manekin

Artykuły - Manekin (9)

 • Sowon (GFriend) przeprasza za przytulanie manekina w nazistowskim mundurze

  Sowon (GFriend) przeprasza za przytulanie manekina w nazistowskim mundurze

  Gwiazda koreańskiej muzyki k-pop Sowon przeprosiła we wtorek za opublikowane w sieci zdjęcia, na których przytula się i wdzięczy do manekina ubranego w strój przypominający niemiecki nazistowski mundur z czasów II wojny światowej - podała agencja Yonhap.
 • Manekin, który będzie miał oko na klienta

  Manekin, który będzie miał oko na klienta

  Włoska firma Almax, która zajmuje się produkcją manekinów sklepowych, wprowadziła już jakiś czas temu do swojej oferty linię manekinów EyeSee, które wyposażono w kamery śledzące kupujących. Kamerę zainstalowano w jednym z oczu manekina.
 • Uciekli z więzienia, którego strzegł... manekin

  Z więzienia w argentyńskiej prowincji Neuquen, którego personel z braku ludzi posługiwał się kukłą strażnika imieniem "Wilson", uciekło dwóch więźniów - podały władze.
 • Manekiny podniecają Irańczyków?

  Lęk przed cielesnością, żywiony przez fundamentalistów religijnych, sięgnął zenitu. Serwis bbc.co.uk, powołując się na oficjalną irańską agencję prasową IRNA, informuje o ostrzeżeniu wystosowanym przez policję w Iranie do właścicieli tamtejszych sklepów odzieżowych. Dotyczy ono damskich manekinów, które według rządu Mahmuda Ahmadinedżada są nieprzyzwoite.
 • Ukradł futro wraz z... manekinem

  W Katowicach złodziej ukradł ze sklepu futro razem z... manekinem. Młody mężczyzna wybił szybę wystawową i przywłaszczył sobie strój wart 5 tysięcy złotych. Po zatrzymaniu przez policjantów tłumaczył, że futro miało być prezentem dla jego dziewczyny.
 • Manekin pilnie poszukiwany

  Do niecodziennej kradzieży doszło w Elblągu: policja poszukuje... manekina, którego sprzed sklepu ukradł już wcześniej notowany szesnastolatek.
 • Ciężarna kobieta w crash-teście!

  Ciężarna kobieta w crash-teście!

  Szwedzkie centrum badań Volvo nad bezpieczeństwem drogowym stworzyło pierwszy na świecie manekin imitujący kobietę w zaawansowanej ciąży. Posłuży on naukowcom w rozwoju standardów bezpieczeństwa w samochodach również na dziedziny, które wcześniej nie były analizowane - w tym przypadku chodzi o nie narodzone dziecko.
 • Żywy "manekin" w crash-teście!

  Żywy "manekin" w crash-teście!

  Pierwszy w historii test zderzeniowy z udziałem żywego człowieka na pokładzie przeprowadził brytyjski magazyn motoryzacyjny telewizji BBC2 "Top Gear".
 • Wirtualny manekin kobiety w ciąży

  Już jest gotowy. Pierwszy na świecie oficjalny komputerowy model kobiety w ciąży. Teraz ogarnęliśmy cały cykl życia człowieka mówi Camilla Palmertz inżynier biomechanik z Centrum Bezpieczeństwa Drogowego Volvo Cars. Manekin ten był potrzebny do analizy oddziaływania pasów bezpieczeństwa i poduszki powietrznej na przyszłą matkę i jej nienarodzone dziecko w symulowanych wypadkach drogowych. Ten model komputerowy pozwala szczegółowo przestudiować ruchy pasów bezpieczeństwa i ich oddziaływanie na macicę, łożysko i płód oraz ruchy płodu względem ciała matki.

Filmy - Manekin (2)