manewry

Artykuły - Manewry (97)

 • "To największe manewry od czasu zimnej wojny"

  "To największe manewry od czasu zimnej wojny"

  Jesienią NATO przeprowadzi największe ćwiczenia od zakończenia zimnej wojny.
 • Koniec manewrów. Putin kazał wycofać wojska

  Koniec manewrów. Putin kazał wycofać wojska

  Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał wycofanie do miejsc stałej dyslokacji wojsk, które uczestniczyły w ćwiczeniach na terytorium trzech obwodów graniczących z Ukrainą - poinformowała służba prasowa Kremla.
 • Ukraina: Nocne manewry w Kijowie

  Ukraina: Nocne manewry w Kijowie

  W Kijowie odbyły się nocne ćwiczenia oddziałów wojskowych. Wzięli w nich funkcjonariusze ukraińskiego Biura Ochrony Rządu oraz innych jednostek, w tym podległych Ministerstwu Obrony.
 • Hagel: Rosyjskie manewry "prowokacyjne i destabilizujące"

  Hagel: Rosyjskie manewry "prowokacyjne i destabilizujące"

  Sekretarz obrony USA Chuck Hagel oświadczył, że rosyjskie manewry wojskowe przy granicy z Ukrainą podsycają napięcie w tym rejonie i są sprzeczne z porozumieniem podpisanym w Genewie zaledwie w ub. tygodniu
 • Rosyjskie manewry wojskowe "w odpowiedzi na akcję władz w Kijowie"

  Rosyjskie manewry wojskowe "w odpowiedzi na akcję władz w Kijowie"

  Wojska rosyjskie rozpoczęły w czwartek manewry przy granicy z Ukrainą - poinformował minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Oznajmił, że władze w Kijowie "dały sygnał" do użycia broni wobec ludności cywilnej na wschodzie kraju i dlatego Moskwa musi reagować.
 • Rosyjskie manewry wojskowe to tak naprawdę jest chęć podniesienia cen ropy

  Rosyjskie manewry wojskowe to tak naprawdę jest chęć podniesienia cen ropy

  Gościem Radia PIN był Wojciech Łuczak, wydawca miesięcznika "Raport- Wojsko Technika Obronność".
 • Na południu Rosji rozpoczęły się manewry lotnicze

  Na południu Rosji rozpoczęły się manewry lotnicze

  Siły powietrzne rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego rozpoczęły ćwiczenia, podczas których na poligonie w Kraju Krasnodarskim ostrzelają z rakiet i zbombardują cele naziemne - podała agencja Interfax, powołując się na służbę prasową Okręgu.
 • Ukraina chce przeprowadzić manewry z Polakami

  Ukraina chce przeprowadzić manewry z Polakami

  Osiem międzynarodowych manewrów wojskowych planuje przeprowadzić w tym roku na swym terytorium Ukraina. Zgodnie z tymi planami, cztery z nich to będą ćwiczenia polsko-ukraińskie. Dekret w tej sprawie, wydany przez pełniącego obowiązki prezydenta Ukrainy, trafił właśnie do parlamentu.
 • Bułgaria: Żołnierze ukraińscy ćwiczą z wojskami NATO

  Bułgaria: Żołnierze ukraińscy ćwiczą z wojskami NATO

  Pododdziały wojsk ukraińskich dołączyły w piątek do manewrów sił NATO, które odbywają się na terytorium Bułgarii. W ćwiczeniach, które potrwają dwa tygodnie, uczestniczą żołnierze z 12 państw członkowskich i partnerskich Sojuszu Północnoatlantyckiego.
 • Premier Ukrainy wystąpi w ONZ, Rosja organizuje wielkie manewry wojskowe

  Premier Ukrainy wystąpi w ONZ, Rosja organizuje wielkie manewry wojskowe

  Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk, który przebywa z oficjalną wizytą w USA, wystąpi w czwartek na zwołanym na wniosek Kijowa otwartym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. W tym samym czasie Rosja potwierdziła wielkie manewry wojskowe u swych zachodnich granic.

Filmy - Manewry (8)

 • Rosyjska Flota Północna ćwiczy na Morzu Czukockim. Manewry Wostok 2018

  Flota Północna – największy i najsilniejszy morski związek operacyjny Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej – rozpoczął manewry na Morzu Czukockim. Ćwiczenia są częścią manewrów o kryptonimie Wostok 2018. W manewrach bierze udział m.in. niszczyciel Wiceadmirał Kułakow oraz okręty desantowe Kondopoga oraz Aleksander Otrakowskij. (RUPTLY/x-news)
 • Komandosi ćwiczą walkę z piratami. Największe rosyjskie manewry na Morzu Śródziemnym od czasu rozpadu ZSRR

  Rosyjskie służby specjalne przeprowadziły ćwiczenia na Morzu Śródziemnym. Komandosi mieli trenować m.in. odbijanie zakładników i działania przeciwko piratom. Ćwiczenia wojsk specjalnych są elementem masowych manewrów rosyjskiej armii w rejonie Morza Śródziemnego. Przez tydzień rosyjscy żołnierze ćwiczą wykonywanie zadań bojowych polegających na odpieraniu ataków z morza i powietrza oraz prowadzeniu walki z okrętami - w tym podwodnymi - i grupami dywersyjnymi umownego przeciwnika. Od czasu upadku ZSRR w 1991 roku Rosja nie prowadziła tam manewrów na tak dużą skalę. (RUPTLY/x-news)
 • Rosyjskie wojska rozpoczynają manewry na Morzu Śródziemnym

  W sobotę rosyjskie wojska rozpoczną manewry marynarki wojennej i wojsk powietrznym. W manewrach wezmą udział 34 samoloty i 26 okrętów.
 • Manewry wojskowe za naszą wschodnią granicą

  W ćwiczeniach bierze udział 12 700 żołnierzy, 370 jednostek sprzętu wojskowego, w tym ok. 140 czołgów, do 150 jednostek artylerii i wyrzutni rakiet, ponad 40 samolotów i śmigłowców. Scenariusz manewrów zakłada, że doszło do próby destabilizacji sytuacji na Białorusi i wywołania konfliktu wewnątrz państwa. Rosjanie pomagają ustabilizować sytuację. Manewry są obserwowane przez 14 przedstawicieli wojsk NATO. Wojskowi obserwują poligony na Białorusi.