mapa GPS

Artykuły - Mapa GPS (5)

 • Mapy nawigacyjne nowej generacji

  Mapy nawigacyjne nowej generacji

  Mapy nawigacyjne wyższej rozdzielczości. Marketingowy bełkot czy zupełnie nowe perspektywy dla branży? Szansa na większe zarobki i zmianę przyzwyczajeń kierowców, pieszych i rowerzystów?
 • Biznes ostrzegania kierowców dopiero zaczyna się kręcić

  Biznes ostrzegania kierowców dopiero zaczyna się kręcić

  18 maja wchodzi w życie nowelizacja przepisów, zaostrzająca kary dla przekraczających prędkość. W planach są kolejne zmiany, w wyniku których wzrosną stawki mandatów. Wygląda na to, że rząd i parlament zagięły parol na kierowców, a zarobią dzięki temu dostawcy aplikacji ostrzegających o patrolach policji i fotoradarach.
 • Czy aplikacja Yanosik zastąpi parkomaty?

  Czy aplikacja Yanosik zastąpi parkomaty?

  Płatnych stref parkowania w polskich miastach nie brakuje, a jak jest strefa to jest i parkomat. Korzystanie z nich nie należy do najwygodniejszych rozwiązań. Przede wszystkim trzeba mieć przy sobie drobne, a do tego należy cofnąć się do auta z opłaconym biletem. W dobie smartfonów z pomocą przychodzą aplikacje mobilne służące do opłacania postoju w strefach. Tylko która działa w danym mieście? Nie ma to już znaczenia – na rynku dostępna jest aplikacja, która jako pierwsza i jedyna spina wszystkie systemy płatności – Yanosik.
 • Garmin Monterra - nawigacja z Androidem i Wi-Fi

  Garmin Monterra - nawigacja z Androidem i Wi-Fi

  Garmin zaprezentował wielofunkcyjne urządzenie nawigacyjne Monterra. Jest to pierwsze w ofercie firmy Garmin urządzenie nawigacyjne, które oprócz obsługi GPS, oferuje także bezprzewodową komunikację za pomocą wbudowanego modułu Wi-Fi oraz zarządzane jest przez system operacyjny Android.
 • NavKit – nowy silnik w nawigacjach TomTom

  NavKit – nowy silnik w nawigacjach TomTom

  TomTom przedstawił nowy silnik nawigacyjny, NavKit, który będzie wykorzystywany we wszystkich nowych urządzeniach firmy oraz będzie dostępny na bazie licencji dla klientów motoryzacyjnych i korporacyjnych.