maraton w Bostonie

Artykuły - Maraton w Bostonie (31)

 • Maraton w Bostonie. 11 października wstępnym terminem rywalizacji

  Maraton w Bostonie. 11 października wstępnym terminem rywalizacji

  Jubileuszowa, 125. edycja słynnego maratonu w Bostonie może się odbyć 11 października - poinformowali organizatorzy. Wszystko zależeć będzie od rozwoju pandemii oraz restrykcji z nią związanych, jakie będą obowiązywać jesienią w stanie Massachusetts.
 • Maraton w Bostonie. Po raz pierwszy w historii odwołany

  Maraton w Bostonie. Po raz pierwszy w historii odwołany

  Po raz pierwszy w 124-letniej historii nie odbędzie się maraton w Bostonie. Zawody, które pierwotnie zaplanowane były na 20 kwietnia, najpierw przełożono na 14 września, a w czwartek definitywnie odwołano. Przyczyną jest pandemia koronawirusa.
 • W Bostonie odsłonięto pomnik upamiętniający ofiary zamachu na maratończyków

  W Bostonie odsłonięto pomnik upamiętniający ofiary zamachu na maratończyków

  W stolicy amerykańskiego stanu Massachusetts Bostonie odsłonięto pomnik, który upamiętnia ofiary zamachu terrorystycznego przeprowadzonego w czasie 117. edycji słynnego biegu maratońskiego w tym mieście 16 kwietnia 2013 roku..
 • Maraton w Bostonie. Uczczona zostanie 100. rocznica zakończenia I wojny światowej

  Maraton w Bostonie. Uczczona zostanie 100. rocznica zakończenia I wojny światowej

  Podczas kwietniowego maratonu w Bostonie zostanie uczczona 100. rocznica zakończenia I wojny światowej. Na trasie najstarszego w erze nowożytnej biegu wystartuje sztafeta złożona z 16 byłych i aktywnych wojskowych reprezentujących wszystkie rodzaje sił zbrojnych.
 • Maraton w Bostonie: Etiopczycy Berhanu i Baysa najszybsi

  Maraton w Bostonie: Etiopczycy Berhanu i Baysa najszybsi

  Etiopczyk Hayle Lemi Berhanu oraz jego rodaczka Atsede Baysa wygrali 120. maraton w Bostonie - najstarszy na świecie bieg na dystansie 42 km 195 m. Osiągnięte w poniedziałek rezultaty były znacznie gorsze niż przed rokiem.
 • Maraton w Bostonie: Etiopczyk Desisa i Kenijka Rotich najszybsi

  Maraton w Bostonie: Etiopczyk Desisa i Kenijka Rotich najszybsi

  Etiopczyk Lelisa Desisa czasem 2:09.17 i Kenijka Caroline Rotich - 2:24.55 wygrali 119. maraton w Bostonie - najstarszy na świecie bieg na dystansie 42 km 195 m. Ponad 30-tysięcy osób pokonywało trasę w chłodnej (ok. 6 stopni C) i deszczowej pogodzie.
 • Maraton w Bostonie - pierwsza rocznica zamachu

  Maraton w Bostonie - pierwsza rocznica zamachu

  W pierwszą rocznicę zamachu bombowego podczas maratonu w Bostonie prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama oddał hołd ofiarom. Zginęło wówczas trzech kibiców, w tym ośmioletni chłopiec, a 264 osoby zostały ranne.
 • Maraton w Bostonie - podwyższone środki bezpieczeństwa

  Maraton w Bostonie - podwyższone środki bezpieczeństwa

  Poszerzenie zasięgu monitoringu, zwiększenie liczby patroli policyjnych oraz punktów medycznych - to niektóre przykłady wzmocnienia środków bezpieczeństwa, jakiego towarzyszyć będą 21 kwietnia biegowi maratońskiemu w Bostonie.
 • Maraton w Bostonie: w 118. edycji może wystartować 36 000 osób

  Maraton w Bostonie: w 118. edycji może wystartować 36 000 osób

  Organizatorzy Maratonu Bostońskiego o dziewięć tysięcy zwiększyli liczbę miejsc w 118. edycji. Dzięki temu zagwarantowano udział ponad pięciu tysiącom osób, które nie ukończyły biegu wiosną z powodu zamachu bombowego. W 2014 roku będzie mogło wystartować 36 000.
 • Ujawnił zdjęcia Carnajewa. Czeka go śledztwo

  Ujawnił zdjęcia Carnajewa. Czeka go śledztwo

  Bostoński policjant odpowie za udostępnienie lokalnej prasie zdjęć z zatrzymania Dżochara Carnajewa, sprawcy zamachu na uczestników kwietniowego maratonu w Bostonie. Sierżant Sean Murphy przekazał dziennikarzom fotografie przedstawiające zakrwawionego mężczyznę, na którego czole widać czerwony punkt laserowego wskaźnika celu snajpera. Funkcjonariusz został zawieszony w obowiązkach i w jego sprawie wszczęto wewnętrzne śledztwo.