Sport - maratończyk

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Maratończyk (Film (1976)[Marathon Man] Reż.John Schlesinger) ,

Artykuły - Maratończyk (7)

 • Tanzańczyk Patryk Niangero wygrał 12. Cracovia Maraton

  Tanzańczyk Patryk Niangero wygrał 12. Cracovia Maraton

  2 godzin i 19 minut potrzebował Tanzańczyk Patryk Niangero, by zameldować się na mecie 12. Cracovia Maratonu. Najszybszym Polakiem był Andrzej Lachowski, który stracił do lidera nieco ponad 7,5 minuty i zajął 4. miejsce.
 • Maratończyk Witold Radke: Po czterech kontynentach pora na Afrykę

  Maratończyk Witold Radke: Po czterech kontynentach pora na Afrykę

  Witold Radke ukończył dotychczas 83 maratony, w tym 73 za granicą. Startował w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. - Po czterech kontynentach pora na Afrykę. W Wielkanoc rozpocząłem przygotowania do sezonu - poinformował 69-letni wałbrzyszanin.
 • Zmarł Henryk Braun, najstarszy maratończyk

  W wieku 97 lat zmarł Henryk Braun, zawodnik Warty Poznań, czołowy polski maratończyk w latach pięćdziesiątych, medalista mistrzostw świata weteranów.
 • Maratończyk na "koksie"

  Maratończyk na "koksie"

  Włoskiemu maratończykowi Alberico Di Cecco grozi kara dwuletniej dyskwalifikacji za stosowanie dopingu EPO - poinformował Włoski Komitet Olimpijski (CONI).
 • Maratończyk na dopingu

  Maratończyk na dopingu

  Etiopski lekkoatleta Ambesse Tolossa został zdyskwalifikowany do 2010 roku przez rodzimą federację i pozbawiony zwycięstwa w ubiegłorocznym maratonie w Honolulu, za stosowanie niedozwolonych środków wspomagających.
 • Sawrymowicz - złoty maratończyk

  Sawrymowicz - złoty maratończyk

  Europejski pływak roku 2007 według branżowego magazynu "Swimming World".
 • Maratończyk nie tylko chudnie, ale i... kurczy się

  Aktualnie reprezentuje klub Sporting Międzyzdroje, którego prezesem jest znany przed laty średniodystansowiec, Bogusław Mamiński. Legitymuje się też pokonaniem trasy maratonu w czasie 2.09.42 godz, a sztuki tej dokonał we francuskim Reims w październiku 1995 roku. Daje to Leszkowi Bebło trzecie miejsce na polskiej liście rankingowej maratończyków.