Manhattan

Artykuły - Manhattan (66)

Filmy - Manhattan (4)

 • Ptasia sprzeczka na ulicach Manhattanu

  Dwa małe ptaszki miały bardzo dużą sprzeczkę, którą postanowiły przenieść na ulice Manhattanu. Nie wiadomo jednak jak rozwiązał się ten konflikt, ponieważ groźnie wyglądającą bójkę w porę przerwał trzeci ptaszek i wszyscy rozlecieli się do domów. (STORYFUL/x-news)
 • Zatrważające prognozy dla Nowego Jorku. Potrzeba co najmniej 20 mld dolarów

  Powodzie w Stanach Zjednoczonych są częstym zjawiskiem, dlatego władze Nowego Jorku już teraz boją się o przyszłość tego miasta. „Wielkie Jabłko” skupia bowiem nieruchomości zaliczane do najdroższych na świecie. Nie ma więc mowy o opuszczeniu tego terenu, nawet, jeśli już wiadomo, że do końca stulecia poziom oceanu podniesie się o prawie dwa metry. – Nowy Jork nie przeniesie się w głąb lądu, pozostanie tam, gdzie miasto budowało się przez 400 lat, tam, gdzie znajduje się „brama Ameryki” – mówi Daniel Zarrilli z biura ds. ochrony przeciwpowodziowej. W 2050 roku ¼ powierzchni miasta może znaleźć się pod wodą. Aby do tego nie dopuścić, Nowy Jork planuje budowę systemu wałów przeciwpowodziowych i ruchomych murów, które będą chronić między innymi Manhattan. Podniesione zostaną także najważniejsze obiekty infrastrukturalne. Już teraz do zachodzących zmian zastosowano prawo budowlane, a projekt pochłonie co najmniej 20 miliardów dolarów oraz będzie finansowany ze środków miasta i rządu federalnego. Nowojorczycy mają nadzieję, że nowo wybrany prezydent USA, Donald Trump, otwarcie negujący zmiany klimatu, nie pokrzyżuje tych ambitnych zamierzeń.
 • Luksusowy kemping na... dachu hotelu!

  Oto najnowszy trend w hotelarstwie! Dodajmy - trend luksusowy. Prawdziwą furorę wśród turystów z zasobnym portfelem robią od niedawna "kempingi" na dachach drapaczy chmur. Za około 2 tysiące dolarów można spędzić noc pod gwiazdami na szczycie jednego z nowojorskich wysokościowców. Goście znajdą tu wygodne łoże małżeńskie, kominek, a nawet teleskop, gdyby mieli ochotę poobserwować niebo. - To idealna sceneria, by się oświadczyć, albo po prostu cieszyć się towarzystwem bliskiej osoby - mówi menedżer jednego z hoteli na Manhattanie.
 • "Paryż - Manhattan"

  To najbardziej "allenowska" ze wszystkich komedii, w których wystąpił Woody Allen! Mistrz ciętej riposty i absurdalnego poczucia humoru, który twierdzi, że o związkach damsko–męskich wie wszystko, powraca w rewelacyjnej komedii "Paryż - Manhattan". Tym razem doradza szukającej idealnego mężczyzny romantycznej Alice.