jedną z branż, która mocno dostaje w kość jest sport masowy. Organizowanie wszelkiego rodzaju wydarzeń o charakterze sportowym jest od niemal roku poważnie utrudniona albo wręcz niemożliwa. Związek Organizatorów Sportu Masowego zdecydował się przeprowadzić badanie, z którego jasno wynika, że Polacy chcą powrotu do normalności z zachowaniem środków ostrożności.
 • Maraton w Nowym Jorku: W przeszłości startowały też dzieci

  Maraton w Nowym Jorku: W przeszłości startowały też dzieci

  W 1977 roku ośmoletni Wesley Paul przebiegł maraton w Nowym Jorku w czasie trzech godzin. Dziś taka przygoda nie byłaby możliwa, ponieważ minimalny wiek startujących wynosi 18 lat. W niedzielę odbędzie się 48. edycja najsłynniejszego biegu maratońskiego.
 • Tokio: Lekarze nalegają, by maraton rozpocząć wczesnym rankiem

  Tokio: Lekarze nalegają, by maraton rozpocząć wczesnym rankiem

  Japońscy lekarze nalegają na organizatorów igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku, aby przesunąć godzinę startu biegu maratońskiego z godz. 7 na 5.30 rano, ponieważ upały mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia, a nawet dla życia zawodników.
 • Charytatywna sztafeta maratońska wesprze hospicjum dla dzieci

  Charytatywna sztafeta maratońska wesprze hospicjum dla dzieci

  Coraz większą popularnością cieszą się akcje promujące charytatywną pomoc na rzecz potrzebujących - mówili organizatorzy IV edycji Electrum Ekiden - sztafety maratońskiej, która odbędzie się w Białymstoku. Część dochodu z imprezy wesprze nieuleczalnie chore dzieci.
 • Maraton w Tel-Awiwie przerwany

  Temperatura sięgająca 28 stopni Celsjusza, która spowodowała zasłabnięcie dwóch uczestników maratonu w Tel-Awiwie, zmusiła organizatorów imprezy do jej odwołania. Tak wysokiej temperatury w lutym nie notowano w tym mieście od lat.
 • Felix Kipchirchir Kandie wygrał maraton w Atenach

  Felix Kipchirchir Kandie ustanowił rekord trasy maratonu w Atenach. Kenijczyk wygrał czasem 2:10.37.
 • Już niedługo 36. edycja Maratonu Warszawskiego

  Już niedługo 36. edycja Maratonu Warszawskiego

  Wielkimi krokami zbliża się 36. Maraton Warszawski. Już 28 września tysiące biegaczy wyruszy na trasę ponad 42 kilometrów. Rok temu najszybszy okazał się reprezentant Polski.
 • 8 dni do Cracovia Maratonu: Zbigniew Pierzynka radzi biegaczom

  - Maraton wymaga respektu, pokory i asekuracji. 42 kilometry to tak długi dystans, że każdy w odpowiednim momencie będzie mógł zaprezentować swoje możliwości. Nawet w czwartej dziesiątce można dać z siebie wszystko - podkreśla w rozmowie z INTERIA.PL jeden z najlepszych maratończyków w historii Polski - Zbigniew Pierzynka na osiem dni przed startem 12. Cracovia Maratonu.
 • Colin Farrell skończył z imprezowaniem

  Colin Farrell skończył z imprezowaniem

  Do niedawna bardziej niż z ról filmowych, znany był z licznych skandali. Ostatnio jednak Colin Farrell rzadziej gości na pierwszych stronach tabloidów. Irlandzki aktor postanowił ograniczyć liczbę imprez. Od suto zakrapianych balang woli teraz... maratony filmowe.
 • Maraton z "Pingwinami z Madagaskaru"

  Maraton z "Pingwinami z Madagaskaru"

  Na fanów Kowalskiego, Rico, Szeregowego i Skippera czeka nie lada gratka - maraton z premierowymi odcinkami "Pingwinów z Madagaskaru" oraz odcinkiem specjalnym - "Operacja wielka kula". To wszystko 4 i 5 sierpnia na kanale Nickelodeon.