Mao Asada

Artykuły - Mao Asada (5)

 • Mao Asada zakończyła sportowa karierę

  Mao Asada zakończyła sportowa karierę

  Trzykrotna mistrzyni świata w łyżwiarstwie figurowym Mao Asada zakończyła karierę. Japonka przyznała, że po słabym sezonie, nie ma już motywacji do dalszych treningów.
 • MŚ łyżwiarzy figurowych: złoty medal Asady wśród solistek

  MŚ łyżwiarzy figurowych: złoty medal Asady wśród solistek

  Reprezentantka gospodarzy Mao Asada zdobyła w japońskiej Saitamie złoty medal mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym wśród solistek. Srebrny medal przypadł Rosjance Julii Lipnickiej, a brązowy Włoszce Carolinie Kostner. Polki nie startowały.
 • MŚ łyżwiarzy figurowych - Asada prowadzi po programie krótkim

  MŚ łyżwiarzy figurowych - Asada prowadzi po programie krótkim

  Wicemistrzyni olimpijska z Vancouver Japonka Mao Asada prowadzi w Saitamie po programie krótkim solistek mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym. Wyprzedza Włoszkę Carolinę Kostner i Rosjankę Julię Lipnicką.
 • Finał GP w łyżwiarstwie figurowym - czwarty triumf Mao Asady

  Finał GP w łyżwiarstwie figurowym - czwarty triumf Mao Asady

  23-letnia Japonka Mao Asada czwarty raz w karierze wygrała finałowe zawody Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. W Fukuoce triumfowali także: Niemcy Aliona Savchenko i Robin Szolkowy w parach sportowych oraz Amerykanie Meryl Davis i Charlie White w tanecznych.
 • Mao Asada najlepsza na zawodach w Osace

  Mao Asada najlepsza na zawodach w Osace

  Reprezentantki Japonii zajęły całe podium konkurencji solistek w Mistrzostwach Czterech Kontynentów, zawodach łyżwiarzy figurowych w Osace. Wygrała Mao Asada - była mistrzyni świata odniosła swoje piąte zwycięstwo, pozostaje niepokonana w tym sezonie.